SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty Udało się! Polska zorganizuje prestiżowe wydarzenie

Udało się! Polska zorganizuje prestiżowe wydarzenie

19.05.2017, godz. 10:33
Witold Bańka
foto: Twitter

Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) przyznała Polsce przywilej zorganizowania Światowej Konferencji Antydopingowej. W 2019 roku w Katowicach odbędzie się debata na temat walki z niedozwolonymi substancjami w sporcie. Dodatkowo minister sportu i turystyki, Witold Bańka, został przedstawicielem Europy w Komitecie Wykonawczym WADA.

Katowice będą gospodarzem Światowej Konferencji Antydopingowej 2019. Taką decyzję podjęła WADA na swoim posiedzeniu w Montrealu. W Kanadzie polską ofertę przedstawili minister Witold Bańka i prezydent Katowic Marcin Krupa. Polska będzie piątym krajem, goszczącym cykliczne wydarzenie, mające na celu usprawnić walkę z dopingiem. Wcześniej konferencję organizowały Szwajcaria, Dania, Hiszpania i RPA.

- W 2019 roku Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach stanie się światowym centrum antydopingu - oświadczył Bańka. - To niezwykle prestiżowe wydarzenie dla Polski, miasta Katowice i całego środowiska sportowego oraz kolejny ważny krok w walce o czysty sport! - dodał minister sportu i turystyki, który jednocześnie został wybrany przedstawcielem Europy w Światowej Agencji Antydopingowej.

Według Ministerstwa Sportu Polskę odwiedzi około dwóch tysięcy przestawicieli środowisk zaangażowanych w walkę z dopingiem w sporcie. Zatwierdzą oni zmiany w Światowym Kodeksie Antydopingowym i wyznaczą kierunki globalnej walki z dopingiem. Na Śląsku zostaną też wybrane nowe władze WADA.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: