SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty tenis WTA Finals: Agnieszka Radwańska zarobiła już fortunę! Premie w Singapurze

WTA Finals: Agnieszka Radwańska zarobiła już fortunę! Premie w Singapurze

28.10.2016, godz. 15:37
Agnieszka Radwańska, Singapore 2016_1pub
Agnieszka Radwańska foto:

Rywalizacja w WTA Finals toczy się nie tylko o wielki prestiż ale i o ogromne pieniądze. Agnieszka Radwańska triumfując rok temu w Singapurze, zgarnęła ponad 2 miliony dolarów! Już za sam występ w kończących sezon nieoficjalnych mistrzostwach świata tenisistek uczestniczki dostają dużą wypłatę. Jaką? I ile w tym roku zarobiła i ile jeszcze może zarobić Radwańska? Zobacz, jakie są nagrody pieniężne w WTA Finals.

Już za za samo rozegranie jednego meczu uczesticzkom WTA Finals wpada do portfela 110 tys. dolarów (438 tys. zł). Premia za występ we wszystkich trzech spotkaniach w grupie to 151 tys. dolarów (601 tys. zł.). A każde zwycięstwo nagradzane jest 153 tysiącami dolarów (609 tys. zł). Co ciekawe, premie są takie same jak rok temu, ale Polka - w przeliczeniu na złotówki - zarobi stosunkowo więcej. Czemu? To w związku ze sporo wyższym kursem dolara niż 12 miesięcy temu. Oto pełna lista nagrów w turnieju singlowym WTA Finals w Singapurze:

Mistrzyni    1,75 mln $ plus pieniądze zarobione w grupie
Finalistka    590 tys. $ plus pieniądze zarobione w grupie
Półfinalistki    40 tys. $ plus pieniądze zarobione w grupie
Za każde zwycięstwo w grupie    153 tys. $
Za rozegranie 3 meczów w grupie    151 tys. $
Za rozegranie 2 meczów w grupie    130 tys. $
Za rozegranie 1 meczu w grupie    110 tys. $

Agnieszka Radwańska w Singapurze rozegrała trzy spotkania, za co należy się wypłata w wysokości 151 tys. dol. Dodatkowo wygrała już dwa mecze w grupie (z Garbine Muguruzą i Karoliną Pliskovą) a to kolejne 306 tys. dol. Do tego dochodzi premia za awans do półfinału - 40 tys. dolarów. Polka zarobiła już zatem w WTA Finals 497 tys. dolarów.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: