WTA w Indian Wells. Radwańska wydarła zwycięstwo! Cibulkova miała piłkę meczową! [WIDEO]

2016-03-12 15:25

Agnieszka Radwańska jest już w III rundzie turnieju WTA w Indian Wells, choć była bardzo blisko katastrofy. W decydującym secie starcia z Dominiką Cibulkovą przegrywała już 2:5. Potem obroniła piłkę meczową! Wspaniała Polka walczyła do końca. Wygrała 6:3, 3:6, 7:5 i czeka już na kolejny pojedynek. Teraz jej rywalką będzie Rumunka Monica Niculescu.

Ależ to były emocje! Pierwszy set nie zapowiadał takiego horroru. Agnieszka Radwańska zaczęła mecz znakomicie i wygrała partię 6:3. Potem wciąż miała inicjatywę, aż do połowy drugiego seta. Dominika Cibulkova nagle poderwała się do walki, a Polka miała ogromne problemy z wygrywaniem gemów przy własnym serwisie. W decyduącym secie sytuacja wydawała się już beznadziejna. Rozochocona Słowaczka prowadziła 5:2. W kolejnym gemie nie wykorzystała piłki meczowej. Potem wyraźnie nie poradziła sobie z presją. To Polka w kluczowym momencie okazała się dużo silniejsza mentalnie.

Radwańska przeciwko tenisistce ze Słowacji grała do tej pory dziewięć razy. Częściej triumfowała Isia (sześć razy), ale w ostatnich pięciu spotkaniach kieszonkowa Słowaczka (zaledwie 161 cm wzrostu) wygrywała trzy razy.

- Grałam z Radwańską wiele razy. Mam nadzieję, że to będzie znakomity pojedynek - mówiła przed meczem Słowaczka.

Mecz okazał się rzeczywiście znakomity. Ale Cibulkova będzie chciała o nim szybko zapomnieć.