SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty Władimir Putin: Meldonium nigdy nie był uważany za DOPING

Władimir Putin: Meldonium nigdy nie był uważany za DOPING

14.04.2016, godz. 19:27
Putin
foto: AP Archiwum

- Substancja ta nigdy nie była uważana za doping. Nie miała wpływu na wyniki - powiedział prezydent Rosji. Jak na razie na stosowaniu tej substancji przyłapano 172 sportowców, w tym głównie z Rosji, a największą gwiazdą była Maria Szarapowa. Władimir Putin odniósł się również do ewentualnego wykluczenia sportowców z jego kraju z igrzysk olimpijskich.

Władimir Putin wziął udział w 14. telekonferencji odpowiadając na pytania obywateli. Oczywiście nie mogło zabraknąć tematu meldonium, o którym ostatnio jest bardzo głośno za sprawą wpadek rosyjskich sportowców, w tym Marii Szarapowej.

- Substancja ta nigdy nie była uważana za doping. Nie miała wpływu na wyniki. To jest całkowicie pewne. Po prostu utrzymuje mięsień sercowy w dobrej kondycji, gdy ten poddawany jest dużym obciążeniom - powiedział Władimir Putin.

Zobacz: Maria Szarapowa może uniknąć kary za stosowanie meldonium!

Kwestia stosowania tej zakazanej substancji to nie jedyny problem. W listopadzie ubiegłego roku Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) tymczasowo zawiesiło Rosjan w prawach członka federacji. W związku z tym tamtejszym lekkoatletom grozi nawet wykluczenie z igrzysk olimpijskich.

- Ich sytuacja jest trudna, muszą być gotowi na każdą ewentualność. Będziemy walczyć, aby decyzja w tej sprawie zapadała sprawiedliwie. Rosyjskie ministerstwo sportu i inne nasze organizacje współpracują z prawnikami na światowym poziomie i badają wszystkie aspekty tej sprawy - skomentował całą sytuację prezydent Rosji.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: