Sport inne sporty tenis WTA Wuhan: Agnieszka Radwańska zagrała popisowego seta i awansowała

WTA Wuhan: Agnieszka Radwańska zagrała popisowego seta i awansowała

27.09.2016, godz. 07:29
Agnieszka Radwańska
Agnieszka Radwańska foto: EAST NEWS

Tylko pierwszy set meczu Agnieszka Radwańska - Jekaterina Makarowa na turnieju WTA Wuhan mógł przynieść postronnym obserwatorom emocje. W kolejnej partii Isia całkowicie zdominowała rywalkę i wygrała całe spotkanie w dwóch setach. Tym samym krakowianka bez większych problemów zameldowała się w trzeciej rundzie imprezy.

Mecz Agnieszka Radwańska - Jekaterina Makarowa był jednym z najciekawiej zapowiadających się spotkań drugiej rundy turnieju WTA Wuhan. Isia jako rozstawiona z numerem trzecim nie musiała grać w 1/32 finału. Jej wtorkowa rywalka uporała się w dwóch setach z Sabine Lisicki i udowodniła, że Polka musiała się mocno skoncentrować, by awansować do kolejnej fazy turnieju.

Oczekiwania znalazły odzwierciedlenie w rzeczywistości w pierwszym secie wtorkowej rywalizacji. Choć Radwańska szybko potrafiła przełamać Rosjankę, to ta zdołała zrobić to samo również w drugą stronę. Na szczęście na drugą stratę swojego gema serwisowego Makarowa nie potrafiła już odpowiedzieć i Isia wygrała premierową partię. Jej łupem padła także druga, choć już w znacznie lepszym stylu. Decydujący set był wręcz popisem gry krakowianki, która całkowicie zdominowała wydarzenia na korcie i straciła tylko jednego gema. Tym samym, bez straty seta, Agnieszka Radwańska zameldowała się w trzeciej rundzie turnieju WTA w Wuhan.

Agnieszka Radwańska - Jekaterina Makarowa 6:4, 6:1

Koniec. 6:4, 6:1. Agnieszka Radwańska zagrała popisowego drugiego seta i awansowała do trzeciej rundy turnieju w Wuhan! Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje portalu sport.se.pl!

5:1. No to już chyba tylko jakieś tsunami mogłoby odebrać Radwańskiej zwycięstwo w drugiej rundzie turnieju w Wuhan. Znowu na gładko i imponująco!

4:1. Przełamała Agnieszka Rosjankę! To ostatnia prosta, żeby wygrać tego seta i cały mecz. Isia w minionym gemie spisała się wybornie i zasłużenie wysunęła się na trzy gemy do przodu

3:1. Dziwny to był gem, ale najważniejsze, że na jego zakończenie odetchnęliśmy z ulgą. Zaczęło się od dwóch punktów przewagi Radwańskiej, ale później Rosjanka dogoniła naszą tenisistkę. Gdy wydawało się, że jest na drodze do przełamania, kolejne dwa punkty zdobyła Polka i obroniła swoje podanie

2:1. No dobra, wracamy na ziemię. Makarowa pokazała, że tanio skóry nie sprzeda i imponująco zagrała przy swoim gemie serwisowym. To jednak Agnieszka cały czas jest z przodu i przy swojej dobrej dyspozycji może kontrolować przebieg rywalizaji

2:0. Makarowa nie wie co się dzieje! Radwańska tak się rozpędziła, że odbija wszystko i wręcz niszczy Rosjankę. Teraz błyskawicznie wygrała swoje podanie, jak gdyby zgłodniała i chciała jak najszybciej zjeść obiad!

1:0. Ruszyła maszyna! Na gładko przełamuje Rosjankę Radwańska! Popisowy gem Polki, otwierający drugą partię. Jeśli Isia utrzyma taką dyspozycję, to rywalizacja skończy się szybciej niż sądziliśmy!

Zaczynamy drugiego seta

6:4. Gem wygrany bez problemów, na gładko i pierwszy set padł łupem Radwańskiej. W kolejnej odsłonie bez dodatkowych emocji prosimy!

5:4. Tak jest! Tak to powinno wyglądać! Makarowa w poprzednim gemie długo męczyła się zanim przełamała Polkę, a ta teraz osiągnęła przełamanie powrotne bez większego wysiłku. No, Isiu, jeszcze tylko jeden gem w tym secie!

4:4. No i klops. Jeszcze przed chwilą powinno być 5:2 dla Radwańskiej, a znów jest remis. Agnieszka nie potrafiła obronić swojego podania, choć miała dwa punkty przewagi na wygranie piątego gema. Ostatecznie Makarowa przełamała ją na przewagi

Oby teraz było podobnie!

4:3. Ależ była blisko Radwańska szybkiego przełamania Rosjanki. Prowadziła już 40-15, ale rywalka zdołała doprowadzić do równowagi. Isia miała jeszcze przewagę, ale ta również została zniwelowana przez Makarową, która obroniła się chwilę później przed przełamaniem. Szkoda...

4:2. Nareszcie łatwiejszy gem dla Polki! Makarowa zdołała ugrać zaledwie punkt przy serwisie Radwańskiej. Wygląda na to, że krakowianka złapała swój rytm i nie odda tego seta

3:2. Teraz sytuacja się odwróciła. To Radwańska potrafiła tylko z początku dotrzymać kroku Rosjance. Później Makarowa bardzo dobrze serwowała i nie dała się przełamać po raz drugi, broniąc swoje podanie w piątym gemie

3:1. Powtórka z rozrywki. Początek gema bardzo wyrównany, ale za chwilę Radwańska weszła na swój bardzo wysoki poziom i zwiększyła przewagę nad Makarową. No, no, oby tak dalej!

2:1. Wreszcie luźniejszy gem, a co najważniejsze z przełamaniem na korzyść Polki. Wydawało się z początku, że to znowu będzie wojna o każdy punkcik, ale Isia zaczyna grać na swoim wysokim poziomie i jeśli tak dalej pójdzie, to Rosjanka też pójdzie, ale z torbami!

1:1. Na razie wygląda na to, że nie będzie tutaj łatwych gemów. Teraz Isia obroniła swoje podanie, ale kosztowało ją to sporo energii

Sympatyczny obrazek sprzed pierwszego gema

0:1. Premierowy gem zaczął się od dwóch łatwych punktów dla Rosjanki. Chwilę później Agnieszka zdołała jednak doprowadzić do remisu 30-30. Niestety, kolejne dwie piłki znowu dla Makarowej i to ona obejmuje prowadzenie

Zaczynamy! Jako pierwsza podaje Makarowa

Jak tam, śpicie?!

W Wuhan trwa rozgrzewka. Jeszcze chwilka i zaczynamy!

Dla Agnieszki będzie to pierwsze spotkanie turnieju w Wuhan. Rozstawiona z numerem trzecim Polka była zwolniona z obowiązku gry w pierwszej rundzie. Jej dzisiejsza rywalka w 1/32 finału pokonała Sabine Lisicki w dwóch setach

Obie panie grały dotąd ze sobą sześć razy. Bilans tych spotkań jest lepszy dla Polki, która wygrała cztery gry z Makarową. Co ciekawe, rywalizacje zawsze zamykały się w dwóch setach

Witamy w relacji na żywo z meczu Agnieszka Radwańska - Jekaterina Makarowa na turnieju WTA w Wuhan! Liczymy, że Isia dobrze rozpocznie imprezę i bez większych problemów awansuje do kolejnej fazy. Bądźcie z nami!
False 2974 True 1 2016-09-27 05:50:00 True 30
autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora