Urszula Radwańska

Autor: East News Urszula Radwańska

WTA w Taszkiencie: Urszula Radwańska odpadła w ćwierćfinale

2014-09-11 15:18

Urszula Radwańska nie zdołała awansować do półfinału turnieju rozgrywanego w stolicy Uzbekistanu. Polska tenisistka, zajmująca 205. miejsce w rankingu WTA, poległa z Serbką Bojaną Jovanovski w trzech setach (6:4, 4:6, 3:6).

Pierwszy set zakończył się po myśli krakowianki, która w trzecim gemie przełamała serwis rywalki i utrzymała przewagę już do końca. W drugiej partii, przy stanie 4:5, u Radwańskiej pojawiły się problemy ze zdrowiem. Narzekała na uraz lewego uda i potrzebna była interwencja lekarza.

Serena Williams zdominowała Karolinę Woźniacką. Zapis relacji LIVE z finału US Open

Po wznowieniu gry kontuzja wyraźnie dawała się we znaki. Po serii podwójnych błędów serwisowych Polka przegrała swoje podanie i drugiego seta. W ostatnim rozdaniu tego meczu Radwańska nie zdołała już nawiązać wyrównanej walki i musiała uznać wyższość rozstawionej z numerem 1. na turnieju w Taszkiencie Bojany Jovanovski.

Był to już czwarty trzysetowy pojedynek obu zawodniczek. Serbka okazała się lepsza od Polki po raz trzeci, a jedyne zwycięstwo Radwańskiej przyszło w Indian Wells, gdzie wygrała po zaciętym tie-breaku.

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!