SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty tenis WTA Stuttgart: Agnieszka Radwańska zna już drabinkę. Zagra z Szarapową?

WTA Stuttgart: Agnieszka Radwańska zna już drabinkę. Zagra z Szarapową?

23.04.2017, godz. 08:02
Agnieszka Radwańska
Agnieszka Radwańska foto: EAST NEWS

Agnieszka Radwańska wraca do rywalizacji po miesiącu przerwy. Polska tenisistka powalczy w turnieju WTA w Stuttgarcie i będzie to jej pierwszy w tym sezonie występ na kortach ziemnych. Krakowianka właśnie poznała pierwszą rywalkę i całą turniejową drabinkę. Z kim i kiedy zagra Radwańska i na kogo może wpaść, jeżeli wygra pierwsze spotkanie? Szykuje się starcie z wracającą po dyskwalifikacji Marią Szarapową!

Agnieszka Radwańska w I rundzie zagra z Jekateriną Makarową. Leworęczna Rosjanka zajmuje 44. miejsce w rankingu. Z Radwańską grała już 8 razy, a bilans tych starć to 6-2 dla Polki. Makarowa jest nieobliczalna, potrafi ogrywać największe gwiazdy, aby potem zagrać fatalnie. Jak będzie tym razem? Ostatnio była w gorszej formie, ale Agnieszka też w minionych miesiącach grało słabo.
Jeżeli Radwańska pokona pierwszą przeszkodę, to w II rundzie być może będziemy mieli wielki hit. Zagra z Włoszką Robertą Vinci lub z... Marią Szarapową. Słynna Rosjanka w Stuttgarcie wróci na kort po 15 miesiącach dyskwalifikacji. Radwańska właśnie skrytykowała decyzje organizatorów turniejów, którzy przyznają Szarapowej "dzikie karty" czyli przepustki do występu w turnieju głównym mimo zbyt niskiej pozycji w rankingu (Szarapowa po ponad roku zawieszenia wypadła z notowania WTA). W odpowiedzi agent rosyjskiej gwiazdy nazwał krakowiankę "czeladniczką", oskarżając ją, że próbuje po prostu pozbyć się groźnej rywalki. Jeżeli dojdzie do starcia Radwańskiej z Szarapową, emocji wokół tego spotkania będzie bardzo dużo, tym bardziej, że panie wcześniej też nie szczędziły sobie złośliwości.
W Stuttgarcie rywalizacja toczyć się będzie nie tylko o pieniądze i punkty. Zwyciężczyni poza czekiem na 133 tys. dolarów otrzyma również kluczyki do Porsche 911 Carrera GTS Cabriolet. To najnowsze cacko niemieckiego producenta luksusowych samochodów. Napędzane jest 3-litrową jednostką o mocy 450 KM. Jego prędkość maksymalna to 310 km/h, a do „setki” rozpędza się w jedynie 4,2 sekundy! Kosztuje ok. 680 tys. zł.
Turniej rozpocznie się w poniedziałek (24 kwietnia).

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: