Sport inne sporty tenis WTA Finals: Radwańska przegrała z Kuzniecową po WSPANIAŁYM meczu!

WTA Finals: Radwańska przegrała z Kuzniecową po WSPANIAŁYM meczu!

24.10.2016, godz. 21:57
Agnieszka Radwańska
Agnieszka Radwańska foto: EAST NEWS

Agnieszka Radwańska źle rozpoczęła tuniej WTA Finals w Singapurze. Po niesamowitym meczu przegrała ze Swietłaną Kuzniecową w trzech setach (5:7, 6:1, 5:7). Polka miała nawet piłkę meczową, ale Rosjanka zrobiła z Polką to, co podczas zawodów w Wuhan. Wybroniła się, a później wykorzystała swoją szansę.

Ostatnie mecze Agnieszki Radwańskiej i Swietłany Kuzniecowej to były wielkie widowiska, ale niestety oba zakończyły się zwycięstwami Rosjanki. Co ciekawe, rywalka Polki znów potrafiła podnieść się z kolan w bardzo trudnej sytuacji. W chińskim Wuhan obroniła piłkę meczową, a chwilę później wyeliminowała Isię z turnieju. W pierwszym spotkaniu WTA Finals powtórzyła ten wyczyn! Gdy krakowianka przegrała piłkę meczową i własne podanie w końcówce decydującego seta, Rosjanka odżyła. Doprowadziła do remisu 5:5 w gemach. Potrafiła utrzymać własne podanie, a przy ostatnim gemie serwisowym Polki zachowała więcej zimnej krwi. Choć też miała mnóstwo kłopotów. Udało jej się zakończyć spotkanie dopiero po trzeciej piłce meczowej!

Trzeba żałować, że Radwańska ponownie nie wykorzystała okazji na pokonanie Kuzniecowej, ale może za to winić tylko siebie. Przy decydujących piłkach wyraźnie uległa presji. Podczas serwowania drżała jej ręka, przez co Rosjanka nie miała problemów z kończeniem słabych podań Isi. Na pocieszenie można dodać, że rok temu Polka również rozpoczęła WTA Finals od porażki, a potrafiła wygrać cały turniej! Czy tak też będzie i tym razem?

Agnieszka Radwańska - Swietłana Kuzniecowa 5:7, 6:1, 5:7

Niestety - do trzech razy sztuka. Kuzniecowa wygrała mecz 7:5, 1:6, 7:5.

Ale jest trzeci meczbol po ogromnym aucie Isi.

OBRONIONA! Rosjanka trafiła w siatkę!

No cóż... Druga piłka meczowa dla Kuzniecowej.

Co za pomyłka Rosjanki! Przerwała wymianę, bo myślała, że był aut. Powtórka wideo przyznała jednak rację Polce!

Piłka meczowa dla Rosjanki... Za krótko odegrała Isia!

Ależ trafia Kuzniecowa... Równowaga.

5:6 - Kuzniecowa z ogromną łatwością wygrała własne podanie i to Radwańska jest teraz pod presją. Serwuje, aby nie przegrać spotkania. Nerwy na pewno się pojawią.

Oby nie!

5:5 - Była piłka meczowa, a zrobił się remis. Szansa na wygranie meczu zupełnie sparaliżowała Polkę! Nogi przestały pracować i trzeba grać dalej :/

Wyraźnie drży ręka Polce. Lekko serwuje. Znów przewagę ma Kuzniecowa.

Break-point dla Rosjanki szybko skasowany asem!

Chyba zbyt wcześnie cieszyła się Polka i zepsuła uderzenie. Równowaga.

Jest piłka meczowa!

Ależ to było uderzenie! To trzeba zobaczyć:

5:4 - PRZEŁAMANIE! Co to była za piłka! Isia znów pokazała, że jest mistrzynią defensywy! Broniła się, broniła i na koniec wyprowadziła zabójczy atak z bekhendu po linii - brawo!

Szybkie przełamanie powrotne dla Polki? Jest szansa! Ma 40:30.

4:4 - Nie udało się obronić piątego break-pointa i niestety Polka traci serwis! Końcówka tego spotkania będzie pasjonująca.

Rosjanka trafiła w samą linię! Znów jest równo.

I czwarty na dokładkę! Druga równowaga... Jest to piekielnie ważny gem!

I trzeci także! Równowaga po autowym forhendzie Kuzniecowej!

Drugi też...

Pierwszy break-point obroniony.

Fatalnie układa się ten gem. Przy serwisie Polki Rosjanka ma 40:0.

4:3 - W tym gemie Rosjanka nie rozdawała jednak żadnych prezentów. Wręcz przeciwnie - częstowała Polkę dokładnymi bombami! Wchodziło jej wszystko, a Isia nie ugrała nawet jednego punktu.

4:2 - Kuzniecowa aż kipi ze złości! Dostała już dwa upomnienia, przez co mniej skupia się na grze. Radwańska utrzymała swoje podanie. Oby tak dalej.

3:2 - BRAWO! Radwańska odważnie zaatakowała i przepięknym drajw-wolejem przełamała Kuzniecową!

Ale być może tylko na chwilę! Dwie piłki na przełamanie ma Polka!

Może i to szalona metoda, ale... na razie bardzo skuteczna.

Czyżby szybka zmiana fryzury odmieniła Rosjankę? :)

2:2 - Ten mecz może jeszcze długo potrwać. Kuzniecowa szybko wróciła do gry. Przełamała serwis Radwańskiej, pozwalając Polce na wygranie zaledwie jednego punktu.

2:1 - Widać, że skończyły się żarty ze strony Kuzniecowej. Wrócił pierwszy serwis Rosjanki, który gdy wchodzi, jest trudny do odbioru. Gema zakończyła asem.

2:0 - Uff! Udało się Radwańskiej utrzymać własne podanie! Nie było łatwo, ale wysiłek się na pewno opłaci. Wynik nakłada dużą presję na Kuzniecową, która nie ma już czasu na popełnianie błędów.

Piąta równowaga. Asem Polka zniwelowała kolejne zagrożenie.

Ależ prezent ze strony Rosjanki. Piłka daleko na aucie. Czwarta równowaga.

Break-point dla Kuzniecowej...

Kolejna równowaga w tym secie.

1:0 - Ale kolejne dwie piłki totalnie zepsuła i oddała swój gem serwisowy za darmo! Jeszcze dostała ostrzeżenie za wystrzelenie piłki poza kort. Kuzniecowa wścieka się na przeszkadzającą i głośną publiczność. Ma sporo racji.

Co za obrona Kuzniecowej! Zniwelowała wszystkie break-pointy i jest równowaga.

Zaczęło się kapitalnie, bo od trzech szans na przełamanie dla Polki!

Polce pasuje taki scenariusz. Zmęczona Kuzniecowa zaczyna popełniać coraz więcej błędów i z upływem czasu będzie jej jeszcze trudniej o skuteczną grę. Trzeciego seta własnym serwisem rozpocznie Kuzniecowa.

Niezła wymiana na zakończenie seta :)

TAK JEST! Radwańska wygrała tego gema, a całego drugiego seta 6:1! Za chwilę rozpocznie się decydująca, trzecia partia.

Kapitalny skrót Polki! Kuzniecowa dała się nabrać. Do czterech razy sztuka? Kolejna piłka setowa.

Były trzy piłki setowe, a jest równowaga...

5:1 - PRZEŁAMANIE! Teraz już nic nie może odebrać zwycięstwa Polce w drugim secie. Wystarczy wygrać swoje podanie!

O to chodzi! Radwańska nie odpuściła i w nagrodę ma dwa break-pointy!

4:1 - Ale Radwańska nie dała sobie odebrać gema i mamy powtórkę z rozrywki! Podobnie jak w pierwszym secie Polka ma prowadzenie 4:1 z zapasem jednego przełamania. Mamy nadzieję, że tym razem tego nie zmarnuje i potrzebny będzie trzeci set do wyłonienia zwyciężczyni.

Rosjanka nie daje za wygraną i chce jak najszybciej przełamać Polkę przy jej serwisie. Równowaga.

Taką Radwańską chcemy oglądać! Gdy przejmuje inicjatywę Kuzniecowa jest bezradna.

3:1 - GEM! Cudowna akcja Polki pod siatką daje już drugie przełamanie w tym secie!

Przewaga dla Radwańskiej!

Rosjanka ma kolejne problemy przy swoim serwisie. Równowaga.

2:1 - Ech, szybko Kuzniecowa odrobiła stratę przełamania. W kluczowej wymianie Radwańska przeciągnęła bekhend i piłka wylądowała za końcową linią.

2:0 - Radwańska przełamała Kuzniecową! Rosjanka ponownie wygląda na mocno zmęczoną. Oby w połowie seta znów się nie przebudziła.

1:0 - Podobnie jak w pierwszym secie Radwańska perfekcyjnie rozpoczęła własnym podaniem. Wróciła agresja w jej grze. Oby na dłużej.

Tak, po błędzie Polki, Rosjanka zwyciężyła w pierwszym secie:

Serwuje Radwańska.

Tym razem piłka została po stronie Polki a to oznacza, że to Kuzniecowa wygrała pierwszego seta 7:5. Za chwilę początek drugiej partii.

Znów kapitalnie obroniła się Radwańska! Trzecia równowaga.

I kolejna. Rosjanka zmarnowała piłkę setową.

Ależ szkoda! Zabrakło centymetrów! Równowaga.

Set jeszcze nie jest przegrany! Radwańska ma piłkę na przełamanie.

5:6 - Radwańska przełamana! Fatalnie rozegrała kluczową akcję. Poszła do siatki po słabym ataku. Rosjanka miała mnóstwo czasu i idealnie minęła naszą zawodniczkę mocnym bekhendem.

Robi się groźnie... Kuzniecowa ma break-point.

5:5 - Kuzniecowa nie popełnia żadnych błędów od pewnego czasu. Trafia pierwszym serwisem i podczas wymiany nie daje Polce przejąć inicjatywy. Do zera wygrała to podanie. Pachnie tie-breakiem...

5:4 - Dziwi trochę zmiana podejścia Polki do tego spotkania. Zaczęła agresywnie, dzięki czemu szybko wyszła na prowadzenie 4:1. Później ograniczyła się do przebijania i liczenia na błędy rywalki, przez co Kuzniecowa szybko odrobiła straty. Dobrze, że teraz krakowianka znów podkręciła tempo. Jest bliżej wygranej w 1. secie.

Między innymi takie genialne piłki zagrywa teraz Rosjanka:

4:4 - To był pierwszy tak pewnie wygrany gem serwisowy przez Kuzniecową, która niestety złapała wiatr w żagle i większą pewność siebie. Teraz Polka musi uważać, aby nie stracić podania w końcówce seta.

4:3 - I po świetnej akcji w obronie Kuzniecowa przełamała serwis Radwańskiej. Coś drgnęło w grze Rosjanki, która dwa poprzednie gemy przy podaniu Polki przegrała do zera.

Szkoda! Polka zepsuła prosty wolej i Rosjanka będzie miała okazję odrobić stratę przełamania.

4:2 - Z dużym trudem Kuzniecowa obroniła ten gem serwisowy, ale wygląda na wycieńczoną! Ciężko oddycha na każdym zbliżeniu kamery, a przecież to dopiero początek meczu. Nic dziwnego, że Radwańska stara się ganiać Rosjankę po całej długości kortu.

Mamy pierwszą równowagę w tym meczu. Kłopotów Rosjanki ciąg dalszy...

Tak wyglądało wcześniej przełamanie na korzyść Radwańskiej:

Bezradna Kuzniecowa chwilę porozmawiała z trenerem. Zobaczymy, co to przyniesie.

4:1 - Nasza tenisistka wyraźnie chce wykorzystać zmęczenie Kuzniecowej poprzednim turniejem, a widać, że Rosjanka faktycznie ma problemy fizyczne. Wolno, wręcz ślamazarnie porusza się po korcie. Nie dobiega do skrótów i znów przegrała do zera przy serwisie Polki.

3:1 - I już za pierwszą się udało! Rosjanka szybko straciła własny serwis w tym pierwszym secie. Jej gra na razie zupełnie się nie klei. Radwańska ma dużą przewagę.

Dwie szanse dla Polki na przełamanie...

Prosimy o więcej takich zagrań!

2:1 - Rosjanka ma na razie ogromne problemy z returnem. Nie potrafi trafić w kort po serwisie Polki. Nas to oczywiście cieszy i może tak pozostać do samego końca spotkania. Teraz Polka do zera ograła rywalkę, kończąc pięknym asem - tak trzymać!

1:1 - Radwańska miała szansę na break-pointa, ale zbyt dobrze broniła się Kuzniecowa, ostatecznie wygrywając swoje podanie. Cieszyć może natomiast postawa Polki. Od startu gra agresywnie, idzie do siatki i chce przejąć kontrolę nad meczem.

1:0 - Bardzo spokojny, profesjonalny początek meczu w wykonaniu Polki. Nie było żadnych obaw o stratę podania. Kuzniecowa zdołała wygrać tylko jeden punkt. Radwańska chyba trafiła dziś z formą serwisową, ale z takim osądem wypada poczekać na kolejne gemy.

Zaczynamy! Jako pierwsza serwuje Radwańska.

Ciekawe, czy po Rosjance będzie widać zmęczenie turniejem w Moskwie, gdzie wywalczyła sobie udział w WTA Finals w ostatniej chwili? Radwańska ostatnio odpoczywała, więc powinna mieć znacznie więcej sił.

Radwańska i Kuzniecowa właśnie wychodzą na kort.

Liczymy na to, że dziś Radwańska będzie miała powody do podobnej radości. Za chwilę początek meczu!

Już za kilka minut obie tenisistki powinny pojawić się na korcie i rozpocząć rozgrzewkę.

Polka rozpoczyna obronę tytułu nieoficjalnych mistrzostw świata tenisistek, ale już na samym początku czeka ją trudne starcie. Głównie dlatego, że Polka bardzo nie lubi grać z Rosjanką, co dobitnie widać w bilansie rozegranych spotkań. Aż 12 wygrała Kuzniecowa, a tylko 4 Radwańska.

Witamy i zapraszamy na relację LIVE z meczu WTA Finals Radwańska - Kuzniecowa!
False 3002 True 1 2016-10-24 13:15:00 True 30
autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora