SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty tenis WTA Tokio: Agnieszka Radwańska pokonała mistrzynię olimpijską i jest w półfinale!

WTA Tokio: Agnieszka Radwańska pokonała mistrzynię olimpijską i jest w półfinale!

23.09.2016, godz. 09:39
Agnieszka Radwańska
Agnieszka Radwańska foto: EAST NEWS

Agnieszka Radwańska w świetnym stylu pokonała mistrzynię olimpijską z Rio Monicę Puig 6:2, 6:3 i awansowała do półfinału turnieju WTA w Tokio. Polka przede wszystkim zaskoczyła rywalkę znakomitym serwisem (aż 8 asów). W sobotnim półfinale Isia zmierzy się z reprezentującą Danię Karoliną Woźniacką.

- Zagrałam dziś swój najlepszy tenis - przyznała szczecze po meczu Agnieszka Radwańska, i choć momentami Monica Puig starała się stawić czoła Polce, to w ostatecznym rozrachunku okazała się o wiele za słaba. Isia znakomicie prezentowała się przede wszystkim przy swoim serwisie. Nawet, gdy Portorykanka odbierała jej podania, to krakowianka dominowała, dyktując warunki na korcie.

Młoda mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro często bardzo pomagała Radwańskiej, popełniła mnóstwo niewymuszonych błędów i grała bardzo nieregularie. Zagrania świetne przeplatała fatalnymi, a w tak nierównej formie nie mogła rywalizować z Polką, która wykorzystała duże większe doświadczenie.

Po słabszym pierwszym meczu krakowianka wyraźnie się odbudowała. Jej zwycięstwo nie było zagrożone ani przez moment. Celem jest oczywiście powtórzenie wyniku sprzed roku, czyli zwycięstwa w azjatyckim turnieju. Najpierw jednak półfinał, w którym Agnieszka zmierzy się z Karoliną Woźniacką, która ograła 6:4, 6:3 Magdę Linette.

AGNIESZKA RADWAŃSKA - MONICA PUIG 2:0 (6:2, 6:3)

RELACJA NA ŻYWO Strona odświeża się automatycznie co 30 sekund
False 2970 False 1 2016-09-23 04:50:00 True 30
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: