SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty tenis WTA New Haven: Agnieszka Radwańska w FINALE! Isia rozbiła Kvitovą!

WTA New Haven: Agnieszka Radwańska w FINALE! Isia rozbiła Kvitovą!

27.08.2016, godz. 09:09
Agnieszka Radwańska
Agnieszka Radwańska foto: Instagram

Agnieszka Radwańska była do bólu solidna, konsekwentna i genialna w defensywie. To wystarczyło, żeby zupełnie rozbić Petrę Kvitovą. Słynna Czeszka, która w New Haven prezentowała się do tej pory świetnie (triumfowała tu w 2012, 2014 i 2015 roku), w półfinałowym starciu z Polką była bezradna. Radwańska wygrała 6:1, 6:1 i w zagra w sobotnim finale.

Agnieszka Radwańska zajmuje 4. miejsce w rankingu, a Petra Kvitova jest 15. Ale bukmacherzy nieco większe szanse dawali leworęczej Czeszce. To dlatego, że wysoka i slina Petra miała korzystny bilans starć z Polką (przed meczem 6-4), a do tego w New Haven grała w ostatnich latach znakomicie. W pojedynku z Agnieszką była jednak zaskakująco bezradna.
Radwańska od początku prezentowała się bardzo solidnie. Nie dała się zdominować silniejszej fizycznie rywalce i konsekwentną pracą w defensywie zmuszała ją do kolejnych błędów. A Petra nie miała swojego dnia. Sporo gemów było wyrównanych, dużo było zaciętej walki na przewagi, ale niemal za każdym razem ostatnie słowo należało do bardzo skoncentrowanej i skutecznej Polki.
- Taki mecz z Petrą Kvitovą będzie dla mnie znakomitym sprawdzianem przez US Open - mówiła przez spotkaniem z Czeszką krakowianka.
Zanim Radwańska rozpocznie zmagania w wielkoszlemowym turnieju w Nowym Jorku (we wtorek zagra z kwalifikantką - Amerykanką Jessicą Pegulą, nr 139), w sobotę powalczy o 19. triumf w karierze w cyklu WTA. Jej rywalką w finale turnieju w New Haven będzie 22-letnia Ukrainka Jelina Switolina (nr 23). Agnieszka grała z nią dwa razy i oba te pojedynki wygrała.
- To jest finał. Będę musiała zagrać swój najlepszy tenis, żeby wygrać - ocenia Isia.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: