Sport inne sporty tenis WTA Tiencin: Spacerek Agnieszki Radwańskiej w pierwszym meczu

WTA Tiencin: Spacerek Agnieszki Radwańskiej w pierwszym meczu

12.10.2016, godz. 09:03
Agnieszka Radwańska
Agnieszka Radwańska foto: EAST NEWS

Agnieszka Radwańska nie miała żadnych problemów w pierwszym meczu turnieju WTA Tiencin. Polka pewnie i szybko ograła Niemkę Tatjanę Marię w dwóch setach (6:1, 6:2). Widać, że Isia jest bojowo nastawiona do obrony tytułu! Z kim zagra w kolejnej rundzie?

Agnieszka Radwańska od początku spotkania grała agresywnie, a przede wszystkim bez lekceważenia niżej notowanej rywalki. To szybko zaowocowało. Niemka zupełnie się pogubiła, oddawała Polce swoje gemy serwisowe i po chwili już było 5:0 dla krakowianki. Maria uratowała honor w pierwszym secie, którego nie przegrała do zera. To chyba bardziej zasługa Isi. Odpuściła serwis rywalki i skupiła się na własnym podaniu.

W drugiej partii Maria również nie była w stanie nawiązać wyrównanej walki. Brakowało jej tenisowych argumentów. Serwis, gra z głębi kortu, akcje przy siatce - we wszystkich elementach lepsza była Radwańska i zasłużenie zakończyła spotkanie zwycięstwem 6:2 w ostatnim secie.

Z kim Radwańska zagra w 1/8 finału turnieju WTA Tiencin? Czeka ją spotkanie z Rosjanką Jewgieniją Rodiną.

Radwańska - Maria: 6:1, 6:2

KONIEC! Radwańska nie dała się przełamać i wygrała cały mecz 6:1, 6:2!

Wszystkie o dziwo obronione przez Marię! Równowaga.

Radwańska ma trzy piłki meczowe.

5:2 - Udało się za pierwszą próbą. Teraz Polka powinna zakończyć mecz!

A Isia ma dwie szanse na przełamanie rywalki, które już ostatecznie dobije Marię.

4:2 - Ostatnie trzy gemy serwisowe Radwańskiej były bliźniaczo do siebie podobne. Przy 40:15 Niemka wygrywała wymianę, a chwilę później myśli o równowadze wybijała jej z głowy Polka. Tak trzymać.

3:2 - Maria tym razem obroniła się przed atakiem Radwańskiej i przy stanie 40:30 doprowadziła sprawę do końca. Ale to nic. Wystarczy, że Polka utrzyma jedną przewagę przełamania i wygra to spotkanie.

3:1 - W tym meczu nie zanosi się na przełamanie dla Niemki. Choć Polka nie wygrywa swoich gemów serwisowych do zera, to spokojnie oddala zagrożenie i nie pozwala rywalce nawet pomyśleć o break-pointach.

2:1 - Przełamanie! Maria tylko przez chwilę podniosła poziom swojej gry. Wystarczyła bardziej ofensywna postawa krakowianki i już Niemka straciła podanie.

Radwańska znów przycisnęła rywalkę przy jej podaniu i w nagrodę ma dwa break-pointy.

1:1 - Radwańska pokazała teraz swoje doświadczenie. Po mistrzowsku rozegrała dwa kolejne punkty i wyrównała stan spotkania w drugiej partii. Trzeba jednak przyznać, że Maria poczyna sobie coraz lepiej.

Radwańska miała 40:15, ale popełniła dwa proste błędy i jest równowaga. Oby nie było przełamania...

0:1 - Duża poprawa ze strony Niemki. Po raz pierwszy w tym meczu tak pewnie wygrała swojego gema (do 15). Oby Polka nie pomogła rywalce złapać wiatru w żagle. Ten mecz trzeba szybko wygrać!

Maria rozpoczyna swoim podaniem drugiego seta.

I już. Błyskawicznie Polka rozprawiła się z Niemką 6:1 w pierwszym secie. Liczymy na powtórkę w drugiej partii!

Dwie piłki setowe Isi...

5:1 - Maria ratuje honor. Nie przegra tego seta do zera. Radwańska odpuściła ten serwis Niemki i zamierza skupić się na własnym, kończąc pierwszą partię.

5:0 - Isia idzie jak burza! Absolutnie góruje nad bezradną Niemką. Po prostu różnica klas.

4:0 - Ale jak to mówią, co się odwlecze... Przy trzeciej próbie Radwańska przełamała serwis Marii i bardzo pewnie zmierza po triumf w pierwszym secie.

Tym razem obroniła się Niemka. Równowaga.

Isia ma kolejne szanse na przełamanie, już drugie w tym meczu, serwisu Niemki.

3:0 - Przez chwilę było groźnie (15:30), ale Radwańska szybko się obudziła i wygrała trzy kolejne wymiany, nie dając Marii ani jednego break-pointa.

2:0 - BREAK! Za drugą próbą udało się Radwańskiej przełamać serwis Niemki! To może być szybki pierwszy set :)

I już Polka ma trzy piłki na przełamanie!

1:0 - Bardzo spokojny początek Isi. Swoje podanie wygrała do zera. To ważne, że pierwszy serwis już wchodzi Radwańskiej.

GRAMY! Jako pierwsza serwuje Radwańska.

Panie są już na korcie. Trwa rozgrzewka. Za chwilę początek meczu.

No i Han wygrała w dwóch setach. Po chwili przerwy na korcie zaczną się już rozgrzewać Maria i Radwańska!

Ten wciąż trwający mecz to chiński pojedynek. Han prowadzi z Wang 7:5, 4:2.

Planowo Radwańska miała wyjść na kort o godz. 07:00, ale przedłużył się mecz poprzedzający. Ten powinien jednak niedługo się zakończyć. Strzelamy, że przed 08:00 Polka i Niemka rozpoczną swoje spotkanie.

Witamy i zapraszamy na relację LIVE z meczu Radwańska - Maria!
False 2993 True 1 2016-10-12 07:00:00 True 30
autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora