Sport inne sporty tenis WTA Miami: Agnieszka Radwańska - Madison Brengle 6:3, 6:2. Polka wciąż bezbłędna!

27.03.2016, godz. 05:12
Agnieszka Radwańska
Agnieszka Radwańska foto: Facebook/ Super Express

Agnieszka Radwańska w IV rundzie turnieju WTA w Miami! Polka w sobotę pokonała w dwóch setach Amerykankę Madison Brengle 6:3, 6:2. Krakowianka problemy miała tylko na początku pierwszego seta, ale końcówka należała już do niej i to ona zagra w kolejnej rundzie zawodów na Florydzie. Z kim teraz zmierzy się Radwańska?

To był znakomity mecz Isi. Polka nie miała problemów z przełamaniem Amerykanki, a ta wygrywała gemy tylko wtedy, gdy wznosiła się na absolutne wyżyny swoich możliwości. Ryzykowała, postawiła wszystko na jedną kartę, ale szybko stało się jasne, że całego spotkania w takim tempie i z taką precyzją kolejnych uderzeń, zagrać nie może.

Pierwszy set? Nerwówka do wyniku 1:3. Amerykanka pierwsza przełamała Polkę i wyszła na prowadzenie. Brengle w momencie nagłego zrywu Isi zaczęła jednak popełniać błędy i rozbita pozwoliła Radwańskiej wygrać kolejne pięć gemów.

Agnieszka Radwańska: Tuż po meczu myślałam tylko o jednym - o kąpieli w lodzie

Drugi set scenariusz miał podobny. Znowu atak zawodniczki z USA, natychmiastowa odpowiedź na przełamanie Radwańskiej, a później koncert Polki. Nasza tenisistka popisała się przy tym wszystkim wielką dojrzałością. Zagrania wybitne prezentowała dokładnie wtedy, gdy były one najbardziej konieczne. Na czele z asami serwisowymi, które zupełnie dobiły bohatersko walczącą Brengle.

W kolejnej rundzie turnieju w Miami Isia zmierzy się ze zwyciężczynią pojedynku Ana Ivanović - Timea Bacsinszky.

Agnieszka Radwańska (Polska) - Madison Brengle (USA) 6:3, 6:2

Madison Brengle chorowała na nowotwór. Poruszająca historia rywalki Agnieszki Radwańskiej

6:2, 2-0! Koniec! Agnieszka Radwańska po emocjonującym spotkaniu pokonuje Madison Brengle i zagra w kolejnej rundzie turnieju w Miami! Brawa dla Polki za walkę, za odporność psychiczną i za dojrzałość w decydujących momentach!

5:2! Brengle popełnia sportowe samobójstwo. Kolejny koszmarny błąd w decydującym momencie - backhand wyrzucony w kosmos - i Isia będzie miała przy własnym serwisie szansę potwierdzić dominację!

4:2. Niesamowity mecz. Isia znowu musiała gonić wynik, Amerykanka miała szansę na przełamanie, ale akurat w tym momencie Polka machnęła as serwisowy! Trzeci w sobotnie popołudnie. To załamało rywalkę, która oddała czwartego gema w II secie.

3:2! Ależ postawa Radwańskiej! Prowadzenie 30-0, dwa błędy Polki, wyrównanie i cudowne wręcz zakończenie gema! Polka broniła, Amerykanka szturmowała, ale ostatecznie to nasza tenisistka zdobywa kolejny punkt!

2:2! Natychmiastowe przełamanie Amerykanki! Radwańska popełniła podwójny błąd serwisowy, przegrała dwie zacięte wymiany z Brengle i ta doprowadza do wyrównania! Szkoda, ale czekamy na kolejny błysk krakowianki!

2:1! Zupełnie pogubiła się Brengle! Prowadziła 30-0 i od tego wyniku już tylko biła po autach! Forehand, backhand - bez różnicy! Krakowianka zalicza pierwsze w tym secie przełamanie!

1:1. Radwańska odpowiedziała najlepiej jak się dało! Z polotem, pomysłem i precyzją! Brengle momentami była bezradna wobec ataków krakowianki!

0:1. Brengle złapała wiatr w żagle. Radwańska dwa razy popsuła zagrania, Amerykanka zaryzykowała i wyszła na prowadzenie.

II SET! Podanie Madison Brengle!

6:3, 1-0! Było niebezpiecznie, jest pięknie! Polka wygrywa I seta! Brawo! Madison Brengle przestała trafiać kolejne mocne uderzenia i efekt mógł być jeden!

5:3! Wspominaliśmy o tym! Brengle popełnia trzy takie same błędy po uderzeniach z forehandu, Radwańska wychodzi na zdecydowane prowadzenie i kończy gema efektownym wolejem spod siatki! Drugie dzisiaj przełamanie i szansa na wygranie I seta!

4:3! Isia na prowadzeniu! Znowu było nerwowo, znowu Polka momentami niepotrzebnie traciła wymiany, nazwijmy to, niemal wygrane, ale Brengle wyraźnie opadła z sił, przynajmniej patrząc po celności jej zagrań i ostatecznie krakowianka zbliżyła się wygrania I seta. Czekamy na przełamanie!

3:3. Radwańska wraca do gry! Brengle trafiała, trafiała i trafiać wreszcie przestała! Polka wykorzystała błędy rywalki i notuje powrotne przełamanie! Remis!

2:3. No! Wreszcie zachwycające zagrania Polki! Radwańska rozstrzelała Amerykankę i gładko wygrywa piątego gema. Teraz czas na przełamanie!

1:3. Ależ gra ta Brengle! Kolejny raz Isia nacisnęła, wyszła na prowadzenie, ale trzy ostatnie piłki należały do Amerykanki, która trafia dzisiaj wręcz idealnie. Krakowianka na razie bezradna w starciu z rozpędzoną rywalką.

1:2. O rany! Radwańska przełamana już na początku seta! Cztery proste błędy Polki - w tym podwójny błąd serwisowy - i nieoczekiwanie nasza tenisistka już teraz musi odrabiać straty.

1:1. Cornet szybko wyszła na prowadzenie, Radwańska odpowiedziała trzema wygranymi wymianami i wydawało się, że Polka rozpocznie spotkanie tak jak poprzednie, przeciwko Alize Cornet. Brengle okazała się jednak na finiszu bezbłędna. Udany atak w linię, przytomna reakcja na skrót Polki i mamy remis.

1:0. Ufff! Radwańska była w opałach, ale kończy pierwszego gema asem serwisowym!

40-40. Polka dobrze zaczęła własny serwis, prowadziła 40-15, ale Amerykanka dwoma udanymi returnami doprowadziła do wyrównania.

Zaczynamy!

Powoli zaczynamy. Jeszcze rozgrzewka i pierwsze akcje przed nami.

Mecz zacznie się zgodnie z terminarzem. A to dzięki Kei Nishikoriemu, który pokonał Pierre'a Herberta 6:2, 7:6.

Brengle musiała się bardziej napracować. Słowaczka Anna Karolina Schmiedlova postawiła trudne warunki i przegrała w dwóch setach 5:7, 4:6.

Polka do III rundy turnieju WTA w Miami awansowało gładko i szybko. Alize Cornet wygrała przeciwko krakowiance zaledwie jednego gema w dwóch setach.

Witamy w relacji LIVE z meczu Agnieszka Radwańska - Madison Brengle! Do tej pory obie panie nie miały okazji mierzyć się ze sobą.
False 2766 True 1 2016-03-26 17:30:00 True 30