SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty tenis Wimbledon: Magda Linette za burtą. Lady Gaga za mocna

Wimbledon: Magda Linette za burtą. Lady Gaga za mocna

04.07.2017, godz. 14:23
Magda Linette
Magda Linette foto: EAST NEWS

Magda Linette odpadła z Wimbledonu. W I rundzie polska tenisistka przegrała 6:1, 2:6, 3:6 z Amerykanką Betthanie Mattek-Sands. Poznanianka zaczęła znakomicie, ale potem nazywanana tenisową Lady Gagą doświadczona rywalka rozkręciła się i zupełnie zdominowała naszą tenisistkę.

Magda Linette zajmuje 78. miejsce w rankingu, a Betthanie Mattek-Sands to numer 102. Jednak bukmacherzy większe szanse dawali znanej z ekstrawaganckich kreacji (stąd przydomek Lady Gaga) Amerykance. 32-latka to jedna z najlepszych deblistkek na świecie i ostatnio po prostu rzadziej występowała w singu (tylko duże turnieje, koncentrując się na staratach w parze z Lucie Safarovą. Stąd niższa pozycja w notowaniu WTA.

Linette zaczęła mecz świetnie. Grała agresywnie, posyłając mocne piłki z głębi kortu. Popełniająca dużo błędów w pierwszej partii Mattek-Sands potem jednak rozkręciła się i znalazła sposób na 25-letnią Polkę. W trzeciem secie przegrywająca już 0:5 poznanianka poderwała się jeszcze do walki i wygrała trzey kolejne gemy, ale nie zdołała już odrobić strat i przegrała. Linette jeszcze nigdy nie udało się przejść pierwszej rundy Wimbledonu. W Londynie za sam występ w turnieju głównym zarobiła 35 tysięcy funtów.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: