Agnieszka Radwańska

Autor: Eastnews Agnieszka Radwańska

Wimbledon. MĘCZARNIE Radwańskiej! Broniła piłek meczowych z 18-latką, wygrała dzięki kontuzji

2016-06-30 22:53

Nikt się nie spodziewał takich emocji w meczu drugiej rundy Wimbledonu Agnieszka Radwańska - Ana Konjuh! Polka, po spokojnym pierwszym secie, straciła formę. Broniła nawet trzech piłek meczowych! Ostatecznie pomogła jej kontuzja rywalki, która niefortunnie podkręciła kostkę. Radwańska wróciła z bardzo dalekiej podróży!

Cóż to było za widowisko! 103. rakieta świata miała nie zagrozić Polce i tak faktycznie było, ale tylko w pierwszym secie, którego Radwańska wygrała 6:2. W kolejnej partii Chorwatka zupełnie odmieniła swoją grę. Jej potężne uderzenia zaczęły wchodzić w kort, a nasza tenisistka straciła koncepcję gry. Tak było aż do... końcówki ostatniego seta. 18-latka miała aż trzy piłki meczowe. Nie potrafiła wykorzystać żadnej. Później swoją miała krakowianka - również zaprzepaściła tę szansę.

Ostatecznie stanęło na remisie 6:6 w trzecim secie. Na Wimbledonie nie gra się wtedy tie-breaka, a do dwóch gemów przewagi. Walka była niezmiernie wyrównana, ale w pewnym momencie Konjuh niefortunnie stanęła na piłce i skręciła kostkę. Polce nie pozostało nic innego, jak wykończyć niedysponowaną przeciwniczkę.

Z kim Radwańska zagra w trzeciej rundzie? Czeka ją mecz z Kateriną Siniakovą.

Radwańska - Konjuh: 6-2, 4-6, 9-7

ZAPIS RELACJI LIVE

KONIEC! CÓŻ TO BYŁ ZA MECZ! Radwańska po ogromnych męczarniach pokonała Konjuh w trzech setach!

8:7 - Konjuh ledwo stoi, ale się nie poddaje. Da radę serwować?

Chorwatka gra dalej!

Przykry obrazek, po takim widowisku odpaść przez kontuzję? Jeszcze lekarze próbują ratować Konjuh:

Jeszcze teraz Chorwatka podkręciła kostkę. Czy będzie w stanie grać dalej? Kontuzja wygląda fatalnie!

7:7 - ALEŻ TO JEST MECZ! Dla odmiany to Radwańska miała piłkę meczową, ale również jej nie wykorzystała! Znowu remis!

7:6 - Wreszcie Radwańska wygrała swoje podanie! Znów prowadzi w trzecim secie. Oby już do końca!

6:6 - Chorwatka nie wytrzymuje presji! Również oddała swoje podanie za darmo! Przypominamy, że nie ma tie-breaka. W ostatnim secie, na Wimbledonie, gra się do dwóch gemów przewagi.

5:6 - I znów Radwańska jest w tragicznym położeniu! Oddała swój serwis!

5:5 - NIE DO WIARY! JEST PRZEŁAMANIE! Polka obroniła kolejne dwie piłki meczowe i wraca do gry!

4:5 - UFFF! Polka obroniła piłkę meczową i wygrała swoje podanie. Teraz MUSI PRZEŁAMAĆ Konjuh!

3:5 - Nic nie wychodzi Radwańskiej. Po prostu nic. Nawet, jeśli wygra swoje podanie, będzie miała ostatnią szansę na przełamanie. Kiedy, jak nie teraz!

3:4 - To było potrzebne Radwańskiej - szybko i dość łatwo wygrany gem. Siły trzeba zachować na serwis rywalki i postarać się poszukać przełamania.

2:4 - Konjuh gra jak natchniona. W tej chwili jest nie do ruszenia.

2:3 - Radwańska ma spore problemy przy swoim podaniu. Wcześniej własne gemy serwisowe wygrywała do zera. Teraz musi drżeć, aby rywalka nie miała break-pointu. Ciągle dochodzi do stanu 30:30. Dobrze, że tym razem krakowianka zachowała spokój i dokończyła robotę. Wciąż musi jednak odrobić stratę przełamania.

1:3 - Największym problemem jest to, że Polka zawodzi przy kluczowych piłkach. Wszystkie gemy, w których tenisistki walczą na przewagi, kończą się trumfem Chorwatki. Konjuh wygrała już trzeci gem z rzędu.

1:2 - Robi się... gorąco. Powoli zaczyna pachnieć sensacją. Niestety. Chorwatka przełamała Polkę. Nasza tenisistka nie może odnaleźć rytmu. O dziwo wygląda na lekko zmęczoną.

1:1 - Konjuh nie chce wrócić do wyrzucania piłek w aut. Trafia z niesamowitą regularnością. Ile można? Czy Chorwatka nie może zagrać, jak w pierwszym secie? :)

1:0 - Ważny gem otwarcia ostatniego seta dla Radwańskiej! Choć było już 30:30, Polka utrzymała własne podanie i nałożyła presję na rywalkę.

I niespodziewanie Konjuh wygrała drugiego seta 6:4. Przed nami decydująca partia.

4:5 - W bólach rodził się ten gem Radwańskiej. Broniła nawet piłek setowych. Teraz musi przełamać rywalkę. W przeciwnym razie czeka nas trzeci set.

3:5 - Konjuh przestała popełniać niewymuszone błędy i od razu widać efekty. Jej bomby wchodzą w kort. Radwańska nie jest w stanie dobiec do wszystkich.

3:4 - Po trzech wygranych gemach z rzędu Konjuh wreszcie trójeczkę przy swoim wyniku w drugim secie dopisać może sobie Radwańska.

2:4 - Ależ rozkręciła się Chorwatka. Gra teraz jak tenisistka z pierwszej 20-stki rankingu. Polka musi szybko wrócić do gry. Drugi set ucieka...

2:3 - Jak to się często mawia, niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Radwańska nie przełamała wcześniej Konjuh, a ta przy pierwszej okazji wygrała serwis Polki :/

2:2 - Znowu pech... Polka miała aż pięć szans na przełamanie serwisu Chorwatki, ale przy żadnej z tych okazji nie potrafiła postawić kropki nad "i".

2:1 - To jest niemożliwe! Polka znów wygrała swoje podanie do zera! To już czwarty raz z rzędu! O przełamanie nie musimy się bać :)

1:1 - Szkoda. Była szansa na przełamanie i być może już łatwy drugi set, lecz Konjuh trafiła trzy bomby i uratowała tego gema.

1:0 - Młoda Chorwatka jest totalnie bez szans przy podaniu Radwańskiej. Znów przegrała do zera!

Kolejne przełamanie i set dla Radwańskiej! W pierwszej partii wygrała 6:2.

5:2 - A Radwańska gra teraz wyśmienicie. Przy swoim serwisie nie daje rywalce wygrać choćby jednej wymiany.

4:2 - Przełamanie na korzyść Polki! Konjuh znów dopadła lekka zapaść. Źle zaczęła gema i później już nie była w stanie wrócić.

3:2 - "Isia" terez zmiotła rywalkę z kortu. Wszystkie piłki trafiła pierwszym podaniem, a na koniec popisała się asem. Rywalka nie miała żadnych szans w tym gemie.

2:2 - Chorwatka również utrzymała własny serwis. Chyba obie zawodniczki już się uspokoiły po chaotycznym otwarciu i będą pewnie grać podaniem.

2:1 - Znów Radwańska miała problemy przy swoim podaniu, ale tym razem go nie oddała. Doprowadziła do równowagi, a gema zakończyła wyśmienitym skrótem!

1:1 - Szybko obudziła się Radwańska, a raczej pomogła rywalka, która nagle przestała trafiać w kort. Na koniec gema zrobiła podwójny błąd serwisowy. Przełamanie odrobione.

0:1 - Fatalny początek Polki. Przy swoim podaniu ugrała zaledwie jeden punkt i już dała się przełamać.

GRAMY! Jako pierwsza serwuje Radwańska.

Zawodniczki są już na korcie. Po rozgrzewce zacznie się mecz.

Zakończył się mecz poprzedzający starcie Polki. Tomić wygrał w czterech setach. Teraz chwila przerwy, szybka kosmetyka kortu, i już niedługo zobaczymy w akcji parę Radwańska - Konjuh.

Witamy i zapraszamy na relację LIVE z meczu II rundy Wimbledonu Radwańska - Konjuh!