SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty tenis WTA Miami: Agnieszka Radwańska poznała drabinkę. Z kim i kiedy zagra?

WTA Miami: Agnieszka Radwańska poznała drabinkę. Z kim i kiedy zagra?

20.03.2017, godz. 08:51
Agnieszka Radwańska w Miami
Agnieszka Radwańska w Miami foto: Instagram

Agnieszka Radwańska poznała turniejową drabinkę w turnieju WTA w Miami. Polska tenisistka zmagania rozpocznie od II rundy. Rok temu krakowianka rywalizację na Florydzie zakończyła w IV rundzie. Czy tym razem poradzi sobie lepiej? Zobacz z kim może powalczyć Radwańska i kiedy zagra pierwszy mecz w WTA Miami.

Agnieszka Radwańska w poniedziałek spadła z 6. na 8. miejsce w rankingu WTA. Ostatnio gra znacznie poniżej oczekiwań, odpadając zaskakująco szybko z prestiżowych turniejów. Tak jak w Indian Wells, gdzie zdołała wygrać tylko jeden mecz i zakończyła rywalizację już w III rundzie.
W 2012 roku Radwańska wygrała turniej w Miami. W finale 23-letnia wtedy Polka ograła Marię Szarapową 7:5, 6:4, co wciąż jest jednym z największych sukcesów krakowianki w karierze.
Jak będzie w tym roku? W II rundzie Radwańska zagra z Chinką Qiang Wang (nr 58, Polka grała z nią 3 razy i wszystkie mecze wygrała) lub z kwalifikantką. Kto wie, czy nie będzie nią... siostra Agnieszki. W kwalifikacjach do turnieju w Miami walczą Magda Linette i właśnie Ula Radwańska.
Agnieszka Radwańska rozpocznie zmagania od II rundy, więc pierwszy mecz rozegra w czwartek lub w piątek.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: