Agnieszka Radwańska i Andżelika Kerber na zakupach w Singapurze

Autor: Instagram Agnieszka Radwańska i Andżelika Kerber na zakupach w Singapurze

WTA Finals: Kerber czeka na Radwańską w półfinale

2016-10-27 20:27

Andżelika Kerber na koniec rywalizacji w Grupie Czerwonej WTA Finals pokonała 6:3, 6:3 Amerykankę Madison Keys. Z kompletem zwycięstw zajęła pierwsze miejsce, a to oznacza, że w sobotnim półfinale zmierzy się ze zwyciężczynią pojedynku Agnieszka Radwańska - Karolina Pliskova. Dzięki korzystnym rozstrzygnięciom w czwartkowych meczach awans wywalczyła też Dominika Cibulkova, choć rywalizację w grupię rozpoczęła od dwóch porażek. Dokładnie tak samo jak Radwańska rok temu!

Przed ostatnią kolejką meczów Słowaczka Dominika Cibulkova mimo dwóch porażek (z Kerber i Keys) wciąż miała szanse na awans. Musiała jednak wygrać 2-0 w setach z Rumunka Simoną Halep i liczyć na to, że potem pewna już kwalifikacji do półfinału Andżelika Kerber pokona również 2-0 w setach Madison Keys. Dokładnie taka sama układanka wyników dała rok temu awans Agnieszce Radwańskiej. Wtedy Polka musiała pokonać 2-0... Halep, a potem trzymała kciuki za wygraną 2-0 Marii Szarapowej z Flavią Pennettą.

Cibulkova zrobiła swoje - rozbiła Halep 6:3, 7:6(5), wyrzucając Rumunkę za burtę. Kerber miała już awans w kieszeni, ale stawką jej pojedynku z Keys było pierwsze miejsce w grupie, które wciąż mogła zająć Amerykanka. Zameldowana w Puszczykowie reprezentantka Niemiec potwierdziła dominację i zwyciężyła 6:3, 6:3. Liderka rankingu WTA wygrała grupę, wciągając do półfinałów Cibulkovą.
W sobotnich półfinałach Kerber zagra ze zwyciężczynią pojedynku Agnieszka Radwańska - Karolina Pliskova. Polka i Czeszka powalczą w piątek o drugie miejsce w Grupie Białej, którą wygrała już Swietłana Kuzniecowa. I to właśnie Rosjanka zmierzy się z Cibulkovą w drugim półfinale.