Jerzy Janowicz

Autor: East News Jerzy Janowicz

Wimbledon: Janowicz jest w drugiej rundzie! Pokonał Shapovalova w czterech setach

2017-07-03 17:21

Jerzy Janowicz awansował do drugiej rundy Wimbledonu 2017! Na otwarcie wielkoszlemowego turnieju pokonał młodego Kanadyjczyka Denisa Shapovalova w czterech setach 6:4, 3:6, 6:3, 7:6 (7-2). Polak znakomicie wykorzystał swój największy atut, czyli piekielnie mocny serwis. Na szybkiej nawierzchni trawiastej jego rywal miał ogromne problemy z returnem. Z kim zagra Janowicz w drugiej rundzie?

Jerzy Janowicz i Denis Shapovalov dobrze grali serwisem, dlatego w pierwszych trzech setach o wygranej decydowały pojedyncze przełamania. Na szczęście więcej (dwa) miał Polak, który chciał ten pojedynek zakończyć w czterech setach. Nie mógł jednak wywalczyć break-pointów przy podaniu Kanadyjczyka, ale na szczęście jego rywal także nie miał szans, nieudolnie returnując mocne podania łodzianina.

Czwartego seta rozstrzygnął więc tie-break. Polak rozpoczął go znakomicie, bo od małego przełamania i prowadzenia 3:0. Ostatecznie dobił rywala wynikiem 7:2 i zakończeniem całego spotkania w czterech setach. Za awans do drugiej rundy zarobił już 57 tysięcy funtów, a Janowicz nie zamierza kończyć przygody z Wimbledonem po jednym spotkaniu.

Janowicz zagra w drugiej rundzie Wimbledonu 2017 z Francuzem Lucasem Pouille, który jest rozstawiony z numerem 14.