SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty Zofia Klepacka nie schodzi z podium

Zofia Klepacka nie schodzi z podium

01.05.2017, godz. 18:20
Zofia Klepacka
Zofia Klepacka foto: Materiały prasowe Volkswagen Samochody Użytkowe

Zofia Noceti-Klepacka nie schodzi z podium od półtora roku. Na wodach w Hyeres na atlantyckim wybrzeżu Francji wygrała kolejne wielkie zawody w klasie deski z żaglem (RS:X). Miały one rangę Pucharu Świata. W trakcie zawodów żeglarka świętowała 31. urodziny.

W 11 rozgeranych wyścigach zawodniczka Legii Warszawa ani razu nie minęła mety jako pierwsza. jednak w klasyfikacji końcowej uzyskała dużą przewage nad rywalkami. Z dorobkiem 49 punktów ("karnych")  wyprzedziła Chinkę Yunxiu Lu (72 pkt) i Izraelkę Nogę Geller (81 pkt).

- Wszystko ostatnio wygrywam. Wszyscy wokół są w szoku - powiedziała ze śmiechem Zofia Klepacka "Super Expressowi" po powrocie z Francji. - Mam nadzieję, ze utrzymam taki poziom. Zbliżam siędo formy, w jakiej byłam przed igrzyskami w Londynie czyli w latach 2011 i 2012.

W klasie RS:X mężczyzn mistrz świata Piotr Myszka dzieki wygraniu dwóch wyścigów w drugiej cześći regat wskoczył na drugą lokatę, za Francuzem Louisem Giardem.

Za kilka dni polscy deskarze wracaja do Francji, by rywalizować w mistrzostwach Europy. Tym razem żeglować będą na wodach Morza Śródziemnego,w Marsylii.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: