SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty tenis Łukasz Kubot i Marcelo Melo mistrzami Wimbledonu po HORRORZE!!! Kankan i samba na londyńskiej trawie!

Łukasz Kubot i Marcelo Melo mistrzami Wimbledonu po HORRORZE!!! Kankan i samba na londyńskiej trawie!

15.07.2017, godz. 22:54
Łukasz Kubot i Marcelo Melo wygrali Wimbledon
foto: Eastnews

Łukasz Kubot i Marcelo Melo mistrzami Wimbledonu!!! Po twającym blisko pięć godzin horrorze Polak i Brazylijczyk pokonali austriacko-chorwacką parę Oliver Marach/Mate Pavić 5:7, 7:5, 7:6(2), 3:6, 13:11. Po ostatniej piłce Kubot i Melo najpierw wycałowali londyńską trawę, a potem Łukasz odtańczył swojego słynnego kankana. To pierwszy polski tenisista w historii, który wygrał seniorski Wimbledon. Brawo Łukasz!

Ależ to były niesamowite emocje! Łukasz Kubot i Marcelo Melo byli faworytami, ale finał okazał się niezwyle dramatyczną wojną na wyniszczenie. Wielkie brawa należą się nie tylko Polakowi i Brazylijczykowi, którzy wygrali 14. mecz z rzędu. Ich rywale Marach i Pavić walczyli wspaniale i dzięki temu oglądaliśmy kapitalne spotkanie. Pod koniec piątego seta mecz przerwano, żeby zasunąć dach (robiło się ciemno), a w zmienionych warunkach lepiej poradzili sobie Kubot i Marach. W końcu udało im się przełamać serwis Pavicia. A potem był już polski kankan i brazylijska samba.
Kubot i Melo zarobili w Londynie 400 tysięcy funtów (do podziału). Polak po raz drugi wygrał Szlema. W 2014 roku triumfował w Australian Open, w parze ze Szwedem Robertem Lindstedtem.
Poniżej zapis naszej relacji NA ŻYWO.

RELACJA NA ŻYWO Strona odświeża się automatycznie co 10 sekund
False 3291 False 1 2017-07-15 16:30:00 True 10
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: