Sport inne sporty tenis WTA Shenzhen: Agnieszka Radwańska odpadła w ćwierćfinale i nie obroni tytułu

WTA Shenzhen: Agnieszka Radwańska odpadła w ćwierćfinale i nie obroni tytułu

05.01.2017, godz. 16:43
Agnieszka Radwańska
Agnieszka Radwańska foto: EAST NEWS

Agnieszka Radwańska w Shenzhen broniła tytułu wywalczonego rok wcześniej, a w ćwierćfinale trafiła na zawodniczkę, którą pokonała wtedy w finale. Tym razem to Alison Riske była lepsza od polskiej tenisistki. Amerykanka w trzech setach ograła Isię 6:2, 3:6, 6:0.

Początek turnieju WTA w Shenzhen nie był dla Radwańskiej najlepszy. W pierwszym meczu bardzo mocno męczyła się z Chinką Ying-Ying Duan, ale w kolejnej rundzie wydawało się, że wreszcie się rozkręciła. Pokonała Rumunkę Soranę Cirsteę i była też faworytką ćwierćfinałowego starcia z Alison Riske.

Z Amerykanką mierzyła się rok temu w finale tego samego turnieju i dość zdecydowanie ją ograła. Tym razem jednak rywalka postawiła niezwykle twarde warunki. Dość wspomnieć, że pierwszy gem wygrany przez Radwańską miał miejsce przy stanie... 5:0 dla Riske! Polka nie była już w stanie przeciwstawić się agresywnie i ofensywnie grającej zawodniczce, która bardzo pewnie zwyciężyła w tym secie.

Kolejna partia była jednak popisem Isi. Świetnie zrealizowała uwagi, jakie przekazał jej Dawid Celt i tym razem to ona dominowała na korcie. Amerykanka trochę spuściła z tonu, co wykorzystała Radwańska. Trzeci set jednak znów należał do Riske. Tym razem to ona rozgromiła Polkę, nie dała jej zdobyć ani jednego gema i ostatecznie triumfowała w całym meczu zapewniając sobie awans do półfinału turnieju w Shenzhen.

Agnieszka Radwańska - Alison Riske 1:2 (2:6, 6:3, 0:6)

False 3051 False 1 2017-01-05 08:45:00 True 30
autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora