SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty tenis Wimbledon: Jerzy Janowicz - Denis Shapovalov NA ŻYWO. Transmisja w TV i STREAM LIVE ONLINE

Wimbledon: Jerzy Janowicz - Denis Shapovalov NA ŻYWO. Transmisja w TV i STREAM LIVE ONLINE

03.07.2017, godz. 12:17
Jerzy Janowicz Wimbledon 2013
Jerzy Janowicz Wimbledon 2013 foto: Eastnews

Jerzy Janowicz - Denis Shapovalov NA ŻYWO. Gdzie transmisja TV i STREAM ONLINE LIVE z Wimbledonu. Kiedy gra Janowicz? O której godzinie? Najlepszy polski tenisista mozolnie odbudowuje pozycję po serii kontuzji. W Wimbledonie zagra bez kwalifikacji dzięki tzw. chronionemu rankingowi (zasady stosowanie przy długich przerwach spowodowanych urazami). W I rundzie trafił na zawodnika znajdującego się jeszcze niżej w notowaniu ATP, ale to z pewnością będzie bardzo niewygodny i groźny rywal. Kiedy mecz Janowicz - Shapovalov? Gdzie można go obejrzeć?

Jerzy Janowicz ma z Wimbledonu fantastyczne wspomnienia. W 2013 roku Polak sprawił sensację, dochodząc do półfinału. Potem wskoczył na 14. miejsce w rankingu. Ale później było już tylko gorzej - poważne kontuzje, kryzys formy, kiepskie wyniki i zjazd w notowaniu ATP. - Walczę o to, żeby wrócić tam, gdzie byłem - podkreśla łodzianin, obecnie nr 141.

W I rundzie Wimbledonu Janowicz trafił na 18-letniego Kanadyjczyka Denisa Shapovalova (nr 164). To duży talent, był liderem młodzieżowego rankingu, rok temu wygrał juniorski Wimbledon, a w seniorskim tenisie też odnosił już sukcesy. Eskperci wróżą mu dużą karierę. Urodził się w Izraelu, ma żydowsko-rosyjkie korzenie. Ostatnio Shapovalov zasłynął skandalem w czasie meczu w Pucharze Davisa z Wielką Brytanią, gdy w ataku wściekłości uderzył z całej siły piłką abitra, za co został zdyskwalifikowany. Z Janowiczem grał już w tym roku w marcu w Guadaljarze. Wygrał z Polakiem 4:6, 6:3, 7:6(4). Jeżeli łodzianin upora się z Kanadyjczykiem, w II rundzie zagra pewnie z bardzo mocnym Francuzem Lucasem Pouillem (nr 15).

Mecz Janowicz - Shapovalov zostanie rozegrany w poniedziałek o godz. 12.30 (czasu polskiego). Transmisja z Wimbledonu na kanałach sportowych Polsatu (Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News) oraz na płatnych kanałach Tenis Premium. Sport.se.pl zaprasza na relację tekstową LIVE. Śledź z nami WYNIK

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: