SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty tenis Wimbledon: Venus Williams popłakała się na konferencji prasowej

Wimbledon: Venus Williams popłakała się na konferencji prasowej

04.07.2017, godz. 07:12
Venus Williams
Venus Williams foto: AP

Pięciokrotna triumfatorka londyńskiego Wimbledonu nie wytrzymała psychicznie konferencji prasowej po meczu pierwszej rundy przeciwko Elise Mertens. Dziennikarze zagadnęli Venus Williams o niedawny wypadek, który Amerykanka spowodowała. W tenisistce odżyły bolesne wspomnienia i ze łzami w oczach opuściła salę konferencyjną.

W pierwszych dniach czerwca Venus Williams wymusiła pierwszeństwo na skrzyżowaniu i spowodowała zderzenie z innym autem. Przebywające w nim małżeństwo trafiło w skutek obrażeń do szpitala. Po 13 dniach 78-letni Jerome Barson zmarł .

Po tym jak Venus Williams rozprawiła się w pierwszej rundzie tegorocznego Wimbledonu z Elise Mertens (7:6, 6:4) dziennikarze skorzystali z okazji i dopytywali zawodniczkę o wydarzenia z Palm Beach Gardens. Początkowo Amerykanka unikała odpowiedzi, ale pytający nie dawali spokoju. W końcu odniosła się do tragicznego wypadku:

- Nie ma słów, które mogłyby oddać to, jak druzgocące... - powiedziała łamiącym się głosem 37-latka. - Zupełnie brak mi słów. Ja po prostu... - zaczęła i nie dokończyła, a prowadzący konferencję zarządził przerwę.

Kiedy Williams wróciła do pytań postanowiła odpowiadać już tylko na te, które dotyczą tenisa.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: