Sport inne sporty tenis WTA Pekin: Agnieszka Radwańska w półfinale. Jarosława Szwedowa zmiażdżona!

WTA Pekin: Agnieszka Radwańska w półfinale. Jarosława Szwedowa zmiażdżona!

07.10.2016, godz. 18:27
Agnieszka Radwańska
Agnieszka Radwańska foto: EAST NEWS

Agnieszka Radwańska nie miała żadnych problemów z pokonaniem Jarosławy Szwedowej na turnieju WTA Pekin. Dzięki łatwemu zwycięstwu krakowska tenisistka awansowała już do półfinału imprezy. Polka dokonała tej sztuki po raz piąty w historii i wyrasta na główną faworytkę do zwycięstwa w tegorocznej edycji.

Mecz Agnieszka Radwańska - Jarosława Szwedowa miał tylko jedną faworytkę. Polka wyprzedza reprezentantkę Kazachstanu w rankingu WTA aż o trzydzieści sześć pozycji. Oprócz tego Isia w Pekinie spisywała się do ćwierćfinału wyśmienicie i potwierdziła po raz kolejny, że lepiej gra w drugiej części sezonu. Za krakowianką przemawiał również fakt, że jej rywalka w piątek musiała rozegrać dwa mecze - jej pojedynek w 1/8 finału został przełożony z czwartku z powodu złej pogody.

Pierwszy set rozpoczął się dla Radwańskiej źle. Agnieszka dała się przełamać już w premierowym gemie, w zasadzie wyrzucając wszystkie piłki w aut. Szybko jednak odrobiła straty i z zagrania na zagranie dawała popis rosnącej pewności siebie. Potrafiła zarówno umiejętnie skrócić, jak również przelobować i w konsekwencji przeciwniczka biegała jak dziecko we mgle. Dzięki swojej dobrej grze Isia wygrała pierwszą partię, tracąc w niej zaledwie jednego gema i wydawało się, że tylko kataklizm jest w stanie zabrać jej miejsce w półfinale turnieju WTA Pekin.

W drugiej partii lepiej zaczęła grać Szwedowa. Radwańska nie zdobywała już punktów tak łatwo, ale dalej potrafiła przełamywać rywalkę. W konsekwencji bez żadnych problemów awansowała do półfinału turnieju w stolicy Chin. W nim zmierzy się z Eliną Switoliną. Spotkanie odbędzie się w sobotę 8 października o godzinie 13:30.

Agnieszka Radwańska - Jarosława Szwedowa 6:1, 6:2

6:1, 6:2. Pewny awans do półfinału Agnieszki! Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje portalu sport.se.pl!

5:2. Tak jest! Agnieszka zagrał świetnie i znowu wygrała gema. Polka jest już o włos od wygrania meczu i awansu do półfinału!

4:2. Drugi gem z rzędu wygrany do zera przez Polkę. Osiem piłek z rzędu i duża koncentracja. Podoba nam się to!

3:2. Przeciwko takim obrazkom nie mamy nic przeciwko. Agnieszka po prostu się broniła, a Szwedowa wyrzucała w aut. Dzięki temu krakowianka na sucho wygrała gema przy podaniu rywalki

2:2. Niestety, Agnieszka przełamana. Isia grała słabo i to trzeba otwarcie przyznać, ale z drugiej strony Szwedowa spisuje się coraz lepiej. Gra mocniej i pewniej

2:1. Agnieszka przełamała Jarosławę! Isia nie wygrywa już tak gładko jak w pierwszym secie, ponieważ znacznie lepiej gra rywalka, ale na szczęście potwierdza swoją klasę i wciąż jest o krok przed przeciwniczką

1:1. Serwis utrzymany przez Radwańską, choć nie bez problemu. Agnieszka wykonała kilka niepewnych zagrań, których na szczęście nie wykorzystała Szwedowa

0:1. Długi gem tym razem dla Szwedowej. Reprezentantka Kazachstanu udowodniła, że nie zamierza się łatwo poddać i chce napsuć trochę krwi Radwańskiej. Mamy nadzieję, że nie jest w stanie tego dokonać

A tak dzisiaj prezentuje się Isia

0:0 - Zaczynamy drugiego seta!

6:1. Pół godziny gry i mamy pierwszego seta po stronie Radwańskiej. Jeśli Agnieszka nie zwolni tempa, to spokojnie awansuje do półfinału!

5:1. Kolejne przełamanie i Agnieszka o krok od wygrania pierwszego seta! Polka nie zwalnia tempa, a Szwedowa to chyba jeszcze nie ta klasa

4:1. Bardzo długi gem. Agnieszka miała problem z obroną swojego podania, ale kilka genialnych zagrań sprawiło, że udało się osiągnąć cel. Polka szczególnie błysnęła skrótem, po którym Szwedowa niemal wypluła płuca, a nic jej to nie dało

3:1. Tak jest! Agnieszka gra dobrze, konsekwentnie i skutecznie! To dało jej w czwartym gemie dwie szanse na przełamanie. Wykorzystała już pierwszą

2:1. Tym razem popisowy gem serwisowy Agnieszki. Choć bezpośrednio podaniem nie wygrała żadnego punktu, to cały czas dominowała i ganiała Szwedową po całym korcie. Okazało się to skuteczną taktyką

Tak wygląda dzisiejsza rywalka Radwańskiej

1:1. Dobrze, że tak szybko udało się Radwańskiej odrobić straty. Tym razem to Szwedowa biła po autach i oddała Polce swój serwis

0:1. Źle zaczyna się ten mecz dla Radwańskiej. Trzy piłki z rzędu przegrane przez Polkę i ledwie jeden punkt ugrany w pierwszym gemie serwisowym. W dużej mierze Isia przełamała się sama

0:0 - Zaczynamy!

Jako pierwsza serwować będzie Isia

Już za chwilę, za chwileczkę!

Nadal niespodziewanie przegrał z Dimitrowem, ale dla nas to dobra wiadomość, bo za kilkanaście minut powinno rozpocząć się spotkanie z udziałem Agnieszki Radwańskiej!

Na korcie centralnym wciąż trwa pojedynek Grigora Dimitrova z Rafaelem Nadalem. Końca dobiega drugi set i przy dobrych wiatrach już niedługo na arenę wyjdzie Radwańska i Szwedowa

Jeśli Agnieszka wygra swój mecz, to o finał zagra z...

Wciąż czekamy na rozpoczęcie rywalizacji, a przez to emocje są coraz większe. Jeśli to się jeszcze trochę przedłuży, to melisa okaże się nieodzownym kompanem!

W świecie tenisowym dzieje się dzisiaj bardzo dużo!

Dotychczas Radwańska grała ze Szwedową tylko cztery razy. Po raz ostatni na mączce w Madrycie cztery i pół roku temu. Wtedy górą była krakowianka, która wygrała w trzech setach. Tylko raz dzisiejsza rywalka pokonała Isię. W maju 2010 roku na French Open

Spotkanie opóźni się. Najprawdopodobniej panie zaczną rywalizację o godzinie 16:30...

Wciąż czekamy na początek meczu Agnieszki Radwańskiej

Graficzne porównanie

W pojedynku, którego stawką jest półfinał turnieju, faworytką jest Radwańska. Polka jest trzecią tenisistką światowych list. Jarosława Szwedowa w rankingu WTA jest trzydzieści sześć pozycji niżej

Konta jest w ćwierćfinale. To oznacza, że już niedługo na kort wyjdzie para Radwańska - Szwedowa.

Powoli kończy się pojedynek Konta - Zhang na korcie głównym, po którym swoje spotkanie rozpocznie Radwańska. Brytyjka jest bliska zwycięstwa w dwóch setach. Mecz Polki powinien się rozpocząć planowo około godz. 15:00.

Witamy i zapraszamy na relację LIVE z ćwierćfinałowego spotkania Radwańska - Szwedowa!
False 2986 True 1 2016-10-07 14:31:09 True 30
autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora