SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne MMA - zarobki zawodników: Ile zarabia Pudzian, a ile największe gwiazdy?

MMA - zarobki zawodników: Ile zarabia Pudzian, a ile największe gwiazdy?

03.01.2012, godz. 18:30
Mariusz Pudzianowski
foto:

Sport w dzisiejszych czasach to przede wszystkim biznes, a co za tym idzie również ogromne pieniądze. Nie inaczej jest w przypadku MMA (Mieszane Sztuki Walki), w którym za jedną walkę zawodnicy zarobić mogą nawet ponad milion złotych. Ile więc zarabiają ci najlepsi?

Zacznijmy od gwiazdy naszego krajowego podwórka, Mariusza Pudzianowskiego. "Dominator" za kilka minut spędzonych w ringu dostaje od 80 do 170 tysięcy złotych, co jak na polskie warunki jest kwotą rekordową.

Pieniądze te jednak nie zrobiłyby wrażenia na zawodnikach walczących w organizacji UFC, zrzeszającej najlepszych fighterów z całego świata. Najlepszym przykładem jest Brock Lesnar, który 2 lata temu za walkę otrzymał 1,2 miliona złotych.

Przeczytaj koniecznie: Pudzian - Thompson. Kto wygrał: Pudzianowski. Porażka Thompsona. Thompson po walce: Ten werdykt to HAŃBA. PIERD*** wasze KSW

Starcie co prawda przegrał, ale w tym wypadku największym mnożnikiem pieniędzy jest popularność danego zapaśnika. Jego przeciwnik mimo zwycięstwa zarobił kwotę dwukrotnie niższą.

Mieszane sztuki walki to wciąż młoda dyscyplina sportu, lecz bardzo szybko zdobywająca sobie fanów. W Polsce wypromowanie KSW (Konfrontacja Sztuk Walki) było możliwe głównie dzięki osobie Mariusza Pudzianowskiego. Ostatnią galę oglądało w telewizji 4,5 miliona osób.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: