WTA Pekin: Agnieszka Radwańska awansowała do półfinału! Pokonała Angelique Kerber

2015-10-09 13:50

WTA Pekin: ćwierćfinałowy mecz Agnieszka Radwańska - Angelique Kerber zakończył się zwycięstwem Polki w dwóch setach! Krakowianka tylko przez chwilę miała problemy z Niemką, jednak szybko się przebudziła i ostatecznie wygrała 6:1, 6:4. "Isia" zagra teraz w półfinale China Open 2015. Na drodze Polki stanie zwyciężczyni pary Bethanie Mattek-Sands - Garbine Muguruza.

Ćwierćfinałowe spotkanie Agnieszka Radwańska - Angelique Kerber zakończyło się po myśli krakowianki. Pierwszy set był nieco dziwny. Niemka rozpoczęła pewnie, swoje podanie wygrała do zera, jednak później kompletnie się wyłączyła. Nic jej na korcie nie wychodziło, podczas gdy Radwańska grała swoje i trzymała rywalkę na dystans. Świetna postawa naszej tenisistki sprawiła, że w pierwszej partii Kerber zdołała ugrać tylko jednego gema.

Zobacz: Radwańska w ćwierćfinale WTA Pekin. Krecz Keys, następna Kerber

Dużo ciekawiej było w drugim secie. Rozstawiona na tym turnieju z numerem 10. Niemka zabrała się do roboty i wygrała trzy gemy z rzędu. To jednak nic przy serii Radwańskiej, która od stanu 0:3 doprowadziła do prowadzenia 5:3! Kerber zdołała jeszcze wygrać swoje podanie, lecz to "Isia" awansowała do półfinału po wygraniu drugiego meczbola.

W kolejnej fazie turnieju krakowianka zmierzy się ze zwyciężczynią pary Bethanie Mattek-Sands - Garbine Muguruza. Warto przypomnieć, że druga z wymienionych tenisistek pokonała Radwańską w półfinale tegorocznego Wimbledonu. Być może Polka będzie miała okazję do rewanżu.