Agnieszka Radwańska

Autor: AP Agnieszka Radwańska

WTA Birmingham. Agnieszka Radwańska odpadła w pierwszej rundzie!

2016-06-15 21:55

Agnieszka Radwańska pożegnała się z turniejem WTA Birmingham już po pierwszej rundzie. Przegrała z Amerykanką Coco Vandeweghe w trzech setach: 5-7, 6-4, 3-6. Obie tenisistki grały w trudnych warunkach. Spotkanie łącznie trwało aż dwa dni! Wszystko przez liczne opady deszczu. Ale to "Isi" nie tłumaczy. Obie zawodniczki musiały się mierzyć z podobnymi przeciwnościami losu, a raczej pogody.

Turniej w Birmingham to droga przez męki. Pogoda notorycznie płata figle, przez co mecze trwają po dwa dni. Tak też było w przypadku spotkania Agnieszka Radwańska - Coco Vandeweghe. Tenisistki rozpoczęły we wtorek, a skończyły w środę. Kontynuowały przy stanie 4-4 w pierwszym secie. Deszczowe przerwy lepiej wpłynęły na Amerykankę, która przycisnęła Polkę i objęła prowadzenie w meczu. Choć krakowianka w drugiej partii się przebudziła, to w ostatniej popełniła stanowczo za dużo błędów. W końcowej fazie pojedynku dała się trzykrotnie przełamać, i choć niechętnie to przyznajemy, zasłużenie odpadła z turnieju już w pierwszej rundzie. Czy to zły prognostyk przed Wimbledonem? Oby nie!

Radwańska - Vandeweghe: 5-7, 6-4, 3-6