SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty Zawodnicy i kibice byli o krok od TRAGEDII. Zawalił się dach hali sportowej [WIDEO]

Zawodnicy i kibice byli o krok od TRAGEDII. Zawalił się dach hali sportowej [WIDEO]

16.01.2017, godz. 18:43
Runął dach hali sportowej
foto: Screenshot

To prawdziwy cud, że nikomu nic poważnego się nie stało i nie było ofiar śmiertelnych. W miejscowości Ceska Trebova w Czechach w hali sportowej rozgrywany był mecz unihokeja. W pewnym momencie zarówno zawodnicy, jak i kibice zaczęli uciekać czym prędzej w obawie o swoje życie, ponieważ runął dach.

Ta przerażająca sytuacja, do której doszło w Czechach w miejscowości Ceska Trebova rozegrała się w trakcie trwającego meczu unihokeja. Została ona zarejestrowana przez kamerę monitoringu i widać, że dach runął dosłownie kilkadziesiąt sekund po tym, jak kibice oraz zawodnicy opuścili halę.

Było słychać trzaski osuwającego się dachu i naprawdę cud, że nikomu nie stało się nic poważnego, ponieważ gdyby nie szybka reakcja, to mogło dojść do tragedii. W hali przebywało wówczas 80 osób, a lekko ranne zostały tylko dwie. Obaj to 16-letni zawodnicy, którzy zostali przewiezieni do szpitala. Obiekt został oddany do użytku kilka tygodni temu i na ten moment trudno powiedzieć, czemu doszło do zawalenia, ponieważ trwa policyjne śledztwo. Trzeba sprawdzić, czy jedną z przyczyn mogła być konstrukcja budynku, która mogła nie wytrzymać ciężaru śniegu. Jednak temu zaprzecza konstruktor obiektu dodając, że zostały uwzględnione wszystkie normy budowlane.

Źródło: STORYFUL/x-news
autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: