Agnieszka Radwańska

Autor: East News Agnieszka Radwańska

WTA Finals: Radwańska w półfinale! Rozbroiła bomby Pliskovej

2016-10-28 17:10

Agnieszka Radwańska pokonała Karolinę Pliskovą w dwóch setach (7:5, 6:3) i awansowała do półfinału turnieju WTA Finals w Singapurze! Czeszka, która słynie z potężnych serwisów, nie miała swojego dnia. Zbyt często stawiała na siłę, a nie na precyzję. Z kim i kiedy Radwańska zagra w półfinale? Łatwo nie będzie...

Agnieszka Radwańska uwielbia grać z rywalkami pokroju Karoliny Pliskovej, które opierają swój tenis na czystej sile. Polka spokojnie czeka na błędy przeciwniczek i zazwyczaj nie musi zrobić wiele, aby wygrać spotkanie. Tak było i tym razem. Czeszka tylko na początku pierwszego seta fantastycznie operowała pierwszym serwisem i uderzeniami z głębi kortu. Później w jej grę zaczęły się wkradać błędy. Nie ma przypadku w tym, że to był siódmy triumf Polki nad Czeszką. W tych meczach nie oddała Pliskovej ani jednego seta!

Isia po prostu wie, jak rozpracować Pliskovą. Znów pokazała to w najlepszym stylu, bo choć rywalka miała mnóstwo niewymuszonych błędów, to nie można też ignorować świetnego tenisa ze strony Polki. W odpowiednich momentach potrafiła podkręcić tempo i uzyskać kluczowe przełamania.

Z kim Radwańska zagra w półfinale WTA Finals? W sobotę o godz. 13:30 zmierzy się z najlepszą zawodniczką w tym roku - Andżeliką Kerber. Już teraz zapraszamy na relację z tego wydarzenia.

Radwańska - Pliskova: 7:5, 6:3