Agnieszka Radwańska

Autor: East News Agnieszka Radwańska

WTA Doha: Radwańska przegrała z Woźniacką i odpadła po jednym meczu

2017-02-16 14:11

Czwartek nie był najszczęśliwszym dniem dla Agnieszki Radwańskiej. Krakowska tenisistka w swoim pierwszym meczu turnieju WTA Doha przegrała z Dunką polskiego pochodzenia Karoliną Woźniacką. Tym samym Isia odpadła z rywalizacji, rozgrywając na imprezie zaledwie dwa sety.

Mecz Agnieszka Radwańska - Karolina Woźniacka miał odbyć się w środę 15 lutego. Ostatecznie został rozegrany dzień później. Wszystko przez kapryśną pogodę. W Doha organizatorzy musieli walczyć z mocnym deszczem, a korty nie są zakryte. W czwartek problemu z opadami nie było, pojawiły się za to z wiatrem. Podmuchy od samego początku sprawiały, że zawodniczki nie mogły posyłać piłki tam, gdzie chciały.

Po pierwszych dwóch gemach mieliśmy remis, a obie panie na koncie po przełamaniu. Później zarówno Radwańska, jak i Woźniacka broniły swojego serwisu bardzo skutecznie i równy stan rywalizacji utrzymywał się do wyniku 5:5. Później mocniejsza okazała się jednak Dunka z polskimi korzeniami i wygrała ostatecznie 7:5.

Nieudana końcówka pierwszej partii wyraźnie demotywująco wpłynęła na naszą tenisistkę. W drugiej odsłonie meczu była słabsza od przeciwniczki w każdym elemencie, a Woźniacka szybko wypracowała sobie bezpieczną przewagę. Ostatecznie rozstrzygnęła seta na swoją korzyść, wygrywając 6:3 i zameldowała się w ćwierćfinale turnieju WTA Doha. Radwańska swój udział w turnieju zakończyła zaledwie po dwóch setach.

Agnieszka Radwańska (Polska, 6. WTA) - Karolina Woźniacka (Dania, 18. WTA) 5:7, 3:6