Paula Kania

Autor: Eastnews Paula Kania

Wimbledon. Paula Kania przeszła kwalifikacje i zagra w turnieju głównym!

2016-06-24 21:03

Paula Kania zagra w głównym turnieju Wimbledonu! Polska tenisistka musiała przebijać się przez kwalifikacje. W ostatniej rundzie pewnie pokonała Chinkę Lin Zhu w dwóch setach (6:0, 6:3). Kania po raz drugi w karierze będzie miała okazję zaprezentować się londyńskiej publiczności podczas turnieju wielkiego szlema. Na kogo może trafić w pierwszej rundzie?

Paula Kania przeszła kwalifikacje bez straty seta. Najpierw pokonała Veronicę Cepede Royg 6:4, 6:1, później triumfowała z Virginie Razzano 6:4, 6:4, a w piątek nie dała szans Lin Zhu. Te trzy zwycięstwa pozwolą Polce po raz drugi w karierze zagrać w głównym turnieju Wimbledonu. Oby poszło jej lepiej niż w 2014 roku. Wtedy już w pierwszej rundzie Kania przegrała z Na Li.

Z kim Polka może zagrać na otwarcie Wimbledonu 2016? Łatwo nie będzie, bowiem może trafić m.in. na Serenę Williams, Timeę Bacsinszky, czy też Anę Ivanović.