SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty tenis Wimbledon: Jerzy Janowicz pokonał Lucasa Pouille w czterech setach!

Wimbledon: Jerzy Janowicz pokonał Lucasa Pouille w czterech setach!

05.07.2017, godz. 21:00
Jerzy Janowicz, Wimbledon
Jerzy Janowicz podczas meczu na Wimbledonie. foto: EAST NEWS

Jerzy Janowicz wraca do wielkiej formy - awansował do trzeciej rundy Wimbledonu 2017! Lucas Pouille, 14. zawodnik rankingu ATP, nie dał rady Polakowi, przegrywając z nim w czterech setach. Dwie pierwsze partie kończyły się tie-breakami i to one był kluczowe. Łodzianin pokazał, że umie utrzymać nerwy na wodzy. Jak profesor punktował Francuza, wykorzystując najmniejsze błędy. Polak znów pokazał znakomitą dyspozycję serwisową.

Mało kto dawał szanse Jerzemu Janowiczowi w meczu drugiej rundy Wimbledonu 2017, bo jego przeciwnik to znakomity tenisista, będący w czołówce światowej. Jednak Polak na szybkiej nawierzchni trawiastej znów potrafił wykorzystać swoje największe atuty - potężny forhend i serwis. Pouille też znakomicie podawał, co zaowocowało brakiem przełamań w pierwszych dwóch setach. O zwycięstwach decydowały więc tie-breaki.

A to był zły znak dla Janowicza, który w swojej karierze grał tylko raz z Francuzem, przegrywając oba sety właśnie po tie-breakach. Jednak nie przejmował się tą statystyką i zrobił swoje. Nie popełniał błędów serwisowych, a potrafił wykorzystać potknięcia Francuza. Co prawda Pouille jako pierwszy przełamał w tym meczu Polaka i odrobił cześć strat, triumfując w trzecim secie, ale to na niewiele się zdało.

W czwartej partii Pouille opadł z sił. Spadł jego procent trafianych pierwszych serwisów, dzięki czemu Janowicz dwukrotnie go przełamał, a cały mecz zakończył zwycięstwem 6:1 w decydującym secie. W trzeciej rundzie Polak znów zagra z Francuzem. Jego przeciwnikiem będzie Benoit Paire.

Wimbledon 2017 - II runda:

JERZY JANOWICZ - LUCAS POUILLE 3:1 - 7:6 (7-4), 7:6 (7-5), 3:6, 6:1

KONIEC! GEM, SET i MECZ JANOWICZ!!! Polak wygrał z Francuzem w trzech setach!!! Zasłużenie awansował do trzeciej rundy Wimbledonu. My już dziękujemy za relację i zapraszamy na jutro, czyli na mecz Agnieszki Radwańskiej.

40:15 - dwie piłki meczowe!

30:15 Janowicz. Jest dwie piłki od wygrania meczu!

5:1 - Kolejne przełamanie dla Janowicza! Jest jeden gem od trzeciej rundy Wimbledonu!

Szkoda! Bekhend Polaka wylądował w siatce. Równowaga.

Podwójny błąd serwisowy! Break-point dla Polaka!

30:30 przy serwisie Francuza.

4:1 - Uff. Janowicz obronił swój serwis! Jeszcze tylko dwa wygrane gemy i będzie w kolejnej rundzie.

Przewaga Janowicza. Zaryzykował zagranie skrótem, ale na szczęście zbyt późno ruszył pod siatkę rywal.

Ofensywna gra Janowicza się opłaciła! Równowaga.

Fatalny błąd Polaka sprawia, że Pouille ma szansę odrobić przełamanie.

30:30 przy serwisie Janowicza. Ratuje się podaniem "na ciało".

3:1 - Perfekcyjny gem Francuza. Oby tak samo odpowiedział Janowicz.

Niby mało, ale przed łodzianinem jeszcze długa i trudna droga do 3. rundy.

3:0 - I na dodatek błyskawiczny gem w wykonaniu Polaka, przy swoim podaniu. Pokazał rywalowi, że tak łatwo nie odda mu ciężko wypracowanej przewagi.

2:0 - PRZEŁAMANIE! Janowicz wreszcie wygrał przy serwisie Francuza! Znakomicie rozegrał dwie kluczowe wymiany.

Niestety, równowaga.

Pierwszy z nich wyrzucił poza kort. Jest jeszcze jedna szansa...

Są dwa break-pointy dla Janowicza!

1:0 - Zaczyna się dobrze - od wygrania podania przez Polaka. Teraz to Francuz musi gonić wynik i cały czas będzie pod presję, tak jak to miało miejsce w poprzednim secie.

Janowicz rozpoczyna czwartego seta.

Pouille wygrał trzeciego seta 6:3 dzięki przełamaniu w kluczowym momencie. Janowicz musi szybko zapomnieć o tej partii i wrócić do swojego grania!

3:5 - Janowicz przełamany... To był pierwszy break w tym meczu. Szkoda, że powędrował na konto Pouille. Francuz będzie serwował, aby wygrać trzeciego seta.

Piękny forhend Francuza i jest kolejna szansa na przełamanie.

Podwójny błąd serwisowy Polaka. Druga równowaga.

Przewaga Janowicz.

Drugi także! Równowaga.

Pierwszy obroniony...

Pierwsze problemy serwisowe w tym secie ma niestety Polak. Dwa break-pointy dla rywala.

3:4 - Gem Francuza. Nie ma co więcej dodawać. No może tyle, że znów do zera.

3:3 - Polak się nie wyłamuje. Też wygrywa do zera! Nie chce się w to wierzyć, ale zapewne znów będzie tie-break. Już trzeci w tym meczu!

2:3 - I znów to samo... Pouille triumfował w swoim gemie serwisowym nie oddając Janowiczowi ani jednego punktu.

2:2 - Polak także wygrał "na sucho".

1:2 - Pouille wygrał swoje podanie do zera.

Z kolei Polak miał cztery, ale żadnego z nich nie wykorzystał.

1:1 - Swój serwis Polak zakończył asem. Nie ma zamiaru dać się dziś przełamać. Z resztą, na razie żaden z tenisistów nie oddał podania.

0:1 - Francuz szybko zapomniał o przegranym tie-breaku. Łatwo triumfował przy swoim podaniu. Jak odpowie Janowicz?

Trzeci set rozpoczął się od serwisu Pouille.

W tym roku Francuz może odpaść już w drugiej rundzie! A przypominamy, że to 14. rakieta świata.

7:5! Janowicz wygrał drugiego seta i jest już bardzo blisko trzeciej rundy!!!

6:5 - Pouille jeszcze nie powiedział ostatniego słowa. Teraz serwuje Polak...

6:3 - Są piłki setowe!

5:3 - Odrabia część strat Francuz.

5:1 - Ależ gra Polak! Francuz jest bezradny!

4:1 - Mądrze serwuje nasz tenisista. Nie daje rywalowi żadnych szans na dobry return.

2:1 - Potężny return łodzianina! Jest mini-break.

1:1 - Ależ akcje Francuza. Pod siatką zagrał jak profesor.

1:0 - Polak zaczął od wygranego podania.

Gema Janowicz zakończył forhendem uderzonym w siatkę. Znów będzie tie-break!

Przewaga Pouille.

Dobry serwis ratuje Francuza. Równowaga.

Jest piłka setowa dla Janowicza!

Forhend rywala Polaka w siatce. Równowaga.

40:30 - Dwie znakomite akcje w wykonaniu Francuza.

15:30 - Pouille popełnia proste błędy.

Nie zapowiada się :)

6:5 - Gem wygrany przez Janowicza. Jeśli Francuz także nie da się przełamać, będzie drugi w tym meczu tie-break.

Równowaga. Polak nieudanie kończył akcję lobem.

Podwójny błąd serwisowy Janowicza, ale prowadzi 40:30.

5:5 - Pouille wygrał swoje podanie do zera. To się robi trochę nudne...

5:4 - Znakomicie zaserwował Janowicz na ciało. Z takim podaniem nie radzi sobie dziś Francuz. Może wreszcie Polak przełamie rywala? Prowadziłby już 2:0 w setach!

30:30 - Znakomicie uratował się Janowicz. Było już 0:30...

Trzeba czekać na czwarte podejście :/

4:4 - Niestety, po raz trzeci w tym secie Pouille uratował swój serwis. Janowiczowi brakuje postawienia kropki nad "i".

Miał rywala na widelcu, ale spanikował Janowicz! Jest równowaga.

Jest break-point dla Janowicza!

30:30 przy serwisie Pouille. Znów będzie szansa na przełamanie?

4:3 - Polak także bez problemów. Czyżby szykował się kolejny tie-break? Na razie grali między sobą trzy sety w całej karierze i wszystkie kończyły się tie-breakami.

3:3 - Tym razem może odetchnąć Pouille. Łatwy gem dla Francuza.

Wygrywa łatwo i pewnie. Oby nie przyszedł moment słabości.

3:2 - Ależ kapitalnie gra dziś Janowicz w trudnych momentach! Zawsze sięga przy remisie o mocny serwis i trafia nim w narożnik. Gdy tylko poczuje presję, dokręca śrubę i odjeżdża z wynikiem. Oby tak dalej!

30:30 przy podaniu Polaka.

2:2 - Podobnie jak w swoim poprzednim gemie serwisowym, Pouille wyszedł z opresji. W tym meczu jeszcze nie było ani jednego przełamania.

Równowaga. Polak zepsuł bekhend.

Kolejny break-point dla Janowicza!

2:1 - Z kolei Polak dalej gra spokojnie. Często trafia pierwszym serwisem i łatwo wygrywa swoje gemy serwisowe. Pomaga mu też piekielnie mocny forhend, którym rozrzuca rywala po korcie.

1:1 - Niestety przetrwał tego gema Francuz. Ale dobry znak jest taki, że wreszcie zaczyna mieć problemy. Janowicz może to prędzej czy później wykorzystać.

Czwarta równowaga przy serwisie Francuza...

Janowicz ma pierwszą szansę na przełamanie!

Równowaga przy serwisie Francuza. Jest szansa na przełamanie...

1:0 - Pouille wreszcie zaczyna popełniać proste błędy. Dwa przytrafiły mu się w tie-breaku, a teraz kontynuuje słabszą grę. Polak cały czas dobrze serwuje i znakomicie operuje forhendem.

Drugi set rozpoczyna się od serwisu Janowicza.

KONIEC SETA! Wygrał go Jerzy Janowicz po tie-breaku (7-4)! Polak obejmuje prowadzenie w meczu.

6:4 - Są piłki setowe dla Polaka!

5:4 - Ale teraz posłał bekhend w siatkę! Janowicz może zakończyć pierwszego seta swoimi serwisami.

4:4 - Trafił w końcową linię forhendem Pouille.

4:3 - Po raz pierwszy w tym tie-breaku Janowicz wychodzi na prowadzenie!

3:3 - Zmiana stron.

2:3 - Ale Janowicz właśnie odrobił stratę serwisu! Teraz on ma dwa podania.

1:2 - Pouille ma więc mini-breaka na koncie.

0:2 - A Polak nie trafił w kort, zagrywając skrót pod siatkę.

0:1 - As serwisowy Pouille.

6:6 - Janowicz utrzymał podanie. Będzie tie-break!

Równowaga.

Dwa dobre serwisy Polaka i jest 30:30.

0:30 - Gem zaczął się pechowo dla Janowicza. Taśma mu przeszkodziła w kluczowym momencie!

Na razie nie ma się do czego przyczepić.

5:6 - Pouille już gotowy na tie-breaka. Czy Janowicz też zgłosi gotowość? DO tego potrzebuje teraz wygranej przy swoim podaniu.

5:5 - A gema zakończył asem serwisowym!

40:15 - Spokojnie prowadzi Polak przy swoim serwisie.

4:5 - Dalej bez przełamania. Oby teraz także nie nastąpił break, bo to będzie oznaczać triumf Francuza w pierwszym secie.

4:4 - Polak oddaje więcej punktów, ale w miarę pewnie wygrywa swoje podania. Wygląda na to, że pierwszy set zakończy się tie-breakiem.

3:4 - Janowicz nie może nawet pomyśleć o break-pointach. Pouille popełnił tylko jeden niewymuszony błąd. Na razie gra perfekcyjnie.

3:3 - I ponownie kapitalnie wyszedł łodzianin z trudnej sytuacji. Wygrał dwie kolejne piłki i nie dał rywalowi szans na przełamanie.

Znów 30:30 przy podaniu Polaka. Nie ma łatwych gemów.

2:3 - A Francuz dalej konsekwentnie i bardzo dokładnie serwuje. Nawet, jeśli Janowicz zdoła przebić piłkę na drugą stronę, to robi to z małą mocą. Pouille natychmiast karci lżejsze returny Polaka.

2:2 - Polak zakończył gema skuteczną akcję wolejową. W idealnym momencie ruszył do siatki, czym zaskoczył Pouille.

30:30 przy serwisie Janowicza.

Ważne, że jest cały na biało :)

1:2 - A Pouille znów bez najmniejszych problemów wygrał swój gem serwisowy. Tym razem do zera. Janowicz na razie nie ma recepty na mocne i precyzyjne podanie rywala. Szybka trawa utrudnia return.

1:1 - Z problemami, ale najważniejsze, że Janowicz nie dał się przełamać na dzień dobry.

Przewaga Polaka. Nie trafił w kort Francuz.

Równowaga przy serwisie Janowicza.

0:1 - Francuz bez większych problemów wygrał swoje podanie. Polak popisał się tylko ładnym minięciem rywala przy siatce. Pouille już ma dwa asy serwisowe.

GRAMY! Jako pierwszy serwuje Pouille.

Janowicz i Pouille wchodzą na kort. Po chwili rozgrzewki rozpoczną mecz.

Na korcie numer trzy właśnie zakończył się mecz panów. Po kilkunastu minutach przerwy wyjdą na niego Polak i Francuz.

Witamy i zapraszamy na relację LIVE z meczu II rundy Wimbledonu Jerzy Janowicz - Lucas Pouille!
False 3278 True 1 2017-07-05 16:30:00 True 30