Sport inne sporty tenis Radwańska w 1/8 finału turnieju WTA Montreal! Pokonała waleczną Niculescu

Radwańska w 1/8 finału turnieju WTA Montreal! Pokonała waleczną Niculescu

27.07.2016, godz. 20:35
Agnieszka Radwańska
Agnieszka Radwańska - tenis foto: EAST NEWS

Agnieszka Radwańska pokonała Monicę Niculescu w dwóch setach (6:1, 7:5) i zagra w 1/8 finału WTA w Montrealu! W starciu z Rumunką Polka lekko się rozluźniła po pierwszej partii i cudem wyratowała się od grania trzysetowego pojedynku. Z kim Radwańska zmierzy się w kolejnej rundzie?

Agnieszka Radwańska lubi grać z Monicą Niculescu. Przed tym spotkaniem miała bilans 3:1 w starciach z Rumunką, której styl gry wielu tenisistkom nie leży. Gra przedziwnie! Każdy forhend podcina slajsem, natomiast z bekhendu wali pełną parą! Trudno znaleźć drugą tak unikalną tenisistkę w całym cyklu WTA. W pierwszym secie meczu 2. rundy turnieju WTA Montreal triki Rumunki nie działały. Polka zmiażdżyła rywalkę 6:1.

Dużo ciekawiej było w drugiej partii. Obie tenisistki opuścił serwis, co zaowocowało pięcioma przełamaniami z rzędu! Wreszcie to Nicluescu przełamała tę serię. Chwilę po wygraniu swojego podania miała trzy piłki setowe, ale za każdym razem świetnie broniła się "Isia". Polka doprowadziła do stanu 5:5, a później szybko dobiła Rumunkę.

Z kim Radwańska zagra w kolejnej rundzie? Czeka ją mecz z Rosjanką Anastasiją Pawluczenkową.

Radwańska - Niculescu (wynik LIVE po odświeżeniu strony): 6-1, 7-5

KONIEC! Mimo małych problemów w drugim secie Radwańska wygrała z Niculescu 6:1, 7:5 i awansowała do 1/8 finału WTA w Montrealu. My już dziękujemy i zapraszamy na kolejne relacje.

Dwie piłki meczowe!

6:5 - O to chodzi! Radwańska bardzo pewnie wygrała swoje podanie i zupełnie odwróciła role w tym secie. Teraz to ona jest bliżej zwycięstwa!

5:5 - CO ZA GRA POLKI! Obroniła trzy piłki setowe i ponownie przełamała Rumunkę! Jeszcze spokojnie może wygrać ten mecz w dwóch setach. Dawaj "Isia"!

4:5 - Wreszcie podkręciła tempo Radwańska przy własnym podaniu. Pytanie czy nie za późno?

3:5 - Niestety to Rumunka odczarowała serię ciągłych przełamań wygrywając własne podanie. Jest blisko wygrania drugiego seta.

3:4 - Kolejne przełamanie... Piąte z rzędu! Radwańska nie może znaleźć rytmu przy własnym podaniu. Z łatwego meczu zrobiła się nerwówka.

3:3 - Pomogła błędem Niculescu i mamy remis!

Trwa walka w szóstym gemie - już trzecia równowaga. Radwańska bardzo chce odrobić przełamanie.

2:3 - Ale niestety Radwańska znów się nie popisała przy własnym serwisie - przegrała do zera! Nie mamy nic przeciwko, żeby po tej wpadce był czwarty z rzędu break :)

2:2 - I tak też się stało! Polka natychmiast odrobiła stratę przełamania!

1:2 - A to niespodzianka... Niculescu przełamała Radwańską. Polka zbyt późno się obudziła, bo przy stanie 15-40. Liczymy na szybkiego re-breaka!

1:1 - Trwała walka na przewagi lecz to Rumunka zachowała więcej spokoju i wyszła zwycięsko z dużych opałów. Dużo lepiej rozpoczęła drugiego seta. W pierwszym była katastrofa!

1:0 - Ciągłe slajsy z forhendu nie robią wrażenia na Radwańskiej. Wręcz jej pomagają, gdyż zawsze wie, czego może się spodziewać. Wykorzystuje to perfekcyjnie!

Na otwarcie nowej partii pierwsza równowaga w tym spotkaniu.

Drugi set rozpoczął się od podania Polki.

Tu jeszcze scenka z pierwszej partii. "Isia" nie ma dziś litości!

Fatalnie Niculescu! Popełniła podwójny błąd serwisowy i podarowała Radwańskiej pierwszego seta! Polka wygrała 6:1.

5:1 - Powtórka z rozrywki w wykonaniu Radwańskiej przy jej serwisie. Najpierw Rumunka wygrała dwie piłki, a później znów do pracy zabrała się Polka i utrzymała własne podanie.

4:1 - Przebudził się serwis Niculescu. Nie dość, że wreszcie wygrała gema, to jeszcze zrobiła to bardzo pewnie. Nie oddała Polce nawet jednego punktu.

4:0 - Radwańska przegrywała 15:30 w tym gemie. Przez chwilę wydawało się, że jej rywalka będzie miała dwa break-pointy, ale nic z tego! Polka koncertowo rozegrała trzy wymiany i wysoko prowadzi.

3:0 - Drugie przełamanie dla Radwańskiej! Polka w spacerowym tempie ogrywa nieskuteczną Niculescu. Zapowiada się szybki pierwszy set.

2:0 - Pewny pierwszy serwisowy gem Radwańskiej. Na razie pasuje jej styl gry rywalki, która każdą piłkę z forhendu podcina slajsem. Każdą! Niebywałe...

1:0 - Radwańska przełamała rywalkę już na samym początku! Miała dwa break-pointy. Przy pierwszym dobrze broniła się serwem Rumunka, lecz przy drugim wyrzuciła bekhend w aut.

Zaczynamy! Jako pierwsza serwuje Rumunka.

Tak dziś prezentuje się "Isia":

Agnieszka Radwańska w Montrealu wraca do rywalizacji po ponad 3 tygodniach przerwy. To będzie jej pierwszy od kilku miesięcy występ na kortach twardych. Jak do tej pory radziła sobie z Monicą Niculescu? Znakomicie! Krakowianka grała z Rumunką 4 razy. Bilans? 3-1 dla Radwańskiej.

Obie tenisistki są już na korcie. Chwila rozgrzewki i możemy zaczynać!

Witamy i zapraszamy na relację LIVE z meczu Agnieszka Radwańska - Monica Niculescu! Tenisistki walczą o 1/8 finału turnieju WTA w Montrealu.
False 2903 True 1 2016-07-27 18:00:00 True 30
autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora