WTA Doha. Wybitna Radwańska awansowała do półfinału!

26.02.2016, godz. 08:55
Agnieszka Radwańska
Agnieszka Radwańska foto: Instagram/Super Express

Agnieszka Radwańska pokonała Robertę Vinci 3:6, 6:2, 6:3 i awansowała do półfinału turnieju WTA Doha! Choć na początku spotkania Polka miała mnóstwo problemów ze świetną Włoszką, to później pokazała wręcz niebotyczny tenis! Aż trudno uwierzyć w niektóre zagrania krakowianki. Z kim "Isia" zagra w półfinale? Trafiła na dobrze znaną Hiszpankę.

To, co Agnieszka Radwańska wyprawiała w meczu z Robertą Vinci musi przejść do historii tenisa! Przynajmniej trzy zagrania już można włączyć do plebiscytu na akcję roku. Potrafiła popisać się skrótem w tragicznej sytuacji, uderzała zza siebie... Po prosty czysta magia! Aby zobaczyć te zagrania, wystarczy zjechać w dół, do zapisu z naszej relacji na żywo.

Zobacz: Ranking WTA. Agnieszka Radwańska awansuje na drugie miejsce? Może wyprzedzić Kerber [ANALIZA]

Co do samego meczu Radwańska nie miała łatwej przeprawy. W pierwszym secie odważna gra Włoszki, polegająca na notorycznym graniu slajsem i chodzeniu do siatki, przynosiła spore efekty. Polka nie miała recepty na taką taktykę i zasłużenie poległa w pierwszej partii.

Dwie kolejne były jednak popisem "Isi". Mądrze wykorzystała zmęczenie rywalki, dodatkowo zaczęła trafiać swoje popisowe zagrania i ostatecznie awansowała do półfinału. Teraz zmierzy się z Hiszpanką Carlą Suarez Navarro, którą dość łatwo ograła podczas Australian Open.

Ćwierćfinał WTA Doha:

Radwańska - Vinci 3:6, 6:2, 6:3

KONIEC! Radwańska wygrała trzeci set, cały mecz 3:6, 6:2, 6:3 i jest w półfinale WTA Doha! Tam zagra z Carlą Suarez Navarro. My już dziękujemy i życzymy dobrej nocy

5:3 - Jeden punkt dla Vinci, cztery dla Radwańskiej. Prosta matematyka pozwala obliczyć, że Polka wygrała tego gema i jest o krok od półfinału.

4:3 - Vinci bez litości także przy własnym serwisie. Radwańska wciąż jednak zachowuje przewagę jednego przełamania. Trzeba ją dowieźć do końca.

4:2 - Ależ wkurzyła się Vinci! W tym gemie dosłownie zmiotła z kortu Polkę i mamy szybkie przełamanie powrotne.

4:1 - Nie dość, że gra pięknie, to bardzo skutecznie. Drugi raz przełamała Vinci i płynie po zwycięstwo w tym meczu!

Ta mina mówi wszystko o grze Isi :)

Patrzymy i podziwiamy. Cóż więcej zrobić :)

3:1 - Brak słów na opisanie gry Radwańskiej. W każdym gemie zagra tak, że głupiejemy przy wyborze piłki meczu. Tymi akcjami można obdarować cały turniej!

2:1 - Grzecznie posłuchała się Polka i błyskawicznie wygrała gem serwisowy rywalki! Vinci ugrała zaledwie jeden punkt. Teraz pozostaje tylko utrzymać przewagę i półfinał krakowianka ma jak w banku!

1:1 - Wydawałoby się, że z powodu zmęczenia gemy będą krótsze, a tu psikus! Obie panie nie mają dość i biją się na przewagi. Na szczęście Radwańska utrzymała własne podanie. Teraz czas przełamać Włoszkę!

Kolejny wpis z biblioteczki boskich zagrań Agi. Co to było?!

Nasza mistrzyni gra na najwyższych obrotach!

0:1 - Dzielnie walczyła Radwańska. z 40:15 potrafiła doprowadzić do równowagi odgrywając niebotyczne piłki! W ogóle spotkanie stoi na kosmicznym poziomie. W walce na przewagi więcej szczęścia miała Vinci.

Ostatnia piłka drugiego seta:

JEST! Radwańska wygrywa drugi set 6:2 i czeka nas decydująca partia. Faworytką jest młodsza i mniej zmęczona Polka. Ale Włoszka wciąż jest groźna i może odżyje w końcówce. Oby nie :)

To będzie chyba zagranie turnieju. Co za czucie!

5:2 - Ależ niesamowicie gra teraz Radwańska! Jak Vinci w pierwszym secie! Kolejne przełamanie załatwia sprawę. Ten set musi paść łupem Polki.

4:2 - Włoszkę dopadło lekkie zmęczenie i od razu Radwańska to wykorzystuje! Gania rywalkę po całym korcie. Skróty pod siatkę sprawdzają się w stu procentach,

A to ładne. I nawet śmieszne :)

3:2 - Jest kolejne przełamanie! Polka przy drugiej próbie złamała regularną Włoszkę, choć kosztowało ją to mnóstwo sił. Miejmy nadzieję, że starczy ich na serwowanie.

2:2 - Pierwszy gem serwisowy Polki w tym meczu wygrany "na sucho"! Może to znak, że będzie tylko lepiej? Zobaczymy.

1:2 - Wyraźnie zdenerwowana jest Radwańska poprzednim gemem. Zepsuła smecz, prosty return i w sumie podarowała rywalce ten gem bez większej walki.

1:1 - Chyba za wcześnie zaczęła się cieszyć Polka... Zupełnie straciła koncentrację i narobiła sobie bałaganu. Co prawda obroniła trzy break-pointy, ale ostatecznie dała się przełamać.

1:0 - Kapitalny początek Radwańskiej - przełamała serwis Vinci! Obie panie toczyły morderczą walkę na przewagi. Raz jedna miała piłkę na skończenie gema, raz druga, ale wreszcie Włoszka zaczęła popełniać błędy (tylko dwa w całym pierwszym secie).

Tu jeszcze ostatnia piłka pierwszego seta:

Pocieszmy się tym, że w kobiecym tenisie nowy set to zupełnie nowa historia. Być może Włoszka zupełnie się pogubi i łatwo przegra drugą partię? Nie może przecież tak grać w nieskończoność!

Drugi raz Włoszka przełamała Polkę i choć niechętnie to przyznajemy, zasłużenie wygrała pierwszy set 6:3. Co wymyśli krakowianka na drugą partię? Mecz ucieka!

3:5 - No nie może Radwańska zbliżyć się do przełamania Vinci. Już niby znajduje luki przy wyprawach Włoszki do siatki, zdobywa po dwa, trzy punkty w gemie, ale wciąż brakuje tej kropki nad i. W kluczowych momentach lepsza jest 10. rakieta świata.

3:4 - Ależ uratowała się "Isia"! Przegrywała już 0:40, ale obroniła trzy break-pointy, później jeszcze jeden w walce na przewagi i cudem zachowała swój gem serwisowy! Oby to negatywnie wpłynęło na Włoszkę, która jest wyraźnie zniesmaczona swoją postawą.

2:4 - Nie do ruszenia jest Vinci przy własnym podaniu - serw, wycieczka do siatki, punkt. Tak to w skrócie wygląda. Nawet Radwańska, mistrzyni defensywy, nie radzi sobie z tą taktyką. Głównie dlatego, że jest perfekcyjnie egzekwowana.

Dla zainteresowanych, Radwańska dziś na różowo :)

2:3 - Wreszcie pewny gem serwisowy Radwańskiej. Przejęła inicjatywę, przycisnęła rywalkę do linii końcowej i robiła na korcie co chciała! Jedyny punkt Włoszki przyszedł po podwójnym błędzie krakowianki, który natychmiast został poprawiony asem.

1:3 - Na razie Polka nie ma recepty na mądrą, a przede wszystkim agresywną grę rywalki. Włoszka często chodzi do siatki i potrafi skutecznie kończyć akcje, czy to wolejem, czy też smeczem. Trzeba coś wymyślić...

1:2 - No i niestety. Już w drugim gemie serwisowym "Isia" dała się przełamać. I to do zera!

1:1 - Daje się we znaki świetny slajs Włoszki, chyba najlepszy w całym tourze. Vinci rozprowadzała sobie Polkę po korcie i bardzo pewnie wygrała własne podanie.

1:0 - Bez historii na rozpoczęcie spotkania. Co prawda rywalka Polki zdołała urwać dwa punkty, ale "Isia" spokojnie robiła swoje. Zakończyła cudownym, topspinowym lobem!

Od własnego podania rozpocznie Radwańska. Gramy!

Petković wygrała trzeci set 6:2 i jest w półfinale. Po chwili przerwy na kort wyjdzie para Radwańska - Vinci!

Chyba jednak nie... Muguruza wygrała drugą partię 7:5. Czekamy na rozstrzygnięcia w decydującym secie.

Niemka Petković łatwo wygrała pierwszy set 6:1. Może zobaczymy Radwańską szybciej niż myśleliśmy? Oby!

Panie miały rozpocząć o godzinie 18:00, ale przedłużyły się wcześniejsze mecze. Wciąż gra para Garbine Muguruza - Andrea Petković (pierwszy set). Dopiero po tym pojedynku na kort wyjdzie "Isia".

Witamy i zapraszamy na relację NA ŻYWO z ćwierćfinału turnieju WTA Doha Agnieszka Radwańska - Roberta Vinci!
False 2732 True 1 2016-02-25 18:00:00 True 30
autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora