SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty tenis WTA Wuhan: Kuzniecowa zamęczyła Radwańską, półfinał uciekł sprzed nosa

WTA Wuhan: Kuzniecowa zamęczyła Radwańską, półfinał uciekł sprzed nosa

29.09.2016, godz. 14:31
Agnieszka Radwańska
foto: EAST NEWS

Agnieszka Radwańska nie zagra w półfinale imprezy WTA w Wuhan. Polka w 1/4 finału przegrała z Rosjanką Swietłaną Kuzniecową 1:2 (6:1, 6:7, 4:6), choć w drugim secie miał nawet piłkę meczową. Mimo to rywalka była lepiej przygotowana fizycznie, a duże zmęczenie zadecydowało o porażce krakowianki.

Po koncercie w meczu z Karoliną Woźniacką w poprzedniej rundzie początek spotkania ćwierćfinałowego ze Swietłaną Kuzniecową także był znakomity w wykonaniu Radwańskiej. I początkowo byliśmy mile zaskoczeni, bo w piętnastu starciach z Rosjanką Isia wygrała tylko cztery razy. Mimo to pierwszy set przeszła jak burza i nie dała się wykazać rywalce, która popełniała mnóstwo niewymuszonych błędów. Przez to nie mogła do końca pokazać swoich największych atutów, ale jak się okazało zostawiła ja na kluczowy moment.

Drugi set był już o wiele bardziej wyrównany. Do tego stopnia, że o zwycięstwie w nim musiał przesądzić tie-break. I tam także zawodniczki długo szły łeb w łeb. Polka miała nawet piłkę meczową, ale to jednak Kuzniecowa prezentowała się lepiej i wykorzystała swojego szóstego setbola. Gdy zaczęła się trzecia partia po Radwańskiej było widać nie tylko wielkie zmęczenie, ale też rezygnację. Co prawda krakowianka robiła co mogła, to jednak nie wytrzymała fizycznie trudów meczu. W ostatnim secie triumfowała ponownie Rosjanka i to ona zapewniła sobie awans do półfinału imprezy WTA w Wuhan.

AGNIESZKA RADWAŃSKA - SWIETŁANA KUZNIECOWA 1:2 (6:1, 6:7 [9:11], 4:6)

RELACJA NA ŻYWO Strona odświeża się automatycznie co 30 sekund
False 2980 False 1 2016-09-29 11:00:00 True 30
autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: