Agnieszka Radwańska

Autor: East News Agnieszka Radwańska

WTA Montreal. Agnieszka Radwańska oblała ostatni sprawdzian przed igrzyskami w Rio!

2016-07-29 9:28

Agnieszka Radwańska nie zagra w ćwierćfinale turnieju WTA Montreal. Rosjanka Anastazja Pawluczenkowa pokonała Polkę po trzysetowym boju 6:4, 6:7 (4-7), 6:1. Turniej w Kanadzie był ostatnim sprawdzianem "Isi" przed igrzyskami olimpijskimi w Rio de Janeiro. Oby zdążyła jeszcze poprawić formę!

Agnieszka Radwańska od tygodni planuje trafić z formą na igrzyska olimpijskie. To dlatego zrobiła sobie blisko miesięczną przerwę od tenisa i wzięła udział dopiero w turnieju WTA Montreal, który miał jej pomóc w przygotowaniach. Pierwszy mecz wygrała, ale już w trzeciej rundzie odpadła po trzysetowym pojedynku z Pawluczenkową. Rosjanka to dość ciężka i siłowa zawodniczka. Wydawało się, że Polka ją zabiega na korcie. Niestety to jej rywalka była lepiej przygotowana.

Nie chciała oddać inicjatywy, nie męczyła się. Jedyną zapaść miała w drugim secie, gdy zmarnowała dwie piłki meczowe, a Polka ostatecznie doprowadziła do remisu w tym spotkaniu. Ostatnia partia to była jednak szybka egzekucja. Radwańska zdołała urwać tylko jednego gema.

Miejmy nadzieję, że to tylko cisza przed burzą i w Rio de Janeiro "Isia" pokaże pełnię swoich możliwości!

Radwańska - Pawluczenkowa: 4-6, 7-6 (7:4), 1-6