SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty tenis WTA Finals: Radwańska wygrała z Muguruzą i jest o krok od półfinału

WTA Finals: Radwańska wygrała z Muguruzą i jest o krok od półfinału

26.10.2016, godz. 18:47
Agnieszka Radwańska
Agnieszka Radwańska foto: EAST NEWS

Agnieszka Radwańska pokonała w drugim meczu grupowym Garbine Muguruzę (7:6, 6:3) i wciąż liczy się w walce o awans do półfinału WTA Finals! Po świetnej grze Polka wyeliminowała Hiszpankę z turnieju. Teraz czeka ją arcyważne starcie z Czeszką Karoliną Pliskovą.

Radwańska nawet w przypadku porażki z Muguruzą wciąż zachowałaby szanse na awans z grupy, ale wtedy sytuacja byłaby znacznie bardziej skomplikowana. Polka musiałaby liczyć przede wszystkim na zwycięstwo Swietłany Kuzniecowej z Hiszpanką. Na szczęście krakowianka rozegrała świetny mecz i kwestię awansu do półfinału WTA Finals ma we własnych rękach. Największe problemy miała w pierwszym secie. Przegrywała 4:5 przy serwisie Muguruzy, jednak przełamała Hiszpankę, a później dokończyła robotę w tie-breaku. Druga partia to już pewna gra Polki. Jej rywalka zupełnie pogubiła się pod koniec. Zamiast grać, złościła się na siebie za marnowane piłki. Drugiego seta przegrała w głowie.

Co oznacza dwusetowe zwycięstwo Polki? Pewna gry w najlepszej czwórce jest tylko Kuzniecowa. Bezpośrednie starcie Radwańskiej z Pliskovą zadecyduje, która z tych tenisistek pozostanie w grze o triumf w Singapurze!

Radwańska - Muguruza: 7:6 (7:1), 6:3

RELACJA NA ŻYWO Strona odświeża się automatycznie co 30 sekund

KONIEC! Polka wygrała w dwóch setach (7:6, 6:3) i jest dalej w grze o półfinał WTA Finals! Aby awansować, będzie musiała pokonać Pliskovą w ostatnim spotkaniu grupowym.

Są dwie piłki meczowe dla Radwańskiej!

5:3 - Wyraźnie zdenerwowana jest Muguruza. Złości się na siebie, a przy okazji wyrzuca wszystkie piłki! Radwańska do zera wygrała swoje podanie i jest blisko zwycięstwa!

4:3 - BREAK! Muguruza zupełnie nie kontrolowała woleja i wyrzuciła piłkę w aut! Radwańska po raz pierwszy w drugim secie wychodzi na prowadzenie.

Szansa na przełamanie! Jest 40:30 dla Radwańskiej.

3:3 - Mocno pomogła Muguruza w tym gemie. Polka nie trafiała serwisem, a Hiszpanka returnem, nawet ze słabszego, drugiego podania Isi.

A wcześniej, w dużo trudniejszej sytuacji, Isia trafiła będąc odwrócona tyłem do kortu:

2:3 - Tylko jeden punkt zdołała ugrać Radwańska przy serwisie Muguruzy. Szkoda, że Polka w kluczowym momencie nie trafiła smeczem w kort. Byłoby 30:30, a tak rywalka odjechała z wynikiem.

2:2 - Nie zapowiada się na to, bowiem Polka wreszcie pewnie wygrała swój gem serwisowy. Trzeba mieć nadzieję, że pierwsze podanie będzie już trafiać w kort do końca meczu!

1:2 - Błyskawiczna reakcja Polki! Natychmiast odrabia stratę przełamania! Podobnie wyglądało to przez moment w pierwszym secie. Czy obie tenisistki znów seryjnie zaczną tracić własne podania?

0:2 - I za pierwszą Muguruza przełamała Radwańską. Źle zaczyna się ten drugi set...

Polka nie trafia pierwszym podaniem. Rywalka ma dwie piłki na przełamanie.

0:1 - Hiszpanka z trudem, ale utrzymała swój serwis.

Za dobrze zagrała tę akcję Muguruza. Równowaga.

I już jest break-point dla Polki. Może perfekcyjnie rozpocząć tę drugą partię.

Jako pierwsza w drugim secie serwuje Muguruza.

Tak zakończyła pierwszą partię Isia:

Za pierwszą się udało! Radwańska wygrała tie-breaka 7:1 i prowadzi 1:0 w setach!

6:1 - Podwójny błąd serwisowy Muguruzy! Polka ma aż pięć piłek setowych.

5:1 - Totalnie posypała się gra Hiszpanki! Jest dobrze!

4:1 - Piękna akcja Polki - najpierw lob, a później smecz!

3:1 - Muguruza nie trafiła w kort.

2:1 - Mini-break na koncie Polki. Teraz ona będzie dwukrotnie serwować.

1:0 - Polka rozpoczęła asem!

6:6 - Heroiczna obrona Hiszpanki się opłaciła. Zaczynamy tie-break!

As serwisowy Hiszpanki. Trzecia równowaga.

Jest piłka setowa dla Isi!

Równowaga przy serwisie Muguruzy.

Prosimy o więcej takich forhendów po linii - cudo!

6:5 - Na szczęście słabszy serwis nie ma znaczenia, gdy rywalka zaczyna popełniać proste błędy. Wreszcie Polka zakończyła swój gem serwisowy sukcesem! Wybrała na to idealny moment.

5:5 - JEST PRZEŁAMANIE! Jeszcze nie kończymy gry w pierwszym secie! Martwi jednak fakt, że Radwańska przegrała trzy swoje gemy serwisowe z rzędu...

Trzy break-pointy dla Polki!

Za dużo takich prostych błędów popełnia na razie Radwańska. Trzeba je szybko wyeliminować!

4:5 - Drugi break-point niestety wygrany przez Muguruzę, która będzie teraz serwować na wygranie pierwszego seta. Ale skoro było tyle przełamań w tej partii, to dlaczego nie jeszcze jedno?

Pierwsza obroniona przez Isię.

Ale niestety Polka dalej ma problemy. Dwie piłki na przełamanie dla Hiszpanki...

4:4 - Muguruza przerwała serię czterech kolejnych przełamań i mamy remis. Oby Polka również wróciła do dobrego serwowania.

Na razie najskuteczniejszym zagraniem krakowianki jest skrót. Hiszpanka nieporadnie odgrywa pod siatką:

4:3 - No i cały czas Polka nie może odskoczyć. Jak przełamie Hiszpankę, natychmiast daje sobie odebrać własny serwis. Często nie trafia pierwszym podaniem, a z drugiego Muguruza kończy akcje bez problemu.

Ale znów przyszła zapaść formy i to Muguruza ma dwa break-pointy...

4:2 - Jest kolejne przełamanie! Drugi raz Radwańska wygrała serwis Muguruzy, ale ważne, aby znów nie oddała rywalce przewagi przy pierwszej okazji. Trzeba to utrzymać do końca seta.

Ma na to dwie szanse! Radwańska prowadzi 40:15.

3:2 - Ale teraz sama została przełamana. Szybko straciła tę przewagę, ale może znów uda się wygrać serwis Muguruzy?

Tak przełamywała chwilę wcześniej Polka:

Szybko obudziła się Hiszpanka. Teraz to ona ma dwie piłki na przełamanie powrotne.

3:1 - I od razu wykorzystany! Polka wyczuła swoją szansę i natychmiast przełamała Muguruzę! Zaczyna się więc dobrze, ale podobnie wyglądało to w przegranym pojedynku z Kunicecową.

Jest pierwszy break-point dla Radwańskiej.

2:1 - Radwańska po raz kolejny z łatwością utrzymała podanie. Błyskawicznie toczą się te pierwsze gemy. Jak tak dalej pójdzie, za 15 minut będziemy mieli tie-break :). Choć liczymy, że gdzieś po drodze Polka przełamie rywalkę i szybciej wygra pierwszego seta.

1:1 - Hiszpanka również bardzo pewnie rozegrała swój pierwszy gem serwisowy w tym meczu. Polka ugrała zaledwie jeden punkt i straciła szansę sprawdzenia decyzji. Pomyliła się w ocenie ostatniej akcji.

1:0 - Takie początki to my lubimy - łatwo, szybko i przyjemnie. Radwańska do zera wygrała własne podanie. Teraz zobaczymy, jaką formę serwisową ma dziś Muguruza.

Zaczynamy! Jako pierwsza serwować będzie Radwańska.

Tak obie tenisistki wychodziły na kort:

Radwańska i Muguruza rozpoczęły rozgrzewkę. Hiszpanka musi wygrać, aby mieć jakiekolwiek szanse na awans do półfinału. Porażka Polki jeszcze niczego nie przekreśli, ale w takim wypadku nasza tenisistka w ostatniej serii gier będzie musiała liczyć na wygraną Kuzniecowej, a sama pokonać Pliskovą. Lepiej, żeby Radwańska dziś wygrała i miała los we własnych rękach.

Przed nami chwila przerwy, a po niej na korcie pojawią się już Polka i Hiszpanka.

Koniec! Rosjanka pokonała Pliskovą, a to dobra informacja dla Radwańskiej, która wciąż może być lepsza w grupie od Czeszki. Potrzebuje zwycięstwa dziś z Muguruzą no i oczywiście w bezpośrednim starciu z Pliskovą.

Na dodatek będzie tie-break. Niezwykle zacięty mecz.

Jeszcze trochę poczekamy. Pliskova się nie poddaje i w trzecim secie doprowadziła do stanu 5:5 w gemach!

Spotkanie naszej tenisistki się nieco opóźni. Swój mecz kończą jeszcze Kuzniecowa i Pliskova. Rosjanka prowadzi w trzecim secie 4:1.

Witamy i zapraszamy na relację LIVE z drugiego meczu Agnieszki Radwańskiej na turnieju WTA Finals! Dziś Polka zmierzy się z Garbine Muguruzą.
False 3003 True 1 2016-10-26 15:00:00 True 30
autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: