SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne MICHAŁ PRYMAS - kim jest, co osiągnął nowy prezes NCS?

MICHAŁ PRYMAS - kim jest, co osiągnął nowy prezes NCS?

29.10.2012, godz. 14:07
Michał Prymas
foto: Poznań Euro 2012

Michał Prymas został właśnie mianowany nowym szefem Narodowego Centrum Sportu. Kim jest człowiek, który chciał w Poznaniu stawiać kontrowersyjny pomnik Strefy Kibica?

Joanna Mucha ustanowiła nowym szefem NCS Michała Prymasa, człowieka odpowiedzialnego za organizacje Euro 2012 w Poznaniu. Prezydent miasta, Ryszard Grobelny podczas Euro wypowiadał się o nim w samych superlatywach:

-Dobrze mi się z nim współpracuje, nadajemy na tych samych falach.

Były pełnomocnik prezydenta Poznania ds. organizacji Euro 2012 uczestniczył w kazdej edycji akcji Krewni Euro. Dzięki Euro, zbiórki krwi w Poznaniu cieszyły się ogromnym powodzeniem. Przez 4 lata Prymas robił wszystko, by przygotować odpowiednio stolicę Wielkopolski do Euro.

Pracował na połtora etatu, jako szef Biura Euro 2012 w Urzędzie Miasta i jako wiceprezes spółki Euro Poznań 2012. Dziennikarze "Głosu Wielkopolskiego" wytknęli mu wówczas ze obie funkcje się dublowały i jak na urzędnika zarabia bardzo duże pieniądze - ok 17 tys. zł.

Zaczynał jako zwykły chłopak ze Świerczewa (dzielnica Poznania). Ukończył szkołę podstawową na Dębcu, liceum na Wildzie, studia prawnicze na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza (aplikacja komornicza).

Pracę rozpoczął w kancelarii komorniczej, jak dzisiaj mówi, to tam nauczył się dystansu i tego, że za pieniądze nie warto tracić zdrowia. Szybko wspinał się po urzędowej drabinie. Na różnych uczelniach zdobywał kolejne dyplomy i pracował w Zarządzie Komunalnych Zasobów Lokalowych  i Pozserwisie, by na końcu objąć stanowisko prezesa Miejskeigo Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej.

Jako menedżer wyprowadził finanse MPGM na prostą. Zdarzyła mu się również wpadka, mianowicie próbował podwyższyć nawet o 100 procent czynsz w kamienicach o tzw. nieuregulowanym stanie prawnym.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: