SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty tenis WTA Tiencin: Agnieszka Radwańska przegrała z kontuzją! "Próbowałam to wyleczyć"

WTA Tiencin: Agnieszka Radwańska przegrała z kontuzją! "Próbowałam to wyleczyć"

13.10.2016, godz. 20:31
AGNIESZKA RADWAŃSKA
AGNIESZKA RADWAŃSKA foto: AP

Wszystko wskazywało na to, że Agnieszka Radwańska obroni tytuł mistrzyni turnieju WTA Tiencin, wywalczony przed rokiem. Krakowianka świetnie zaczęła imprezę i po dwóch zwycięstwach znalazła się w ćwierćfinale. Polka nie przystąpi jednak do rywalizacji o półfinał, ponieważ narzeka na uraz uda!

Agnieszka Radwańska to tenisistka doświadczona na kortach całego świata. Doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że kończące sezon mistrzostwa WTA w Singapurze będą najważniejsze. Tym bardziej, że na prestiżowym turnieju krakowianka powalczy o obronę tytułu sprzed roku. W Tiencin również wygrała przed rokiem, jednak ranga tej imprezy nie jest duża i Isia poświęciła ją na rzecz WTA Finals. Oficjalnym powodem wycofania się z chińskiego turnieju jest kontuzja uda.

Ciężko przypuszczać, żeby uraz był poważny. Chodzi raczej o odpoczynek przed Singapurem. Najlepsza polska tenisistka w Tiencin wygrała dwa spotkania zanim zdecydowała się wycofać. W ćwierćfinale miała zmierzyć się z reprezentantką gospodarzy. Shuai Peng bez gry awansowało do półfinału imprezy, dlatego Chińczycy nie będą długo płakać po wycofaniu się zawodniczki rozstawionej z jedynką.

Głos na temat całej sytuacji zabrała już Radwańska. - W pierwszym meczu złapałam kontuzję i ostatniej nocy próbowałam to wyleczyć. Niestety, po spotkaniu w czwartek poczułam się gorzej. Rezygnacja z obrony tytułu w Tiencin jest dla mnie trudna. To świetne zawody i mam nadzieję, że w przyszłym roku będę mogła wziąć w nich udział - wyjaśniła Isia.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: