Sport inne sporty tenis WTA Miami: Agnieszka Radwańska rozjechana przez chorwacki walec!

WTA Miami: Agnieszka Radwańska rozjechana przez chorwacki walec!

25.03.2017, godz. 20:41
Agnieszka Radwańska
Agnieszka Radwańska foto: EAST NEWS

Mirjana Lucić-Baroni - ta zawodniczka ma patent na Agnieszkę Radwańską! Chorwacka tenisistka drugi raz w odstępie dwóch miesiecy wręcz rozjechała Polkę! Odcinek drugi nastąpił w Miami, gdzie nasza zawodniczka zaprezentowała się wręcz katastrofalnie!

Koszmar. Tragedia. Zniszczenie. Radwańska w starciu z Chorwatką nie miała nic do powiedzenia. W pierwszym secie Polka nie wygrała żadnego gema. Wyglądała, jakby poruszała się na zwolnionych obrotach. Nie potrafiła wykorzystać swojego serwisu - w pewnym momencie skuteczność jej pierwszego podania wynosiła 12% - a przy atakach rywalki nie znajdowała odpowiedzi. Brakowało też konsekwencji. Gdy akurat udało się zdominować 35-letnią Baroni lobami, w kolejnych gemach Polka wracała do nieskutecznych strategii z poprzednich partii.

Lucić-Baroni ostatecznie udowodniła jednak swoją wyższość i klasę. Zagrała kolejne znakomite spotkanie. I pokazała, że w wieku 35 lat można wspiąć się na szczyt. W tej formie Chorwatka wydaje się jedną z faworytek turnieju w Miami.

Agnieszka Radwańska - Mirjana Lucić-Baroni 0:6, 3:6

RELACJA NA ŻYWO Strona odświeża się automatycznie co 35 sekund

0:2, 3-6! Koniec! Agnieszka Radwańska żegna się z turniejem w Miami! Genialna Mirjana Lucić-Baroni przechodzi do kolejnej rundy!

3-5! Ależ błąd naszej tenisistki! Chorwatka stanęła, przestała punktować, ale Radwańska nie wykorzystała szansy przy swoim podaniu i została boleśnie przełamana! Boleśnie, bo za kilka minut może znaleźć się poza drabinką turnieju w Miami!

3-4! Radwańska broni się heroicznie i wygrywa trzeciego gema! Odzyskując zarazem nadzieję na ostateczny sukces! Znakomita postawa w ostatnich akcjach naszej tenisistki!

2-4. Baroni znów przełamuje Polkę. To będzie bolesny koniec przygody "Isi" z turniejem w Miami.

Robi się wesoło. Chorwatka rozpędza się, jest coraz bliższa wygrania drugiego seta - i całego spotkania - tymczasem na korcie... pojawiły się pierwsze krople deszczu. Woda na ratunek Polce?

2-3. Baroni przełamuje niekorzystną passę i... nie daje się przełamać. 35-latka coraz bliżej drugiego w tym roku zwycięstwa nad Radwańską.

2-2. Przełamanie za przełamaniem. Chorwatka znów naciska na Polkę, a ta popełnia proste błędy i przegrywa gema przy własnym podaniu. Ciężko będzie zakończyć to spotkanie z dobrym wynikiem...

2-1! Ależ obie panie "jadą" ze sobą! Trzy na trzy! Trzecie przełamanie w drugim secie! Przekombinowała Chorwatka. Potwierdza się stara zasada - nie da się trafiać wszystkich piłek w narożnik. Jej się nie udało! Trzy błędy z rzędu i "Isia" wychodzi na prowadzenie 2-1.

1-1. No to mamy przełamanie... Tyle że Chorwatki. Radwańska zdobywa punkt asem serwisowym, ale wobec precyzyjnych forehandów Bencić jest bezradna.

1-0! No! Mamy pierwszego gema! Co prawda dopiero w drugim secie, ale od razu z przełamaniem! Polka, zdaje się, wreszcie znalazła sposób na rozpędzoną Chorwatkę. Precyzyjnie zagrane piłki, rezygnacja z ataków i loby. Te ostatnie przyniosły naszej tenisistce sukces.

II SET!

0:1, 0-6. Koniec! Koszmar Radwańskiej skończony. Pierwszy set Lucić-Baroni wygrywa do zera! Polka nawet nie próbowała nawiązać walki z fenomenalną wręcz 35-latką! Czy obudzi się nasza tenisistka po krótkiej przerwie?

0-5. Koszmar powoli się kończył, ale trwa! Isia miała trzy piłki na przełamanie, ale nieoczekiwanie zablokowała się w najważniejszym momencie i to Chorwatka ponownie wygrywa gema. Polka wciąż bez punktów w pierwszym secie.

0-4. Mirjana chyba spieszy się jeszcze na seans do kina, bo po kilku minutach zrobiło nam się 0-4! Rany, ależ mecz Chorwatki! Nie do zatrzymania jest. Polka nawet pod siatką nie potrafi zakończyć swoich ataków.

0-3. To zaczyna wyglądać na pogrom. Lucić-Baroni dominuje pod siatką i trafia te decydujące piłki. Radwańska od początku spotkania wygrała do tej pory ledwie 3 piłki. Trzy!

0-2. Zaczyna się nieciekawie. Baroni błyszczy ofensywie, u Radwańskiej zawodzi siła oraz precyzja i mamy pierwsze dzisiaj przełamanie! Szybko!

0-1. Lepiej tego seta rozpoczyna Baroni. Ofensywnie, zdecydowanie, z odwagą, wymuszając błędy Polki.

Gramy!

Najpierw krótka rozgrzewka, a później mecz! Pierwsza serwować będzie Chorwatka!

Witamy w relacji LIVE z meczu Agnieszka Radwańska - Mirjam Lucić-Baroni! Czy Polka awansuje do kolejnej rundy turnieju w Miami?
False 3159 True 1 2017-03-25 19:00:00 True 35
autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora