SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty tenis Wimbledon: Łukasz Kubot i Marcelo Melo w półfinale! Ile zarobili?

Wimbledon: Łukasz Kubot i Marcelo Melo w półfinale! Ile zarobili?

12.07.2017, godz. 15:00
Marcelo Melo i Łukasz Kubot
foto: Instagram

Łukasz Kubot i Marcelo Melo zameldowali się w półfinale Wimbledonu! Polak i jego brazylijski partner rozbili 7:6(13-11), 6:4, 6:4 brytyjskich braci Kena i Neala Skupskich. W tym sezonie Kubot i Melo jeszcze na trawie nie przegrali! Wygrali 12 meczów z rzędu!

Przed Wimbledonem Łukasz Kubot i Marcelo Melo wygrali dwa turnieje na trawie - w holenderskim s-Hertogenbosch i niemieckim Halle. W Wimbledonie kontynuują zwycięską serię. W sumie wygrali aż 12 meczów z rzędu.

Bracia Skupski mają polskie korzenie. Ich pradziadek wyemigrował na początku XX wieku z Polski do Liverpoolu. W Wimbledonie sprawili sensację, dochodząc do 1/4 finału. W starciu z doświadczonymi Kubotem i Melo też na początku radzili sobie świetnie i mieli nawet piłki setowe. Przegrali jednak pierwszą partię po tie-breaku, a potem dominowali już Polak i Brazylijczyk.

Za awans do 1/2 finału Wimbledonu Kubot i Melo zarobili 100 tysięcy funtów czyli ok. 470 tysięcy złotych (do podziału). W sumie Polak w 2017 roku na korcie z turniejowych nagród uzbierał już ok. 2,6 mln zł. O finał Kubot i Melo powalczą z rozstawioną z numerem 1 fińsko-australijską parą Kontinen/Peers.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: