Agnieszka Radwańska

Autor: East News Agnieszka Radwańska - tenis

Radwańska w 1/8 finału turnieju WTA Montreal! Pokonała waleczną Niculescu

2016-07-27 22:35

Agnieszka Radwańska pokonała Monicę Niculescu w dwóch setach (6:1, 7:5) i zagra w 1/8 finału WTA w Montrealu! W starciu z Rumunką Polka lekko się rozluźniła po pierwszej partii i cudem wyratowała się od grania trzysetowego pojedynku. Z kim Radwańska zmierzy się w kolejnej rundzie?

Agnieszka Radwańska lubi grać z Monicą Niculescu. Przed tym spotkaniem miała bilans 3:1 w starciach z Rumunką, której styl gry wielu tenisistkom nie leży. Gra przedziwnie! Każdy forhend podcina slajsem, natomiast z bekhendu wali pełną parą! Trudno znaleźć drugą tak unikalną tenisistkę w całym cyklu WTA. W pierwszym secie meczu 2. rundy turnieju WTA Montreal triki Rumunki nie działały. Polka zmiażdżyła rywalkę 6:1.

Dużo ciekawiej było w drugiej partii. Obie tenisistki opuścił serwis, co zaowocowało pięcioma przełamaniami z rzędu! Wreszcie to Nicluescu przełamała tę serię. Chwilę po wygraniu swojego podania miała trzy piłki setowe, ale za każdym razem świetnie broniła się "Isia". Polka doprowadziła do stanu 5:5, a później szybko dobiła Rumunkę.

Z kim Radwańska zagra w kolejnej rundzie? Czeka ją mecz z Rosjanką Anastasiją Pawluczenkową.

Radwańska - Niculescu (wynik LIVE po odświeżeniu strony): 6-1, 7-5