Woźniacka zamieszka w Warszawie

Autor: East News

WTA Finals: Karolina Woźniacka ograła Petrę Kivtovą

2014-10-24 14:40

Agnieszka Radwańska zagra w półfinale turnieju WTA Finals w Singapurze. Awans zapewniła jej... Karolina Woźniacka, która w ostatnim meczu grupy białej pokonała Petrę Kvitovą. Zwycięstwo zapewniła sobie w dwóch setach.

To właśnie od tego spotkania zależały dalsze losy "Isi" w rozgrywkach. Wcześniej przegrała 1:2 z Marią Szarapową, jednak wciąż zachowała szansę na awans. Aby do niego doszło, Woźniacka musiała ograć Kvitovą w dwóch setach. Ze swojego zadania wywiązała się w stu procentach.

WTA Finals: Radwańska przegrała z Szarapową

Dunka nie miała większych problemów z ograniem Czeszki. W pierwszej partii oddała jej tylko dwa gemy. Drugiego zaczęła dosyć nerwowo - dając przełamać się już na samym początku. Później zdołała jednak odrobić straty, a następnie przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Przełamała rywalkę przy prowadzeniu 4:3. W decydującym gemie nie miała problemów z wygraniem własnego podania. Czeszka walczyła dzielnie do końca, ale nie zdołała już odwrócić losów rywalizacji.

Dzięki temu w półfinale WTA Finals zagra Agnieszka Radwańska, mimo że w fazie grupowej odniosła tylko jedno zwycięstwo. Na inaugurację ograła Petrę Kvitovą. Następnie zaliczyła porażki w starciach z Woźniacką i Szarapową. Dunka natomiast wygrała w Singapurze wszystkie dotychczasowe spotkania. Do kolejnej fazy awansowała z pierwszego miejsca w grupie.

Karolina Woźniacka - Petra Kvitova 6:2, 6:3

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!

ZAPISZ SIĘ: Codzienne wiadomości Gwizdek24.pl na e-mail