WTA Eastbourne: Agnieszka Radwańska zagra TRZY MECZE jednego dnia?!

2017-06-29 9:17

Agnieszka Radwańska (28 l.) po blisko miesiącu przerwy wróciła do rywalizacji, ale... zdążyła zagrać zaledwie dziewięć gemów. Padający deszcz, który od początku turnieju WTA w Eastbourne torpeduje plany organizatorów, przerwał mecz Polki z Amerykanką Lauren Davis (nr 29 WTA), gdy rywalka prowadziła 5:4 i miała serwować. Spotkanie przełożono na czwartek. A ponieważ organizatorzy angielskiego turnieju mają już dwa dni opóźnienia, może dojść do kuriozalnej sytuacji.

Agnieszka Radwańska, oczywiście jeżeli pozwoli na to kapryśna pogoda, mecz z Davis wznowi w czwartek o godz. 11.30. Jeżeli upora się z filigranową (157 cm) Amerykanką, już po ok. półtorej-dwóch godzinach zagra w III rundzie z Czeszką Barborą Strycovą (nr 23), która swój mecz dokończyła szybko i bez problemów w środę. A jeżeli i ten pojedynek uda się Radwańskiej wygrać, ćwierćfinał rozegra... tak, to niestety prawda, także w czwartek ok. godziny 16-17.

Trzy mecze jednego dnia? Tego jeszcze w długiej karierze Agnieszki nie było. Taka dawka tenisa tuż po przebytej infekcji wirusowej i klika dni przed rozpoczynającym się Wimbledonem (3 lipca) mogłaby okazać się fatalna w skutkach, ale trzymajmy oczywiście kciuki za naszą gwiazdę. Transmisja z turnieju WTA w Eastbourne w TVP Sport.

Relacja na żywo meczu Radwańska - Davis na sport.se.pl.