Sport inne sporty tenis WTA Indian Wells: Magda Linette odpadła w II rundzie. Karolina Woźniacka za mocna

11.03.2017, godz. 21:33
Magda Linette
Magda Linette foto: EAST NEWS

Magda Linette odpadła z turnieju WTA w Indian Wells. W II rundzie tenisistka z Poznania przegrała 3:6, 0:6 z reprezentującą Danię Karoliną Woźniacką. Linette, która do turnieju głównego przebiła się w kwalifikacjach, w Kalifornii zarobiła 22,3 tysiąca dolarów. Około godz. 23.30 rywalizację w Indian Wells rozpocznie Agnieszka Radwańska.

Magda Linette (nr 80 WTA) w ubiegłym tygodniu doszła do półfinału turnieju WTA w Kuala Lumpur. Potem szybko przeniosła się do Kalifornii, gdzie wciąż imponowała wysoką formą. Po wygranych kwalifikacjach poznanianka w I rundzie turnieju głównego rozbiła 6:4, 6:2 Amerykankę Taylor Townsend (nr 110). Kolejną rywalką Linette była reprezentująca Danię Karolina Woźniacka, która w tym sezonie złapała wiatr w żagle i konsekwenstnie wspina się w rankingu WTA. Obecnie zajmuje 14. miejsce.
Woźniacka to mistrzyni defensywy, więc Linette starała się grać agresywnie. W pierwszym secie mecz długo był wyrównany, ale Polka w końcu dała się przełamać, a mądrze i dokładnie grająca Dunka pewnie wygrywała swoje gemy serwisowe. W drugim secie Magdzie brakowało już cierpliwości, popełniała coraz więcej błędów. Jakby straciła wiarę, że może zagrozić świetnie dysponowanej Karolinie. Woźniacka dominowała na korcie, wygrwając kolejne gemy.

Agnieszka Radwańska około 23.30 (czasu polskiego) zagra z Hiszpanką Sarą Sorribes Tormo (nr 105).