Sport inne sporty tenis Wimbledon: Radwańska obroniła dwie piłki meczowe i jest w trzeciej rundzie!

Wimbledon: Radwańska obroniła dwie piłki meczowe i jest w trzeciej rundzie!

06.07.2017, godz. 17:41
Agnieszka Radwańska

Agnieszka Radwańska po przepięknej walce i blisko trzygodzinnym pojedynku pokonała Amerykankę Christinę McHale w trzech setach! Polka zostawiła serce na korcie, bo w pewnym momencie była już o krok od przegranej. Obroniła jednak dwie piłki meczowe, a w ostatniej partii zachowała więcej sił, dzięki czemu ostatecznie dobiła rywalkę! To był najlepszy mecz Isi od wielu miesięcy.

Agnieszce Radwańskiej nie wiodło się od wielu miesięcy, ale Wimbledon 2017 może być dla niej przełomowym turniejem w tym sezonie. Po takim meczu, jak z McHale, może błyskawicznie uwierzyć w swoje umiejętności i wrócić do wielkiej formy. Choć zaczęła nie najlepiej, bo od oddawania serwisu w kluczowym momencie, co zaowocowało porażką w pierwszym secie, to później pokazała niesamowity charakter.

W tie-breaku drugiego seta dwukrotnie obroniła piłki meczowe! McHale była tak załamana, że nie skupiła się na dalszych wymianach i pozwoliła Polce wyrównać stan meczu! Kibice krakowianki obawiali się, że im dłużej będzie trwał ten mecz, tym rosły szanse na triumf McHale, bo niedawno nasza tenisistka zmagała się z wirusem. Jednak to Polka pokazała, że zostało jej więcej paliwa w zbiorniku.

Amerykanka już nie była tak precyzyjna, nie trafiała pierwszym serwisem, co wykorzystała Radwańska. Dwa przełamania w trzecim secie pozwoliły jej awansować do trzeciej rundy Wimbledonu! W niej zagra z będącą w znakomitej formie Timeą Bacsinszky.

Wimbledon 2017 - II runda:

Agnieszka Radwańska - Christina McHale 2:1 - 5:7, 7:6 (9-7), 6:3

My już dziękujemy i zapraszamy na jutro, na spotkanie Jerzego Janowicza.

KONIEC! Niesamowitą, prawie trzygodzinną batalię, wygrała Radwańska w trzech setach! Ależ Polka pokazał charakter. Obroniła przecież dwie piłki meczowe! Zasłużenie awansowała do trzeciej rundy.

Trzy piłki meczowe dla Radwańskiej!

0:30 przy podaniu McHale! Dwie piłki od meczu jest Polka!

5:3 - Dwa błędy McHale oznaczają, że Radwańska jest o krok od trzeciej rundy Wimbledonu!

Druga równowaga. Potężnie returnowała z forhendu rywalka Isi. Strzeliła z całej siły, ale trafiła idealnie.

Radwańska trafiła jednak pierwszym podaniem. Równowaga.

McHale ma szansę na odrobienie przełamania.

30:30 przy serwisie Polki.

4:3 - No i ostatecznie to Amerykanka wygrała tego gema. Wróciła z bardzo dalekiej podróży!

Nic z tego... McHale ratuje się serwisem.

Będzie szósta szansa na przełamanie! Może teraz?

Tym razem pospieszyła się z returnem Radwańska. Znów równowaga.

Kolejny break-point dla Polki. Do... pięciu razy sztuka?

Znów dzielnie broniła się McHale. Równo.

Będzie czwarta szansa w tym gemie na przełamanie!

Niestety, równowaga.

Dwie obroniła McHale...

Trzy break-pointy dla Isi!

Trzeba się cieszyć, że w tym momencie Isia nie odniosła poważnej kontuzji:

4:2 - Perfekcyjny gem Polki! Grała szybko, skutecznie i bez niepotrzebnych nerwów. Wygrała go do zera, a zakończyła asem.

3:2 - Przetrwała trudny moment w tym gemie McHale i utrzymała podanie. Jednak Radwańska wciąż ma przewagę przełamania. Wystarczy, że dowiezie ją do końca seta.

Przewaga Amerykanki. Polka poślizgnęła się na korcie.

Znakomita akcja forhendowa McHale. Równowaga.

Jest break-point dla Isi!

15:30 przy serwisie McHale. Pachnie drugim przełamaniem!

3:1 - Nie będziemy narzekać na formę McHale, ale popełnia teraz masę niewymuszonych błędów. Jakby trochę opadła z sił, a obawialiśmy się, że to jako pierwszą spotka Radwańską. Na szczęście Polka dalej biega bez przeszkód, a przede wszystkim dobrze serwuje.

Nie mielibyśmy nic przeciwko :)

2:1 - Przełamanie Radwańskiej DO ZERA! Czy to jest przełomowy moment tego meczu?

Są trzy break-pointy! Koszmarny gem w wykonaniu Amerykanki!

0:30 - Czy teraz uda się przełamać McHale?

1:1 - Polka znów pokazała wielki charakter. Dziś potrafi wychodzić z bardzo trudnych sytuacji, ale martwi fakt, że jej rywalka zbyt łatwo wygrywa swoje serwisy.

Dwa błędy Amerykanki! Jest równowaga.

Dwie piłki na przełamanie dla McHale.

15:30 przy serwisie Polki...

0:1 - Trzeci set rozpoczął się od pewnej wygranej Amerykanki. Oby podobnie odpowiedziała nasza tenisistka.

30:30 przy serwisie McHale.

Trzeci set rozpoczyna się od serwisu McHale.

Oby Polka nie siadła kondycyjnie...

JEST! DRUGI SET DLA POLKI!!! Wygrała tie-breaka 9:7. Będzie trzeci set!

8:7 - Aut McHale. Setowa piłka dla Polki!

7:7 - Brawo! Znów broni się Polka! Ależ nerwy u obu tenisistek...

6:7 - Niestety, drugi meczbol dla McHale. I to Amerykanka serwuje.

6:6 - Znakomita akcja przy siatce Radwańskiej!

5:6 - Piłka meczowa dla Amerykanki... Serwuje Isia.

5:5 - Błąd podwójnego odbicia u McHale! W takim momencie!

4:5 - Teraz dwa serwisy McHale. Może zakończyć to spotkanie. Oby nie!

3:5 - Uff. Przetrwała trudny moment wymiany Isia i jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa.

2:5 - A teraz as serwisowy Amerykanki...

2:4 - Przerwała tę serię McHale.

2:3 - No i teraz niestety Isia oddała dwa serwisy z rzędu. Na razie wszystkie pięć punktów wygrały returnujące.

2:2 - Znakomity forhend McHale wylądował na końcowej linii.

2:1 - Drugie podanie McHale także wygrała Polka!

1:1 - Już odrobiony przez Radwańską!

0:1 - Niestety pierwszy mini-break dla McHale.

6:6 - Przed nami tie-break!

6:5 - Ufff. Z dalekiej podróży wróciła Radwańska! Mogło być przełamanie przy 15:40, ale Polka wygrała cztery kolejne wymiany i wciąż walczy o pozostanie w turnieju.

I znakomita akcja przy siatce Polki! Równowaga.

Pierwszy obroniony przez Polkę, Miała furę szczęścia, bo piłka zahaczyła o taśmę.

Dwa break-pointy dla McHale... Wykorzystała słaby drugi serwis.

15:30 - Polka broni się od utraty swojego podania. Nie może znów oddać serwisu w kluczowym momencie seta!

Na trybunach wspiera dziś Radwańską Marcin Wasilewski, były piłkarz Leicester City i reprezentacji Polski. Jest gościem Isi:

5:5 - Bezbłędnie operuje serwisem i forhendem McHale, trochę tak jak Janowicz we wczorajszym spotkaniu. Polka nie ma odpowiedzi na te skuteczne zagrania, jeśli nie zaryzykuje mocniejszego returnu po serwisie. A właśnie ryzyka brakuje dziś w strategii Isi.

5:4 - Teraz obie zawodniczki błyskawicznie wygrywają swoje gemy serwisowe. Isia zakończyła perfekcyjnie - asem. Czy teraz wywrze presję na rywalce?

4:4 - Gem dla McHale. Znowu chyba zbliżamy się do tie-breaka, o ile jedna z zawodniczek ponownie nie potknie się na finiszu seta.

Brakuje odważnych akcji ze strony Polki. Raczej czeka na błędy McHale, a to w pierwszym secie ostatecznie się nie sprawdziło.

4:3 - Gem dla Polki. Znów nie dała pograć rywalce. Oby tak dalej.

30:0 dla Radwańskiej.

3:3 - McHale szybko się poprawiła, jeśli chodzi o serwis. Wróciła, na nieszczęście Polki, do trafiania pierwszym podaniem.

3:2 - Wreszcie łatwy gem dla Polki. Pogoniła rywalkę po korcie i przy swoim podaniu oddała jej tylko jeden punkt.

2:2 - McHale posłała bekhend w siatkę i Polka odrobiła stratę przełamania!

Pierwszy obroniony przez McHale. Znów trafiła mocnym serwisem!

Są dwa break-pointy dla Radwańskiej! Znakomicie returnuje w tym gemie.

1:2 - Jednak nie zdołała teraz wytrzymać trudów wymiany i Radwańska dała się przełamać! Już po raz drugi w tym meczu.

Pierwszy obroniony przez Isię asem!

I niestety są dwa break-pointy dla zawodniczki z USA.

0:30 przy podaniu Polki...

Nawet znak firmowy Radwańskiej nie pomógł jej w pierwszym secie. Uwielbia grać praktycznie siedząc na korcie. Żadna inna zawodniczka tego nie potrafi!

1:1 - Błyskawiczny gem McHale. Serwuje dziś jak natchniona. Polce będzie piekielnie trudno o przełamanie...

1:0 - Znakomite dwie, odważne akcje Polki przy siatce przyniosły dobry efekt. Polka zaczęła tego seta od utrzymania podania.

Ale tym razem uderzyła w siatkę. Równowaga.

30:30 - Isia uratowała się kapitalnym bekhendem po linii!

Może być zmęczona po chorobie... Im dłużej trwa ten mecz, tym gorzej dla naszej tenisistki.

Drugi set rozpoczął się od serwisu Radwańskiej.

Tym razem Amerykanka nie popsuła wymiany i niestety to ona wygrała pierwszego seta 7:5! Radwańska musi się wziąć do roboty w drugiej partii, bo inaczej pożegna się z Wimbledonem.

Ale kolejną piłkę setową ma McHale.

Oby tak się nie stało!

Kolejny break-point zmarnowany! Ależ nerwy są w tym gemie u obu zawodniczek...

Podwójny błąd serwisowy, pierwszy Amerykanki w tym meczu. Nerwy? Znów równowaga.

Dla odmiany piłka setowa Amerykanki...

I znów obroniony przez McHale. Druga równowaga.

Jest kolejny break-point.

Nic z tego. Słaby return Isi. Równowaga.

Jest szansa na przełamanie!

30:30 - Znów "jak trwoga, do do serwisu" w wykonaniu McHale.

30:0 dla Polki przy podaniu McHale! Będzie przełamanie powrotne?

5:6 - Podwójny błąd serwisowy Isi na koniec gema! W fatalnym momencie dała się przełamać...

Niestety - dwa break-pointy dla McHale...

15:30 przy podaniu Polki. W takiej sytuacji jeszcze nie była.

5:5 - McHale znów wyrównała stan meczu. Nie pękła pod presją, bo gdyby oddała tego gema, Isia prowadziłaby 1:0 w setach.

40:15 dla McHale. Obie zawodniczki mają bardzo wysoki procent trafianych pierwszych serwisów, co na trawie jest kluczowe.

Dziś Polka oczywiście cała na biało, jak nakazuje tradycja turnieju w Londynie:

5:4 - I znów wygrała swoje podanie do zera! To trzeci taki gem Radwańskiej z rzędu.

40:0 dla Polki.

4:4 - Był cień szansy na przełamanie McHale, ale rywalka Isi znów zachowała zimną krew w najważniejszym momencie gema. Znakomicie operuje dziś podaniem. Jak go potrzebuje, to przychodzi.

30:30 - Amerykanka posłała forhend w siatkę.

30:15 przy serwisie McHale.

4:3 - Isia dalej bez żadnych problemów przy własnym podaniu - już drugi z rzędu wygrała "na sucho". Czyżby szykował się tie-break?

3:3 - I znów Amerykankę uratował precyzyjny serwis. Rozrzuciła Radwańską po korcie i wciąż nie było jeszcze przełamania w tym spotkaniu.

Obroniony przez McHale. Równowaga.

Break-point dla Polki!

3:2 - A Polka dalej znakomicie serwuje. Do zera wygrała własne podanie.

2:2 - Niestety dwie kolejne piłki Amerykanka rozegrała perfekcyjnie (w tym jeden as serwisowy) i doprowadziła do remisu,

30:30 przy podaniu McHale.

2:1 - Wygrana Radwańskiej przy własnym podaniu. Przydarzył się Polsce podwójny błąd serwisowy.

1:1 - Amerykanka wyrównuje. Popisała się asem serwisowym i agresywną grą przy słabych returnach "Isi".

1:0 - Pierwszy gem dla Radwańskiej. McHale wyrzuciła proste piłki w aut.

Zaczynamy bój o 3. rundę Wimbledonu. Piłka po stronie "Isi".

Przypomnijmy, że w poprzednim meczu Agnieszka Radwańska pokonała Jelenę Janković 7:6 (3), 6:0.

Już za kilka minut początek meczu Radwańska - McHale.

Jest jednak informacja o delikatnym poślizgu. Mecz przełożono na 14.40.

Dzień dobry. Swój mecz kończy na korcie Dimitrov, a po nim przewidziano pojedynek Agnieszki Radwańskiej. Wydaje się, że rozpocznie się w miarę punktualnie. Zapraszamy!
False 3279 True 1 2017-07-06 14:15:00 True 30