Jerzy Janowicz, Wimbledon

Autor: East News Jerzy Janowicz podczas meczu na Wimbledonie.

Wimbledon: Jerzy Janowicz pokonał Lucasa Pouille w czterech setach!

2017-07-05 23:00

Jerzy Janowicz wraca do wielkiej formy - awansował do trzeciej rundy Wimbledonu 2017! Lucas Pouille, 14. zawodnik rankingu ATP, nie dał rady Polakowi, przegrywając z nim w czterech setach. Dwie pierwsze partie kończyły się tie-breakami i to one był kluczowe. Łodzianin pokazał, że umie utrzymać nerwy na wodzy. Jak profesor punktował Francuza, wykorzystując najmniejsze błędy. Polak znów pokazał znakomitą dyspozycję serwisową.

Mało kto dawał szanse Jerzemu Janowiczowi w meczu drugiej rundy Wimbledonu 2017, bo jego przeciwnik to znakomity tenisista, będący w czołówce światowej. Jednak Polak na szybkiej nawierzchni trawiastej znów potrafił wykorzystać swoje największe atuty - potężny forhend i serwis. Pouille też znakomicie podawał, co zaowocowało brakiem przełamań w pierwszych dwóch setach. O zwycięstwach decydowały więc tie-breaki.

A to był zły znak dla Janowicza, który w swojej karierze grał tylko raz z Francuzem, przegrywając oba sety właśnie po tie-breakach. Jednak nie przejmował się tą statystyką i zrobił swoje. Nie popełniał błędów serwisowych, a potrafił wykorzystać potknięcia Francuza. Co prawda Pouille jako pierwszy przełamał w tym meczu Polaka i odrobił cześć strat, triumfując w trzecim secie, ale to na niewiele się zdało.

W czwartej partii Pouille opadł z sił. Spadł jego procent trafianych pierwszych serwisów, dzięki czemu Janowicz dwukrotnie go przełamał, a cały mecz zakończył zwycięstwem 6:1 w decydującym secie. W trzeciej rundzie Polak znów zagra z Francuzem. Jego przeciwnikiem będzie Benoit Paire.