SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty tenis WTA Miami: Karolina Woźniacka może pomóc Agnieszce Radwańskiej. W jaki sposób?

WTA Miami: Karolina Woźniacka może pomóc Agnieszce Radwańskiej. W jaki sposób?

31.03.2017, godz. 10:11
Karolina Woźniacka, Agnieszka Radwańska
foto: FORUM

Karolina Woźniacka (nr 14) w znakomitym stylu rozbiła 5:7, 6:1, 6:1 Czeszkę Karolinę Pliskovą (nr 3), awansując do sobotniego finału turnieju WTA w Miami. Zagra w nim z Brytyjką Johanną Kontą (nr 11), która ograła 6:4, 7:5 faworytkę gospodarzy Amerykankę Venus Williams (nr 12). Wynik finału będzie mieć wpływ na pozycję w rankingu WTA Agnieszki Radwańskiej (nr 8), a Dunka może pomóc swojej przyjaciółce z Krakowa. W jaki sposób?

Jeżeli w finale turnieju WTA w Miami Karolina Woźniacka pokona Johannę Kontę, w Agnieszka Radwańska mimo kolejnego kiepskiego wyniku (porażka w III rundzie) awansuje z 8. na 7. miejsce, wyprzedzając Rosjankę Swietłanę Kuzniecową (nr 7), która straci aż 530 z wywalczonych rok temu w Miami punktów. Jeśli jednak zwycięży Konta, to Brytyjka wskoczy na 7. pozycję, a Polka pozostanie na 8. miejscu. Liderką pozostanie reprezentująca Niemcy Andżelika Kerber.
Agnieszka Radwańska jest już w Polsce i wypoczywa po ostatnich niepowodzeniach. Treningi wznowi po weekendzie i będzie się przygotowywać do turniejów na mączce. Do gry wróci 24 kwietnia w Stuttgarcie.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: