Sport inne sporty tenis WTA Doha: Radwańska przegrała z Woźniacką i odpadła po jednym meczu

WTA Doha: Radwańska przegrała z Woźniacką i odpadła po jednym meczu

16.02.2017, godz. 13:11
Agnieszka Radwańska
Agnieszka Radwańska foto: EAST NEWS

Czwartek nie był najszczęśliwszym dniem dla Agnieszki Radwańskiej. Krakowska tenisistka w swoim pierwszym meczu turnieju WTA Doha przegrała z Dunką polskiego pochodzenia Karoliną Woźniacką. Tym samym Isia odpadła z rywalizacji, rozgrywając na imprezie zaledwie dwa sety.

Mecz Agnieszka Radwańska - Karolina Woźniacka miał odbyć się w środę 15 lutego. Ostatecznie został rozegrany dzień później. Wszystko przez kapryśną pogodę. W Doha organizatorzy musieli walczyć z mocnym deszczem, a korty nie są zakryte. W czwartek problemu z opadami nie było, pojawiły się za to z wiatrem. Podmuchy od samego początku sprawiały, że zawodniczki nie mogły posyłać piłki tam, gdzie chciały.

Po pierwszych dwóch gemach mieliśmy remis, a obie panie na koncie po przełamaniu. Później zarówno Radwańska, jak i Woźniacka broniły swojego serwisu bardzo skutecznie i równy stan rywalizacji utrzymywał się do wyniku 5:5. Później mocniejsza okazała się jednak Dunka z polskimi korzeniami i wygrała ostatecznie 7:5.

Nieudana końcówka pierwszej partii wyraźnie demotywująco wpłynęła na naszą tenisistkę. W drugiej odsłonie meczu była słabsza od przeciwniczki w każdym elemencie, a Woźniacka szybko wypracowała sobie bezpieczną przewagę. Ostatecznie rozstrzygnęła seta na swoją korzyść, wygrywając 6:3 i zameldowała się w ćwierćfinale turnieju WTA Doha. Radwańska swój udział w turnieju zakończyła zaledwie po dwóch setach.

Agnieszka Radwańska (Polska, 6. WTA) - Karolina Woźniacka (Dania, 18. WTA) 5:7, 3:6

5:7, 3:6 - Koniec. Dwa sety. Tyle wystarczyło Woźniackiej, by wygrać z Radwańską. Isia kończy przygodę z turnieje w Doha po zaledwie jednym meczu. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje portalu sport.se.pl!

3:5 - Woźniacka jest już o krok od wygrania tego meczu. Co gorsza, gra Radwańskiej nie daje powodów, by myśleć o odrodzeniu...

3:4 - W bólach, ale się udało. Radwańska trzyma się w meczu, ale musi wreszcie przełamać Woźniacką, by myśleć o ćwierćfinale

2:4 - Miała Radwańska wszystko, żeby przełamać Woźniacką. Isia prowadziła 40-15, ale ostatecznie dała się dogonić Dunce i traci dwa gemy do rywalki

2:3 - Radwańska trzyma kontakt, ale teraz czas na podanie Woźniackiej

1:3 - Radwańska gra bardzo słabo. Na razie ma problem z silną Woźniacką i jeśli nic się nie zmieni, to Karolina szybko skończy ten mecz

1:2 - Radwańska obroniła swój serwis i wygrała swojego pierwszego gema w drugim secie. Isia wraca?

0:2 - Drugi gem drugiego seta także dla Woźniackiej. Sytuacja coraz mniej ciekawa

0:1 - Bardzo długi gem przy serwisie Radwańskiej. Niestety, mimo prowadzenia 40-0, Isia przegrała. Woźniacka pokazała, że wygrany pierwszy set dał jej sporo pewności siebie

Drugi set rozpoczęty!

5:7 - Niestety, czarodziejka Radwańska nie użyła specjalnych mocy i przegrała pierwszego seta z mocną dzisiaj Woźniacką

To niech ta czarodziejka użyje teraz mocy! Czas najwyższy!

5:6 - Niestety, w takim momencie Woźniacka przełamała Radwańską. Karolina w tym gemie zagrała koncertowo i trzeba jej oddać. Przynajmniej dwa zagrania były piękne jak jej ostatnia sesja w "Sport Illustrated"!

5:5 - Znowu remis. Ależ mecz przy szalejącym wietrze! Żadna z zawodniczek nie chce oddać pierwszej partii, która może być kluczowa w kontekście awansu do ćwierćfinału!

5:4 - W kluczowym momencie seta Agnieszka nie pękła! Pewnie obroniła swój serwis. Teraz musi skupić się na odbiorze i najlepiej, gdyby udało jej się przełamać Karolinę

4:4 - No niestety, jeszcze nie taraz. Woźniacka obroniła serwis i w końcówce pierwszego seta wciąż mamy remis

4:3 - Tak jest! Radwańska znowu na prowadzeniu po swoim podaniu. Niechże ona teraz przełamie Woźniacką!

3:3 - Gładziutko teraz Woźniacka wygrała swoje podanie. Radwańska nie miała większych szans. Rywalka krakowianki świetnie wykorzystała atut własnego serwisu

3:2 - Ależ wyciągnęła to Radwańska! Ze stanu 15-40 udało jej się dogonić rywalkę, a ostatecznie obronić swoje podanie. Wielkie brawa!

A to zagranie Radwańskiej z trzeciego gema, o którym wspominaliśmy

2:2 - No niestety, Woźniacka nie serwowała tak słabo. Dunka z polskimi korzeniami pewnie obroniła swój serwis i wciąż mecz mamy bardzo równy

2:1 - Jest! Radwańska obroniła serwis, po drodze wykonując zagranie najwyższej klasy! Dobra wiadomość jest taka, że obie panie słabo serwują, więc szansa na kolejne przełamanie Woźniackiej jest duża

1:1 - Radwańska wraca! Bardzo dobry gem w wykonaniu naszej tenisistki, która przełamała Woźniacką i wyrównała stan rywalizacji pierwszego seta

0:1 - Słoneczko jest, ale potwornie wieje dzisiaj w Doha. Ciężko przy takich warunkach o kontrolowane zagrania. Z podmuchami lepiej poradziła sobie Woźniacka, która w pierwszym gemie przełamała Radwańską

Zaczynamy! Radwańska serwuje

Wygląda na to, że nie tylko my nie mogliśmy się doczekać!

Radwańska i Woźniacka są już na korcie. Co więcej, w Doha dzisiaj świeci słoneczko! Wygląda więc na to, że spotkanie nie jest zagrożone

Ostatnia piłka meczu Kasatkina - Kerber

Wygląda na to, że wreszcie się doczekamy! Kasatkina wygrała w trzech setach z Kerber i zaklepała sobie miejsce w ćwierćfinale. Teraz czas na mecz Radwańska - Woźniacki!

Witamy ponownie! Dzisiaj w Katarze gramy od rana. Wygląda na to, że pogoda wreszcie postanowiła współpracować z organizatorami. Agnieszka Radwańska i Karolina Woźniacka czekają na swój mecz. Rozpocznie się on tuż po zakończeniu rywalizacji Kerber - Kasatkina, w której zaczyna się trzeci set

Na dziś to już tyle. Bądźcie z nami jutro!

Wszystko już jasne. Mecz Radwańska - Woźniacka został przełożony na jutro. Starcie obu zawodniczek zaplanowane jest jako drugie od godz. 9:00. Należy się więc spodziewać (jeśli pogoda znów nie pokrzyżuje planów), że Polka wyjdzie na kort ok godz. 10:30 - 11. A wygrana tego spotkania kolejny mecz zagra... tego samego dnia ok. 17.

To zła wiadomość, ale jak na razie wciąż nie zanosi się, by Polka i Dunka wyszły na kort. Czekamy dalej, choć jesteśmy przygotowani na to, że dziś może się to w ogóle nie wydarzyć.

Wciąż nie wiadomo, kiedy rozpocznie się mecz Radwańskiej z Woźniacką. Deszcz skutecznie to uniemożliwia.

No i niestety start spotkania przełożony z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych. Czekamy więc na ich poprawę.

Polka i Dunka już na rozgrzewce, lada chwila można się spodziewać rozpoczęcia meczu. Aaaaale... znów zaczyna padać.

Koniec meczu. Cibulkova wygrała i awansowała do kolejnej rundy, czyli ćwierćfinału. A teraz czekamy na to, aż na korcie pojawią się Radwańska i Woźniacka.

Udało się wznowić grę.

Cibulkova prowadzi 4:1, ale deszcz się nasila. Parasole nad zawodniczkami i mamy przerwę.

Niestety złe wieści. Nad kortem centralnym w Dausze coraz mocniej pada, a to oznacza, że niedługo może nas czekać przerwa w grze.

W trzecim secie Cibulkova prowadzi już 2:0. Jest szansa, że ta partia zakończy się szybciej, niż poprzednie.

Niestety na interesujące nas spotkanie będziemy musieli jeszcze nieco poczekać. Obie panie wyjdą na kort dopiero po zakończeniu meczu Pavlyuchenkova - Cibulkova, a tam mamy remis 1:1 w setach. Za moment zacznie się trzecia, ostatnia partia. Jeszcze ok. pół godziny cierpliwości.

Witamy serdecznie w relacji NA ŻYWO z meczu Agnieszka Radwańska - Karolina Woźniacka.
False 3098 True 1 2017-02-15 15:00:00 True 30
autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora