Sport inne sporty tenis WTA Montreal. Agnieszka Radwańska oblała ostatni sprawdzian przed igrzyskami w Rio!

29.07.2016, godz. 07:28
Agnieszka Radwańska
Agnieszka Radwańska foto: EAST NEWS

Agnieszka Radwańska nie zagra w ćwierćfinale turnieju WTA Montreal. Rosjanka Anastazja Pawluczenkowa pokonała Polkę po trzysetowym boju 6:4, 6:7 (4-7), 6:1. Turniej w Kanadzie był ostatnim sprawdzianem "Isi" przed igrzyskami olimpijskimi w Rio de Janeiro. Oby zdążyła jeszcze poprawić formę!

Agnieszka Radwańska od tygodni planuje trafić z formą na igrzyska olimpijskie. To dlatego zrobiła sobie blisko miesięczną przerwę od tenisa i wzięła udział dopiero w turnieju WTA Montreal, który miał jej pomóc w przygotowaniach. Pierwszy mecz wygrała, ale już w trzeciej rundzie odpadła po trzysetowym pojedynku z Pawluczenkową. Rosjanka to dość ciężka i siłowa zawodniczka. Wydawało się, że Polka ją zabiega na korcie. Niestety to jej rywalka była lepiej przygotowana.

Nie chciała oddać inicjatywy, nie męczyła się. Jedyną zapaść miała w drugim secie, gdy zmarnowała dwie piłki meczowe, a Polka ostatecznie doprowadziła do remisu w tym spotkaniu. Ostatnia partia to była jednak szybka egzekucja. Radwańska zdołała urwać tylko jednego gema.

Miejmy nadzieję, że to tylko cisza przed burzą i w Rio de Janeiro "Isia" pokaże pełnię swoich możliwości!

Radwańska - Pawluczenkowa: 4-6, 7-6 (7:4), 1-6

KONIEC! Pawluczenkowa lepsza po trzysetowym boju. Radwańska nie zagra w ćwierćfinale turnieju WTA Montreal. My już dziękujemy i zapraszamy na kolejne relacje. Dobrej nocy.

1:5 - Polka już się chyba poddała. Praktycznie za darmo oddała swój gem serwisowy.

1:4 - Ćwierćfinał ucieka... Choć to wciąż tylko strata jednego przełamania.

1:3 - Radwańska jako pierwsza w trzecim secie miała problemy przy własnym podaniu. Rywalka pięciokrotnie doprowadzała do równowagi, a później niestety przełamała "Isię".

1:2 - Teraz obie panie bardzo pewnie wygrywają swoje podania. Nie mają siły odegrać mocnego returnu. Obie zbierają siły na jedno, kluczowe przełamanie.

1:1 - Radwańska jest teraz w dużo lepszej sytuacji. Wreszcie to ona może przejąć inicjatywę i porozrzucać rywalkę po korcie. Wygrała swoje podanie do zera.

0:1 - Rosjanka zaczęła od wygrania swojego serwisu, ale jest wyraźnie zmęczona. Trzeba to wykorzystać!

Ostatnia piłka drugiego seta:

KONIEC SETA! Radwańska wygrała tie-break 7:4 i jeszcze walczy o ćwierćfinał!

6-3 Są piłki setowe!

5-3 Wolej aut!

4-3 Podwójny błąd Pawluczenkowej!

3-3 Radwańska odrobiła! Znów zaczynamy od nowa.

1-3 Pawluczenkowa wciąż trzyma bezpieczną przewagę.

0-2 As serwisowy Rosjanki.

0-1 Pierwszy punkt dla Rosjanki przy podaniu Polki.

6:6 - Przed nami TIE-BREAK!

6:5 - Polka utrzymała własne podanie i po raz pierwszy w tym secie prowadzi!

5:5 - JEST, JEST, JEST! Radwańska obroniła dwie piłki meczowe, przełamała rywalkę i jest dalej w grze!

4:5 - Rosjanka stosuje taktykę z pierwszego seta - odpuścić serwis Polki i zakończyć partię swoim. Oby jej nie wyszło!

3:5 - Pawluczenkowa spokojnie wygrała swoje podanie. Jest już blisko ćwierćfinału.

Szukamy serwisu Polki :)

3:4 - Niebywałe... Radwańska tak się namęczyła, aby odrobić dwa przełamania, a teraz znów oddała serwis. Nie może ustabilizować formy w tym meczu.

3:3 - REMIS! Wreszcie Rosjanka się zmęczyła i popełnia masę niewymuszonych błędów! Radwańska nie gra dużo lepiej, ale na ten moment to spokojnie wystarczy.

2:3 - Radwańska lubi dziś grać na emocjach kibiców! Już się wydawało, że znowu da się przełamać, gdyż rywalka miała trzy break-pointy. Właśnie wtedy Polka zabrała się do roboty i jakimś cudem wygrała tego gema.

1:3 - Radwańska zaczyna odrabianie strat! Rosjanka ma już tylko przewagę jednego przełamania!

0:3 - Eh. Kolejne przełamanie dla Pawluczenkowej. Nie widać żadnej poprawy u Polki, która na dodatek schodzi na ławeczkę ze zwieszoną głową. Sama nie wie, co robić.

0:2 - Trudno w to uwierzyć, ale dużo cięższa Rosjanka gania leciutką Polkę po korcie! To miała być broń Radwańskiej - wykorzystać te zbędne kilogramy rywalki. Niestety nie ma do tego okazji.

0:1 - Fatalny start drugiej partii! Pawluczenkowa przełamała Radwańską. Co się dzieje z "Isią"? Zupełnie sobie nie radzi i nie ma żadnego pomysłu na grę.

Ostatnia piłka pierwszego seta:

KONIEC PIERWSZEGO SETA. Pawluczenkowa wygrała 6:4. Czekamy na lepszą grę Radwańskiej!

4:5 - Rosjanka zupełnie odpuściła podanie Polki. Chce wygrać seta własnym serwisem.

3:5 - A Pawluczenkowa nie pokazuje żadnych słabości przy serwisie. Cztery bomby i wygrany gem.

3:4 - Długo nie trwała radość Polki. Natychmiast oddała swoje podanie! Rosjanka znów w lepszej sytuacji do wygrania pierwszego seta.

3:3 - JEST PRZEŁAMANIE! Rosjanka fatalnie zakończyła tego gema - podwójnym błędem serwisowym.

Trwa walka na przełamania. Polka zmarnowała jedną szansę na odrobienie strat.

2:3 - Uff... Radwańska wygrzebała się z potężnych tarapatów, ale jej serwis wciąż nie funkcjonuje zbyt dobrze. Ma już dwa podwójne błędy na koncie. Czasami nie ma tylu w całym spotkaniu! A to dopiero początek seta.

Polka broniła kolejnego break-pointa. Udało się. Równowaga.

1:3 - Robi się nieciekawa sytuacja w pierwszym secie. Pawluczenkowa gra na pełnym luzie i wygrywa punkty, a Polka się spina, szuka dziwnych zagrań, przez co popełnia zbyt dużo niewymuszonych błędów. Potrzebna jest szybka zmiana taktyki!

1:2 - Ależ zapaść Polki! Nagle przestała trafiać w kort. Przegrała swoje podanie do zera!

1:1 - Radwańska miała break-point. Zaryzykowała strzał po linii, lecz niestety nie trafiła. Kolejne dwie wymiany zakończyły się po myśli rywalki.

Pierwsza równowaga w meczu przy podaniu Rosjanki.

1:0 - Piękne otwarcie. Gem wygrany do zera przez Radwańską.

GRAMY! Jako pierwsza serwuje Polka.

Krótkie wideo z rozgrzewki:

Ostatnie oficjalne spotkanie między obiema tenisistkami zakończyły się zwycięstwem Rosjanki. Oby dziś "Isia" wzięła rewanż za tę porażkę!

Radwańska i Pawluczenkowa już wyszły z tunelu. Chwila rozgrzewki i zaczynamy!

Już za kilka minut panie pojawią się na korcie centralnym.

Witamy i zapraszamy na relację LIVE z meczu 3. rundy WTA Montreal Radwańska - Pawluczenkowa!
False 2905 True 1 2016-07-28 20:27:12 True 30
autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora