SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty tenis WTA Finals: Piękna Dominika Cibulkova sensacyjną mistrzynią! [ZDJĘCIA]

WTA Finals: Piękna Dominika Cibulkova sensacyjną mistrzynią! [ZDJĘCIA]

31.10.2016, godz. 07:45
Dominika Cibulkova
foto:

Ogromna sensacja w WTA Finals w Singapurze! Mistrzynią została Dominika Cibulkova, która w finale zagrała jak w transie i zaskoczyła liderkę rankingu Andżelikę Kerber. - Brak mi słów, żeby opisać to, co teraz czuję - powiedziała szczęśliwa Słowaczka po zwycięstwie 6:3, 6:4. W Singapurze wygrała 2 miliony dolarów.

Zdecydowaną faworytką była reprezentująca Niemcy Andżelika Kerber. Liderka rankingu WTA do niedzielnego finału awansowała z kompletem zwycięstw, a w grupie pokonała m.in. Dominikę Cibulkovą (7:6, 2:6, 6:3). - Myślę, że teraz też Angie będzie górą - oceniała przed finałem Agnieszka Radwańska, która w półfinale uległa Kerber 2:6, 1:6.

Cibulkova od początku finału grała jednak znakomicie. Bardzo agresywną grą wywierała presję na Kerber, która wyglądała na zaskoczoną tak dobrą postawą słowackiej rywalki. Filigranowa Dominika (161 cm) nie wykorzystała trzech pierwszych piłek meczowych. Przy czwartej pomogło jej szczęście - piłka zawadziła o taśmę i spadła na stronę Kerber. Cibulkova powtórzyła zatem niezwykły wyczyn Radwańskiej sprzed 12 miesięcy. Tak jak wtedy Polka, Słowaczka rozpoczęła walkę w WTA Finals od dwóch porażek (z Kerber i Keys), ale dzięki korzystnym wynikom w ostatniej serii grupowych spotkań awansowała do półfinału. Duża w tym zasługa... Kerber, która pokonała Keys 2-0 w setach, a tylko taki wynik dawał Cibulkovej awans.

Słowaczka debiutowała w WTA Finals. W Singapurze rozstawiona była z numerem 7. Wygrała 2 miliony dolarów. W rankingu awansuje na 5. miejsce. W tym roku, tuż po Wimbledonie, w którym doszła do 1/4 finału (ograła w nim Radwańską), wyszła za mąż za Michala Navarę. Małżeństwo jej służy...

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: