Urszula Radwańska

Autor: East News Urszula Radwańska

WTA Stambuł: Ula Radwańska w półfinale!

2015-07-24 18:38

Ula Radwańska w Stambule czuje się świetnie. Na tureckich kortach wygrywa z kolejnymi fawortykami turnieju WTA. W piątek w pokonanym polu zostawiła Cwetanę Pironkową. Bułgarka zaciekle walczyła z naszą tenisistką, ale ostatecznie to młodsza z sióstr Radwańskich zachowała więcej zimnej krwi i po trzech setach znalazła się w półfinale imprezy.

Już pierwszy set pokazał, że poprzednie spotkania na WTA w Stambule nie były dziełem przypadku. Ula Radwańska była szybka i bardzo dokładna. W efekcie w pierwszej partii straciła zaledwie dwa gemy i pewnie wygrała z faworyzowaną Cwetaną Pironkową. Później jednak nie było już tak łatwo.

Ula Radwańska w półfinale WTA Stambuł

Drugi set to znacznie lepsza gra Bułgarki i kryzys Polki. Radwańska przegrywała już 0:5, ale zdołała wygrać trzy gemy z rzędu. Bliska była nawet złapania kontaktu z rywalką, jednak zabrakło jej dokładności. Kibice w Turcji z niecierpliwością oczekiwali więc trzeciego seta, którego wyniku nie dało się przewidzieć.

Ostatnia odsłona piątkowego spotkania była wyjątkowa. Obie tenisistki wygrały w niej zaledwie po jednym swoim gemie serwisowym. W tiebreaku Radwańska prowadziła już 6-1, ale Pironkowa zadbała o emocje tureckiej publiczności. Ostatecznie Polka wygrała 7-5 i w nieco ponad dwie godziny awansowała do półfinału turnieju WTA w Stambule.

Urszula Radwańska - Cwetana Pironkowa 6:2, 3:6, 7:6 (7-5)