Agnieszka Radwańska

Autor: AP Agnieszka Radwańska

WTA Wuhan: Agnieszka Radwańska odpadła w pierwszej rundzie z Venus Williams

2015-09-28 23:54

Agnieszka Radwańska przegrała w I rundzie turnieju WTA w Wuhan z Venus Williams. Teoretycznie słabsza Amerykanka wykorzystała zmęczenie naszej tenisistki, która w niedzielę wygrała finałowy mecz imprezy w Tokio. "Isia" była wyraźnie gorsza od rywalki, która w pierwszym secie w zasadzie zmiotła ją z kortu.

Agnieszka Radwańska bardzo źle rozpoczęła mecz z Venus Williams na WTA Wuhan. Nasza tenisistka odczuwała jeszcze trudy turnieju w Tokio i nie nadążała za silnymi atakami 24. rakiety na świecie. Amerykanka była zdecydowanie w lepszej kondycji. Nic dziwnego, skoro ostatni mecz rozegrała 9 września na US Open. W pierwszej partii zdeklasowała "Isię", wygrywając 6:1.

Agnieszka Radwańska odpadła z turnieju WTA w Wuhan

W drugim secie krakowianka była juz znacznie lepsza. Siódma rakieta na świecie co prawda została przełamana na początku, ale pod koniec partii zdołała wygrać gema przy podaniu Williams. Wcześniej, przy stanie 1:2 skorzystała z przerwy na pomoc medyczną i długo wydawało się, że nie będzie w stanie kontynuować gry. Wróciła silniejsza i doprowadziła do stanu 5:5. Wygrała także kolejnego gema i doprowadziła do stanu 6:5. Później jednak więcej zimnej krwi zachowała Venus Williams i wygrała w dwóch setach.

Łącznie mecz I rundy turnieju WTA Wuhan między Agnieszką Radwańską a Venus Williams trwał dokładnie dwie godziny. Pierwszy set niespełna czterdzieści minut, a druga partia prawie dwa razy tyle. Mimo heroicznej walki w końcówce nasza tenisistka odpadła z imprezy. Być może "Isi" przyda się trochę odpoczynku po fantastycznym turnieju w Tokio, który wygrała w cuglach.

Agnieszka Radwańska - Venus Williams 1:6, 6:7 (4-7)