Sport inne sporty tenis WTA Dubaj: Radwańska przerwała złą passę. Awansowała do trzeciej rundy!

WTA Dubaj: Radwańska przerwała złą passę. Awansowała do trzeciej rundy!

21.02.2017, godz. 14:02
Agnieszka Radwańska
Agnieszka Radwańska foto: EAST NEWS

Agnieszka Radwańska pokonała Elise Mertens 6:3, 6:2 i awansowała do trzeciej rundy turnieju WTA w Dubaju! Polka szybko odpadała z dwóch poprzednich imprez i nie chciała zaliczyć trzeciej porażki z rzędu. Na szczęście zdołała pokonać młodą Belgijkę, choć nie bez kłopotów. Z kim Radwańska zagra w trzeciej rundzie?

Wynik nie do końca oddaje to, co działo się na korcie. Młoda Belgijka momentami grała znakomicie. Zabrakło jej po prostu doświadczenia. Mecz rozpoczęła od wygrania swojego podania i przełamania serwisu Radwańskiej. Na szczęście Polka nie rozmyślała zbyt długo nad tymi gemami. Zaczęła robić swoje, dzięki czemu błyskawicznie wyszła na prowadzenie i zakończyła pierwszą partię zwycięstwem.

W drugim secie Isia już nie miała większych problemów, ale raz jeszcze trzeba podkreślić, że to nie oznaczało dla niej łatwej przeprawy. Często dochodziło do równowag. W kluczowych momentach Mertens nie potrafiła zachować zimnej krwi. Podpalała się, uderzała zbyt mocno i nie potrafiła zmieścić piłki w korcie. Ma dopiero 22 lata ale już widać, że ma potencjał na duże granie.

Agnieszka Radwańska w trzeciej rundzie WTA Dubaj zmierzy się z Amerykanką Catherine Bellis (70. rakieta świata). Już teraz zapraszamy na relację LIVE z tego spotkania.

WTA Dubaj: II runda

Radwańska - Mertens 6:3, 6:2

KONIEC! Radwańska pokonała Mertens 6:3, 6:2 i jest w trzeciej rundzie! My już dziękujemy za relację i zapraszamy na kolejne.

Dwie piłki meczowe dla Radwańskiej!

5:2 - Ale jeszcze się nie poddaje. Dość łatwo Mertens wygrała swój serwis, ale niespecjalnie wysilała się też Radwańska. Chce zakończyć mecz swoim podaniem.

5:1 - Mertens będzie się bronić przed porażką, ale patrząc na jej dyspozycję serwisową, nie ma zbyt dużych szans.

4:1 - Komfortowe prowadzenie Radwańskiej. Tego meczu już nie przegra.

Trzy break-pointy dla Radwańskiej. Zupełnie wyłączył się serwis Belgijki.

3:1 - Było dobrze do 40:0. Później inicjatywę znów przejęła Mertens i była o włos od doprowadzenia do równowagi, ale po uderzeniu bekhendem piłka nie zmieściła się w korcie. Gem serwisowy dla Isi

To chyba najładniejsza wymiana meczu. Szkoda, że przegrana przez Polkę:

2:1 - Po długiej walce na przełamania Radwańska ponownie okazała się lepsza przy serwisie Mertens. W tym secie obie tenisistki nie grzeszą podaniem. Miejmy nadzieję, że szybciej do dobrego serwowania wróci Polka. Zaraz to sprawdzimy.

1:1 - Belgijka DO ZERA przełamała Polkę. Nic nie zapowiadało takiego nagłego skoku formy Mertens, choć to raczej chwilowa zapaść Radwańskiej, która oddawała punkty za darmo.

Radwańska chyba pomyślała, że będzie już z górki, a tutaj do pracy zabrała się Mertens i to ona ma teraz break-pointy.

1:0 - Pierwszego seta Isia rozpoczęła od straty podania, a drugiego od przełamania serwisu rywalki. Zdecydowanie wolimy ten drugi start :).

I znów problemy Belgijki. Polka ma dwa break-pointy.

Druga partia rozpoczęła się od serwisu Mertens.

Tak zakończył się pierwszy set:

Trzecia piłka setowa wykorzystana przez Radwańską, która 6:3 wygrała pierwszego seta. Po krótkiej przerwie rozpocznie się druga partia.

Kolejne piłki setowe dla Radwańskiej. Teraz ma dwie szanse na zakończenie partii.

5:3 - 22-latka odpaliła serwisowe bomby w najlepszym dla niej momencie. Asy pomogły jej dalej walczyć w tym secie. Wygrała swoje podanie.

Obroniona przez Mertens. Druga równowaga.

Piłka setowa dla Polki!

Równowaga. Belgijka dzielnie się broni jeszcze w tym secie przy swoim podaniu.

5:2 - Szybko, łatwo i przyjemnie. Polka do zera wygrała swoje podanie i jest już bardzo blisko zwycięstwa w pierwszym secie.

4:2 - Podwójny błąd serwisowy Mertens dał kolejne przełamanie Polce. Zupełnie stanęła gra Belgijki. Ale nas to nie martwi, a Radwańska potrafi to wykorzystać.

Kolejne break-pointy dla Isi. Tym razem dwa.

Belgijka zaczęła wyrzucać piłki, które spokojnie powinny mieścić się w korcie. Przez to przegrywa. Tak wyglądała ostatnia akcja poprzedniego gema:

3:2 - No i po raz pierwszy w tym spotkaniu Radwańska wychodzi na prowadzenie. Wygrała trzy gemy z rzędu. Potrzebowała kilku minut, aby rozszyfrować Mertens. Teraz to Belgijka nie wie, jak zabrać się za wygrywanie punktów.

2:2 - Do trzech razy sztuka! Przy ostatniej szansie na breaka pomogła Polce Mertens, która sama zepsuła łatwe uderzenie. Przełamanie odrobione.

Trzy break-pointy dla Radwańskiej!

1:2 - Dobrze, że Radwańska szybko otrząsnęła się po dwóch nieudanych gemach. Tym razem serwis działał u niej jak trzeba. Belgijka w tym gemie ugrała zaledwie jeden punkt.

0:2 - Mertens wygrała swój gem serwisowy. Isia szukała szybkiego przełamania powrotnego, ale za bardzo się spieszyła. W kluczowej wymianie poszła do siatki po słabym ataku i nie potrafiła skutecznie zakończyć akcji.

0:1 - Radwańska wyrzuciła forhend i na dzień dobry straciła swoje podanie...

Zaczyna się słabo, bo od piłki na przełamanie dla Mertens.

Polka w dużym skupieniu wyszła na kort. Z pewnością nie chce odnieść trzeciej porażki z rzędu!

GRAMY! Jako pierwsza serwuje Radwańska.

Polka i Belgijka już się rozgrzewają na korcie. Będą ze sobą grały pierwszy raz w karierze. To zła wiadomość dla Isi, która nie wie czego się spodziewać po młodej i energicznej rywalce. Jakie ma asy w rękawie Mertens?

Makarowa wygrała. Po krótkiej przerwie na kort wyjdzie już para Radwańska - Mertens!

Niestety Cibulkowa lepsza w drugim secie. Panie rozegrają ostatnią partię po krótkiej przerwie. Radwańska i Mertens zagrają około 12:30.

Drugi set jest jednak dużo bardziej wyrównany. Pachnie zwycięstwem Cibulkowej i rozegraniem decydującej partii. To znacznie opóźni mecz Polki.

Makarowa błyskawicznie wygrała pierwszego seta. Jeśli w drugim upora się równie szybko, to Radwańska wyjdzie na kort chwilę po godz. 11:00.

Są dobre wieści. Przestało padać w Dubaju. Swój mecz rozpoczęły już Cibulkowa i Makarowa. Po tym pojedynku zagra Radwańska z Mertens.

Najdziwniejsze jest to, że organizatorzy turnieju po godz. 8:00 mówili o krótkim, przelotnym deszczu, a do tej pory nie ma żadnej nowej informacji.

Na bieżąco będziemy informować o zmianach pogodowych oraz rozkładowych w Dubaju. Bądźcie z nami!

O której godzinie zobaczymy więc w akcji Radwańską? Jeśli za chwilę przestanie padać, to być może około godz. 11:00. W Dubaju mają już ponad godzinne opóźnienie.

To spotkanie miało się rozpocząć planowo około godz. 9:30, ale już wiemy, że nic z tego nie będzie. W Dubaju znowu leje... Mecz poprzedzający starcie Polki z Belgijką nawet się jeszcze nie zaczął.

Witamy i zapraszamy na relację LIVE z meczu Agnieszka Radwańska - Elise Mertens!
False 3105 True 1 2017-02-21 09:00:00 True 30
autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora