Agnieszka Radwańska, Wimbledon

WTA Stanford: Radwańska przegrała z Kerber w ćwierćfinale

2015-08-08 11:43

Wielki mecz Agnieszki Radwańskiej! Polska tenisistka po miesięcznej przerwie od występów stoczyła wręcz fenomenalny bój z Niemką Angelique Kerber w ćwierćfinale turnieju WTA Stanford i po 2,5 godzinie walki przegrała z 27-latką w trzech setach 6:4, 4:6, 4:6. Mimo znakomitej postawy w najbliższym tygodniu wypadnie tym samym z pierwszej dziesiątki rankingu WTA.

Polka świetnie rozpoczęła spotkanie. Szybko wyszła na prowadzenie 3:0, którego nie wypuściła już do samego końca. Dobry początek starcia z Kerber zapowiadał szczęśliwy koniec dla krakowianki. Ale tylko zapowiadał. W Stanford nasza zawodniczka zaprzeczyła bowiem wszystkiemu, co pokazywała na światowych kortach w ostatnich dwunastu miesiącach.

Agnieszka Radwańska pokonała Misaki Doi

W pierwszym starciu z Misaki Doi podniosła się po fatalnym początku. Czegoś podobnego wcześniej właściwie nie widzieliśmy. Przegrywała 1:6, 0:2, a mimo to wygrała kolejnych dwanaście gemów i całe spotkanie. Z Kerber miało być więc tylko lepiej. I było. Radwańska zagrała świetne spotkanie, ale rozstawiona z piątką Niemka jeszcze lepsze. Na tyle, że pokonała naszą tenisistkę jej bronią. To ona popełniała mniej błędów i po 2,5 godzinach walki to ona awansowała do półfinału.

Radwańska nie wytrzymała końcówki setów

Zadecydowała prawdopodobnie psychika. Po pierwszym wygranym secie przez "Isię", w dwóch kolejnych Kerber wygrywała dopiero na finiszu seta. Przełamywała krakowiankę i pierwsza osiągała granicę sześciu wygranych gemów. Tym samym ostatecznie przypieczętowała to, o czym wspominało się w mediach od jakiegoś czasu. Agnieszka Radwańska wypadnie poza pierwszą dziesiątkę rankingu WTA.

Jak wpłynie to na naszą tenisistkę przed zbliżającym się US Open?

Agnieszka Radwańska - Angelique Kerber 6:4, 4:6, 4:6